• V Michalovciach prvá vonkajšia nadstavbová prehra
A tím / MFK Dukla BB / 26.04.2024

V Michalovciach prvá vonkajšia nadstavbová prehra

V piatkovom stretnutí siedmeho kola nadstavbovej časti v Michalovciach zvíťazil domáci MFK Zemplín. Naša trojzápasová víťazná séria na ihriskách súperov sa tak skončila.

Od začiatku hral opäť 19-ročný obranca Oliver Klimpl a v základnej zostave dostal šancu aj 21-ročný Adam Hanes. Obe mužstvá sa od úvodu ťažšie presadzovali a prvý polčas priniesol len jednu gólovú príležitosť. Patrila domácim, konkrétne gréckemu útočníkovi IoannisoviNiarchosovi, ktorý si v 34. minúte vytvoril palebnú pozíciu v pokutovom území, ale jeho strelu zblokoval Ľubomír Willwéber. Najbližšie k našej šanci v prvom dejstve bol v 37. minúte Martin Rymarenko, keď sa predral do šestnástky, ale loptu mu sklzom vypichol v poslednej chvíli obranca Michaloviec PolydefkisVolanakis. Zverenci trénera Mária Auxta sa snažili hrať aktívne smerom dopredu, ale nádejne rozvíjajúce sa útoky stroskotali v predfinálnej fáze na nepresnostiach.

Náš brankár Matúš Hruška bol po prvýkrát výraznejšie zamestnaný v úvode druhého polčasu, keď najprv vyrazil prudkú strelu EnzaArevala spoza šestnástky a následne stál na správnom mieste pri dorážke osamoteného Stanislava Danka. Náš bývalý hráč Arevalo sa do lopty pred pokutovým územím oprel aj v 58. minúte a tesne minul ľavú tyč. V 61. minúte zas Marek Hlinka predviedol skvelý obranný zákrok pred bránou pri šanci striedajúceho UsmanaAdekunleho.Zásadný moment nastal v 76. minúte, keď Jakub Považanec pri odkope do bezpečia v šestnástke zasiahol Arevala a hlavný rozhodca Peter Kráľovič nariadil pokutový kop. Jedenástku premenil kapitán domácich Matúš Marcin, keď poslal loptu do siete popod Hrušku, ktorý smer strely vystihol – 1:0. Výsledku dal konečnú podobu v samom závere FranckBahi, ktorý využil to, že Hruška išiel na štandardku pred bránu súpera, a doviedol loptu do opustenej brány – 2:0. Pozitívom je, že v 86. minúte sa na ihrisko dostal náš 17-ročný dorastenec BrankoPinďura, pre ktorého to bol debut v A-tíme MFK Dukla.

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Samozrejme sme si uvedomovali náročnosť zápasu, o čo nám ide a chceli sme byť úspešní. Myslím si, že sme boli silní na lopte, snažili sme sa hrať futbal a vytvárať si príležitosti, akurát nám chýbala trpezlivosť v tej finalizácii. Rozhodla situácia pri penalte, kedy sme nezachytili hráča, ktorý sa dostal do pokutového územia. Teší ma ale, že Oliver Klimpl znovu dostal šancu, zastal si svoju pozíciu a po dlhej dobe nastúpil Adam Hanes, ktorý bol tiež platným hráčom. Z dorastu sme zobrali Braňa Pinďuru a dali sme mu šancu okúsiť prvoligový futbal na pár minút, takže aj to je pozitívne.“

Marek Hlinka, hráč MFK Dukla: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, pretože domáci stále bojujú o záchranu. Povedali sme si ale, že potrebujeme zvíťaziť, aby sme si obhájili to siedme miesto. V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou, domácich sme veľmi nepúšťali do šancí, ktoré sme si ale nevypracovali ani my. Bol to taký medzišestnástkový futbal. V druhom polčase domáci začali viac riskovať, vyvíjať o čosi väčší tlak. Vytvárali si rohové kopy, ktorými nás trochu dostali pod tlak, ale aj tak si myslím, že sme to stále mali vo svojich rukách. Až potom prišiel zlomový moment, penalta, a odvtedy sme už museli aj my viac riskovať, čo vyústilo do gólu do prázdnej brány. Ťažko sa mi to hodnotí, pretože sme si poriadne ani nevypracovali šancu, takže zápas sme si určite nezaslúžili vyhrať. Domáci asi zaslúžene vyhrali.“

Niké liga - sk. o udržanie sa - 7. kolo - piatok 26.04.2024, 17.30 h - Michalovce

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 78. Marcin (pen.), 90+4. Bahi. ŽK: 55. Niarchos, 87. Volanakis - 39. Rymarenko, 85. Depetris. Rozhodovali: Kráľovič - Pozor, Vorel. Diváci: 907.

Zostava MFK Zemplín:Frelih – Magda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi – Karasjuk, E. Arevalo (90. Marjanović) – van Kessel (90. Jánošík), Danko (61. Vaško), Marcin (C) (90. Šimko) – Niarchos (61. Adekunle).
Tréner: F. Straka.

Zostava MFK Dukla: Hruška - Klimpl, Hlinka, Willwéber (C) - Pišoja, Považanec (80. Ľupták), Richtárech, Marquinho (87. Pinďura) - Veselovský (84. J. Guimarães), Hanes (81. Depetris), Rymarenko.
Tréner: M. Auxt.