• Aktuality
  • Na Záhorí zaťažkávajúca skúška
A tím / MFK Dukla, M.Čief, I.Šimko / 07.09.2019

Na Záhorí zaťažkávajúca skúška

Na Záhorí zaťažkávajúca skúška
V rýchlom tempe pokračujúca druholigová súťaž ponúkne v aktuálny hrací víkend dva šlágre. Vedúca a doteraz neporazená Dubnica sa predstaví v Poprade, no nás, pochopiteľne, bude zaujímať výkon a výsledok našej Dukly, ktorá sa dnes o 19:00 futbalovo odprezentuje na trávniku MFK Skalica.

Opakujeme sa týždeň čo týždeň, ale momentálne sa vezieme na veľmi pozitívnej výsledkovej vlne. Ťahajúc 6-zápasovú víťaznú šnúru vládne v našej kabíne pohoda, no určite nie uspokojenie. Zverenci Stanislava Vargu sa priaznivými výsledkami vyšvihli už na 2. priečku tabuľky a smelo sa pozerajú na samotný vrchol. Musíme však ostať nohami na zemi a s pokorou sa pozerať do najbližšieho zápasu.

Skalica totižto dlhodobo pomýšľa na postup do Fortuna ligy. Niekoľko sezón po sebe tomu prispôsobuje skladbu kádra a podmienky v klube. Aktuálne sa nachádza na 4. mieste s bilanciou 4 víťazstvá, 2 remízy a 1 prehra pri skóre 9:8 a 14 bodoch. Dosiaľ jedinú porážku zaznamenala pri prehre 0:4 na Pasienkoch so Slovanom Bratislava B. Aktuálne ťahá 5-zápasovú sériu bez prehry, no v posledných dvoch zápasoch si pripísala len po remíze. Do zápasu s našou Duklou vstúpi s jasným imperatívom – zvíťaziť.

Dôležité bude, aby sme na Záhorí podali zodpovedný a kompaktný výkon. Viac ako inokedy bude dôležité zachytiť úvod a na ihrisku sa správne priestorovo položiť. Náš herný systém umožňuje, aby sme súpera vedeli dostatočne otupiť a naopak, sami permanentne ofenzívne hroziť. „Stretnú sa dva tímy, ktoré nemajú len dobrých hráčov, ale aj trénerov. Skalica si zakladá na organizáciu hry a dbá na to, aby každý hráč na svojej pozícii robil to, čo má. Očakávam vyrovnaný zápas, v ktorom môžu rozhodnúť malé detaily. Urobíme všetko pre to, aby sme my boli tým mužstvom, ktoré urobí v zápase menej zlých rozhodnutí. Verím, že budeme úspešní a našu víťaznú sériu natiahneme,“ vyjadril sa pred stretnutím útočník Balžej Vaščák, bývalý hráč Skalice, s ktorou si zahral aj vo finále Slovnaft Cupu.

V 7. kole súťaže remizovala Skalica na trávniku KFC Komárno 1:1. Skóre duelu otvoril v 50. min domáci Marek Pittner, v 81. min vyrovnal z penalty Roman Haša. Zostava MFK Skalica: Junas – Hlavatovič, Milota, Karlík – Opiela, Mášik (84. Tomovič), M. Nagy, Frimmel – Haša, Blažek (90. Hollý), Šebesta (78. M. Popovič). Zverenci Jozefa Kostelníka majú vo svojom strede viacero futbalistov s prvoligovými skúsenosťami – Karola Karlíka, Lukáša Opielu, Martina Nagya či rýchleho Mareka Frimmela. Veľkou zbraňou domácich bude bezpochyby kanonier Roman Haša, v tejto sezóne už 7-gólový.

Stretnutie na Záhorí povedie ako hlavný rozhodca Michal Čiernik z Prešova, prvým asistentom je poverený Peter Mihalík z Veľkého Šariša a ako druhý asistent bude dnes pôsobiť Michal Sluk z Dubnice nad Váhom. Náhradným rozhodcom je Tomáš Marsal z Kameničnej. Delegátom pozorovateľom rozhodcov je Peter Likavský z Bratislavy a delegátom stretnutia bude Róbert Dadykin taktiež z Bratislavy, s ktorým sa stretávame už tretikrát v tejto sezóne.

Želáme si, aby naši chlapci pokračovali v presvedčivých výkonoch, ktorými robia radosť všetkým priaznivcom MFK Dukla, ktorí si stretnutie v Skalici môžu pozrieť naživo na Futbalnete. Veríme, že našu víťaznú sériu natiahneme na číslo 7, ktoré bude našim šťastným. Dukla do toho!


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Sedemnástka remizovala s Ružomberkom, šestnástka len tesne prehrala

Čítať viac
A tím

Ohlasy po zápase s FC Košice

Čítať viac
A tím

Deň s Duklou v Europa shopping centre

Čítať viac
A tím

BENEFIČNÝ ŠTEFANSKÝ PUNČ

Čítať viac
A tím

Jubilujúci rodák z Vranova štatistiky nevedie

Čítať viac
A tím

Košice na Štiavničkách padli po našej výhre 3:1

Čítať viac