Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Ženy nestačili na vedúci Slovan, ani dievčatám sa výsledkovo nedarilo
A tím / MFK Dukla (PR) / 21.09.2021

Ženy nestačili na vedúci Slovan, ani dievčatám sa výsledkovo nedarilo

z duelu v Bratislave

z duelu v Bratislave

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v ôsmom kole najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku nestačili na lídra súťaže bratislavský Slovan. Prehrali s ním v oklieštenej zostave na jeho pôde 0:4, no i napriek tomuto výsledku bolo badateľné herné zlepšenie v defenzíve. Nedarilo sa ani dievčatám z devätnástky a pätnástky v súbojoch proti Považskej Bystrici.

ŽENY:

Slovan potvrdzoval v zápase rolu favorita hneď od úvodu. Do vedenia 1:0 sa dostal už v prvej minúte po koncovke najlepšej ligovej strelkyne Švecovej. Túto strelu však nešťastne tečovala jedna z hráčok Dukly a brankárka Kopernická nemala šancu zasiahnuť. Líder súťaže tlačil a snažil sa pridať ďalšie góly, ale naša defenzíva už pracovala spoľahlivo. Napriek tomu pridala v 15. min. Hrdličková druhý gól, pri ktorom zaspal stred obrany a hráčka Slovana pohodlne obišla vybiehajúcu Kopernickú. Brankárka Dukly potom viacerými zákrokmi podržala svoj tím a tak sa išlo do kabín za stavu 2:0.

Po prestávke sa domáce futbalistky snažili pridať ďalšie góly, ale dobre fungujúca defenzíva Dukly na čele s Mihálikovou pracovala spoľahlivo a lopty, ktoré prešli za obranu likvidovala spoľahlivo Kopernická. V polovici druhého dejstva využila jednu z mála chýb nášho družstva v zadných radoch Ščasnárová a pridala tretí gól – 3:0. S blížiacim sa záverom zápasu sa smerom dopredu snažili niečo vymyslieť aj banskobystrické futbalistky. Mimoriadne aktívna bola najmä Čierniková, ale všetky akcie stroskotali na zlej finálnej prihrávke. S jedinou nebezpečnou strelou Strečkovej si poradila brankárka Slovana Geletová. V poslednej minúte uzavrela Hrdličková zaslúženú výhru Slovana 4:0 po ďalšom teči obrany Dukly.  

Fakty o zápase:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (2:0)

Góly: 1. M. Švecová, 15. P Hrdličková, 64. V. Ščasnárová, 89. P. Hrdličková. Rozhodoval: Martiš. ŽK: bez kariet.

Zostava + striedania MFK Dukla: D. Kopernická - M. Cabadajová, B. Mileiová, T. Miháliková, K. Tesáková - N. Veselová, M. Veselková - P. Bubelínyová (80. L. Pavlíková), L. Čierniková, J. Šimová - D. Strečková

Hlasy po zápase:

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Na zápas sme cestovali s určitými zdravotnými problémami, keď sa nám z futsalovej reprezentácie vrátila so zranením najlepšia strelkyňa Štrúbelová. Pre pracovné povinnosti chýbala opora obrany Herbríková. V tomto zápase sme sa rozhodli na poslednú chvíľu dať prednosť v bráne mladej Kopernickej a nebol to zlý ťah. Hoci sme inkasovali hneď z prvej akcie, dievčatá plnili stanovené úlohy a smerom dozadu pracovali veľmi zodpovedne. Horšie to už bolo smerom vpred, kde nás súper okamžite atakoval vo veľkej rýchlosti a to robilo našim hráčkam veľké problémy. V druhom polčase sa k väčšej aktivite a odvahe smerom vpred odhodlala aj naša záloha a ukázali sme aj niektoré pekné kombinácie, ktorým chýbala kvalita vo finálnej fáze. Vzhľadom na posledné dva vzájomné výsledky so Slovanom (0:17 a 0:13) sme napriek prehre 0:4 spokojní. Teší nás, že dievčatá sa opäť naučili bojovať za Duklu a nie je pre nich stratená žiadna lopta. Zlepšujeme sa aj po kondičnej stránke a krok za krokom sa posúvame k našim cieľom. Musíme si dobre oddýchnuť, lebo je pred nami náročný pohárový týždeň. “

Terézia Miháliková, opora zadných radov Dukly: „Do zápasu s favorizovaným Slovanom sme nastúpili v oklieštenej zostave. Niektoré hráčky sa ocitli na postoch, na ktorých ešte nehrali a tak sme vedeli, že nás čaká ťažkých 90 minút, keďže Slovan je lídrom tabuľky a po 8 kolách má skóre 53:2. V prvej minúte sme dostali rýchly gól, ktorý pre tím nie je veľmi povzbudzujúci. Spravili sme viacero zbytočných chýb v  zápase a Slovanistky ich využili. Musím však pochváliť hráčky za to, že sme sa na ihrisku zomkli a urobili všetko preto, aby sa neopakoval scenár z minulej sezóny, keď sme so Slovanom prehrali 13:0. Veľkú zásluhu na tom má aj brankárka Kopernická, ktorá sa predstavila v bránke v tejto sezóne len druhýkrát, ale vo viacerých situáciách nás podržala.“ 

Ostatné výsledky:

Trenčín – Petržalka 0:1, Nitra – Žilina 2:5, N. Zámky – Ružomberok 3:2, Myjava – Trnava 3:0.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku v Kremničke (ak sa stihne dať do poriadku po nájazde diviakov), kde si zmerajú sily so Spartakom Myjava. Duel má výkop v nedeľu 26. septembra o 10.30 hodine.

Poradie:

1. Slovan 24b, 2. Žilina 21b, 3. Myjava 18b, 4. N. Zámky 10b, 5. Ružomberok 9b,  6. B. BYSTRICA 9b, 7. Petržalka 9b, 8. Nitra 8b, 9. Trnava 5b, 10. Trenčín 1.

WU 19:

MŠK Považská Bystrica - MFK Dukla Banská Bystrica 7:2 (3:1)

Góly: 12. L Martincová, 20.  R. Sirvoňová, 38. L. Martincová, 47. R. Sirvoňová, 49. A. Kresáňová, 62. R. Sirvoňová, 78. R. Sirvoňová – 23. a 80. K. Čičáková. ŽK: bez kariet

Zostava MFK Dukla: L. Pavlíková, A. Skučková, S. Matušková, K. Čičáková, S. Brandysová, K. Skladaná, S. Hrúzová, R. Tóthová, P. Megyieriová, S. Fabiánová,  N. Oravcová. N. Mokričková.

Dukla nastúpila na zápas v improvizovanej zostave len s 10 hráčkami. Viaceré dievčatá si museli z dôvodu chýbajúcich spoluhráčok vymeniť posty a bolo to na hre cítiť. Rozpadla sa prakticky celá obrana, veď v nej chýbali Halgašová, Jančíková a Megyeriová. Domáci tím sa dostal pomerne rýchlo do dvojgólového vedenia. Potom znížila skóre aktívna Čičáková. Zápas zrejme zlomil zbytočný gól do šatne na 3:1. Po zmene strán už Duklistky nemali dostatok síl na zvrat a súper sa dokázal presadiť gólovo ešte štyrikrát. Posledné slovo v zápase mala naša Čičáková, ktorá stanovila konečné skóre z pohľadu Dukly na 2:7.

Prehru na Považí zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Dnes to bol z našej strany nevýrazný a určite najhorší výkon v sezóne. Napriek tomu dievčatá nebudem kritizovať. Práve naopak, som hrdý na tieto baby, ktoré sa napriek viacerým zdravotným problémom postavili na ihrisko a v početnom oslabení odohrali celý zápas. So zraneniami a chorobami sa trápime prakticky celú jeseň a snáď len raz sme odohrali duel v kompletnom zložení. Dúfam, že sa nám niektoré dievčatá uzdravia do najbližšieho víkendu, aby sme v Martine mohli pomýšľať na lepší výsledok. Špeciálne by som chcel pochváliť za dnešný výkon Karin Čičákovú, ktorá svojou bojovnosťou a rýchlosťou aspoň čiastočne výsledkovo skorigovala dnešný nevydarený zápas.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Topoľčany – Martin 1:2, Prievidza – Trenčín 1:4, Jupie – Žilina 1:4.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly si v šiestom kole 1. ligy, skupiny B zmerajú sily s Martinomsobotu 25. septembra11.00 hodine na ihrisku súpera v Športovom parku Pltníky na umelej tráve.

Poradie:

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke šiesta priečka so štyrmi bodmi, Martin je za nami predposledný a stráca na naše družstvo jeden bod . Na čele je Trenčín s 15 bodmi o skóre pred Prievidzou.

WU 15:

MŠK Považská Bystrica – MFK Dukla Banská Bystrica 5:0 (4:0)

Góly: 3. L. Hlinková (vlastný), 16, 26. a 27. R. Kučerová, 52. S. Juríčková

Zostava + striedania MFK Dukla: L. Gaňová, S. Sýkorková, S. Dobrocká, E. Vrábľová, L. Hlinková, K. Chabanová, S. Laššanová, I. Hrušková, Z. Konopová, N. Očenášová, J. Danková, N. Račeková, N. Lapinová, M. Piliarová.

Domáci tím sa dostal rýchlo do vedenia po smolnom teči našej obrankyne Laury Hlinkovej. Považskobystrické hráčky zúročili hernú prevahu v 1. polčase ešte ďalšími 3 gólmi aktívnej Kučerovej. Po zmene strán sa dievčatá z Dukly posmelili aj smerom dopredu a po faule na Račekovú zahrávali pokutový kop. Simonka Dobrocká namierila strelu do žrde. O niekoľko minút sa po individuálnom úniku rútila Dobrocká na domácu bránku, ale v momente strely ju v osobnom súboji dohrala stopérka Považskej Bystrice a strele chýbala potrebná razancia. Prakticky z protiútoku uzavrela konečné skóre zápasu Juríčková. 

Ponúkame vám hodnotenie trénera žiačok Dukly Róberta Pavúka:

„Dievčatá opäť nesklamali. Bojovali od prvej do poslednej minúty. Opäť odovzdali na ihrisku maximum. Z tohto pohľadu som spokojný. Škoda, že sa nám z niekoľkých príležitostí nepodarilo skórovať, ale nevadí. Trpezlivo pokračujeme ďalej v začatej práci. Teší ma, že tím sa dáva dokopy aj ľudsky. Väčšina dievčat sa v tomto týždni zúčastnila aj kvalifikačného zápasu žien v Senci Slovensko - Švédsko. Za tvorbu priaznivej atmosféry vo vnútri tímu sa chcem poďakovať všetkým rodičom. Špeciálne poďakovanie si zaslúžia náš vedúci Jožko Vrábeľ a Lucia Hrušková. Ešte by som sa vyjadril k výkonu Simonky Dobrockej. Dnes sa jej nepodarilo skórovať, keď strelu z pokutového kopu umiestnila len do žrde. Napriek tomu som na ňu hrdý, lebo opäť odviedla na ihrisku obrovský kus práce a je pre nás nepostrádateľnou hráčkou. “

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Topoľčany – Martin 3:2, Jupie – Žilina 0:8, Prievidza – Trenčín 0:0.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v šiestom kole 1. ligy WU-15, skupiny B zmerajú sily v sobotu 25. septembra13.00 hodine na ihrisku súpera s Martinom v Športovom parku Pltníky na umelej tráve.

Poradie:

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej ôsmej priečke bez bodu, predposledný Martin má tri body. Prvá je Žilina s plným ziskom 12-tich bodov o skóre pred Prievidzou.