• Aktuality
  • Jeseň by sme chceli ukončiť výhrou, hovorí Jakub Uhrinčať pred duelom v Z. Moravciach
A tím / MFK Dukla / 11.11.2022

Jeseň by sme chceli ukončiť výhrou, hovorí Jakub Uhrinčať pred duelom v Z. Moravciach

Jeseň by sme chceli ukončiť výhrou, hovorí Jakub Uhrinčať pred duelom v Z. Moravciach
A-mužstvo našej Dukly zakončí jesennú časť fortunaligovej sezóny sobotným stretnutím na ihrisku Zlatých Moraviec. Pred piatkovým dopoludňajším tréningom v Kremničke sme vyspovedali nášho stredného obrancu Jakuba Uhrinčaťa a asistenta trénera Mária Auxta.

Naši hráči v posledných dvoch domácich dueloch nebodovali, keď podľahli Dunajskej Strede 1:3 a v derby s Podbrezovou prehrali výsledkom 0:2. Na to, aké ponaučenie plynie z posledných dvoch nevydarených zápasov a ako na ne kabína zareagovala, sme sa opýtali asistenta trénera Michala Ščasného. „Dôležité je, aby sme vedeli zareagovať, hlavne keď dostaneme gól. Toto bude ale iný zápas, na ťažšom teréne, bude to hlavne viac o bojovnosti, tomu sa musia chlapci prispôsobiť. Kabína reaguje po každom zápase fajn. Chalani vedia, čo chcú, za čím si idú. Máme pred sebou posledný zápas, ktorý chceme zvládnuť,“ odpovedal Mário Auxt.

Z prvej šestky sme po uplynulom kole vypadli, no strácame na ňu len 2 body. Momentálne nám v tabuľke patrí 8. priečka, pričom na nášho najbližšieho súpera máme 3-bodový náskok. ViOn má však dva zápasy k dobru, a čo je podstatnejšie, po príchode nového trénera Ivana Galáda ešte neprehral. Zlaté Moravce bodovali v posledných štyroch kolách, keď vyhrali na ihrisku Skalice aj Liptovského Mikuláša, v domácom prostredí zas uhrali cennú remízu s Dunajskou Stredou či víťazstvo 4:0 nad Žilinou. V prvom vzájomnom meraní síl sme sa v domácom prostredí radovali z troch bodov my, keď sme po góloch Polievku, Hanesa, Faška a Rymarenka zvíťazili 4:2.

Mário Auxt si však uvedomuje, že od posledného merania síl medzi Duklou a ViOn-om sa mužstvo Zlatých Moraviec výkonnostne zdvihlo: „Toto bude trochu iný zápas. Prišiel tam nový tréner, ktorý doniesol nový vietor. Vieme, čo chceme hrať a veríme, že to bude platné na súpera. Do každého zápasu ideme s tým, že ideme vyhrať. Samozrejme, v tomto zápase tomu nebude inak. Dôležité však bude, aby sme podali dobrý výkon, od ktorého sa môžeme odraziť.“

Na posledné dve prehry našej Dukly reagoval aj 21-ročný stopér Jakub Uhrinčať: „Neboli to odfláknuté výkony, vložili sme do toho všetko, ale bohužiaľ to nevyšlo. Mali sme viacero šancí, ktoré sme nepremenili, za čo sme boli potrestaní. Keď premeníme šance, tak môžeme uspieť. V prvom vzájomnom zápase so Zlatými Moravcami sme dali štyri góly, takže musíme začať od seba a byť efektívni.“ Aj Jakuba Uhrinčaťa sme sa opýtali na to, či bude cieľom v sobotnom stretnutí plný bodový zisk. „Samozrejme. Do každého zápasu ideme s túžbou získať tri body, inak tomu nebude ani proti Zlatým Moravciam. Určite by sme chceli ukončiť jesennú časť výhrou,“ odpovedal stabilný člen našej obrannej rady.

Jakub Uhrinčať patrí k najmladším hráčom v A-tíme MFK Dukla. Napriek tomu si v aktuálnej sezóne vybojoval miesto v základnej zostave, kde po boku Ľubomíra Willwébera tvorí stabilnú stopérsku dvojicu. „Som vďačný za každú jednu minútu na ihrisku a dôveru od trénerov, ktorú sa im snažím splatiť. Som šťastný za seba, ale v prvom rade som šťastný za to, koľko máme bodov a kde sme. Určite však nemôže vládnuť spokojnosť, musíme byť na seba tvrdší, lebo si myslím, že tento tím má na viac,“ dodal na záver Uhrinčať.

Stretnutie 18. kola Fortuna ligy medzi FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble a MFK Dukla Banská Bystrica má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 12. novembra o 15.00 h. Náš fanklub organizuje aj výjazd do Zlatých Moraviec. Zraz na parkovisku pred štadiónom na Štiavničkách je naplánovaný na 12.30 h.

V sobotu hrajú aj ženy, v Kremničke privítajú Ružomberok.

V sobotu môžete podporiť aj ženský tím MFK Dukla, ktorý o 11.00 h. v Kremničke nastúpi v stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej súťaže proti MFK Ružomberok. Duklistky sa nachádzajú na 5.mieste, pričom pred sebou majú práve Ružomberčanky, na ktoré strácajú jeden bod. Derby tak bude mať náboj. Ak prídete na duel s klubovým suvenírom, /šál, dres, vlajka/, tak vás čaká malá odmena.

zdroj: mfkdukla.sk, bbonline.sk