• Aktuality
  • Jakub Uhrinčať smeruje do pražskej Sparty!
A tím / MFK DUKLA / 17.01.2024

Jakub Uhrinčať smeruje do pražskej Sparty!

Odchovanec Dukla smeruje do pražského veľkoklubu. 
zdroj: AC SPARTA PRAHA

Odchovanec Dukla smeruje do pražského veľkoklubu. zdroj: AC SPARTA PRAHA

Ešte len 22-ročný odchovanec MFK Dukla Banská Bystrica Jakub Uhrinčať si svojimi výkonmi vypýtal ponuku od AC Sparty Praha, kde mieri na hosťovanie s opciou na trvalý prestup.

Pražský veľkoklub to len pred chvíľou oficiálne zverejnil na svojej webovej stránke. „Jakub hral posledné dva roky pravidelne slovenskú najvyššiu súťaž a dokázal sa kontinuálne zlepšovať. Páči sa nám jeho typológia a má potenciál, preto ho privádzame. V túto chvíľu prichádza do nášho B-tímu, kde dostane príležitosť navyknúť si na naše požiadavky,“ uviedol športový riaditeľ Sparty Tomáš Rosický na oficiálnom webe. Jakub si prvé momenty v pražskom klube nevie vynachváliť a osobne priznáva, že sa mu splnil obrovský sen. Nezabudol pritom ani na svoj materský klub. „Znamená to pre mňa veľmi veľa, nie je to len moja vizitka, ale aj vizitka Dukly, ktorá má futbalovo aj ľudsky vychovala. Predo mnou je náročná výzva, ale nesmierne sa na ňu teším, a verím, že sa aklimatizujem, čo najrýchlejšie,“ povedal bezprostredne po podpise zmluvy nová posila pražskej Sparty.

„Je to skvelá správa pre klub a tá najlepšia motivácia pre všetkých mladých hráčov. Zároveň je to aj ukážkový príklad správania sa hráča voči svojmu materskému klubu, plné vzájomného rešpektu a  klubovej lojálnosti. Jakub nikdy nešpekuloval ohľadom zmlúv, peňazí, či dĺžky kontraktu. Vždy plne dôveroval klubu. To sa v dnešnej dobe len málokedy vidí a za to bol odmenený. Tento prípad je aj príkladom dobrej spolupráce materského klubu, hráča, manažérov a Sparty Praha. Jakubovi želáme len to najlepšie v jeho novom pôsobisku,“ uviedol športový riaditeľ klubu MFK Dukla Banská Bystrica Jozef Mores.

Jakub Uhrinčať sa prepracoval do nášho A-tímu ešte počas pôsobenia v druhej lige. V sezóne 2020/2021 naskočil do desiatich duelov a v nasledujúcom ročníku sa už naplno etabloval v základnej zostave. Aj po postupe do najvyššej súťaže bol stabilnou súčasťou obrannej formácie a jeho výkony prilákali záujem klubov. Za A-mužstvo MFK Dukla odohral v najvyššej slovenskej súťaži, druhej lige a pohári spolu 86 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri góly a jednu asistenciu.

Jakubovi ďakujeme za odvedené služby v našom drese, príkladný prístup a nasadenie. Gratulujeme mu k veľkému prestupu a prajeme pevné zdravie a všetko dobré v ďalšej kariére.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Ženy

Perfektný štart našich žien do Demisport ligy

Čítať viac
A tím

Futbalisti Dukly do Česka

Čítať viac
A tím

Generálny manažér Smädo: "ciele si dávame tie najvyššie"

Čítať viac
Dorast

Tréner chlapcom za výkon poďakoval, gól obral MFK Dukla o cenný bod

Čítať viac
A tím

Diváci v zápase so Žilinou vytvorili najlepšiu atmosféru v jesennej časti

Čítať viac
A tím

Pohárová úloha v Podkoniciach splnená. Ščasný: Bol som hotový, keď som videl tie kopce okolo

Čítať viac