Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Na Záhorí zaťažkávajúca skúška
A tím / MFK Dukla, M.Čief, I.Šimko / 07.09.2019

Na Záhorí zaťažkávajúca skúška

Na Záhorí zaťažkávajúca skúška
V rýchlom tempe pokračujúca druholigová súťaž ponúkne v aktuálny hrací víkend dva šlágre. Vedúca a doteraz neporazená Dubnica sa predstaví v Poprade, no nás, pochopiteľne, bude zaujímať výkon a výsledok našej Dukly, ktorá sa dnes o 19:00 futbalovo odprezentuje na trávniku MFK Skalica.

Opakujeme sa týždeň čo týždeň, ale momentálne sa vezieme na veľmi pozitívnej výsledkovej vlne. Ťahajúc 6-zápasovú víťaznú šnúru vládne v našej kabíne pohoda, no určite nie uspokojenie. Zverenci Stanislava Vargu sa priaznivými výsledkami vyšvihli už na 2. priečku tabuľky a smelo sa pozerajú na samotný vrchol. Musíme však ostať nohami na zemi a s pokorou sa pozerať do najbližšieho zápasu.

Skalica totižto dlhodobo pomýšľa na postup do Fortuna ligy. Niekoľko sezón po sebe tomu prispôsobuje skladbu kádra a podmienky v klube. Aktuálne sa nachádza na 4. mieste s bilanciou 4 víťazstvá, 2 remízy a 1 prehra pri skóre 9:8 a 14 bodoch. Dosiaľ jedinú porážku zaznamenala pri prehre 0:4 na Pasienkoch so Slovanom Bratislava B. Aktuálne ťahá 5-zápasovú sériu bez prehry, no v posledných dvoch zápasoch si pripísala len po remíze. Do zápasu s našou Duklou vstúpi s jasným imperatívom – zvíťaziť.

Dôležité bude, aby sme na Záhorí podali zodpovedný a kompaktný výkon. Viac ako inokedy bude dôležité zachytiť úvod a na ihrisku sa správne priestorovo položiť. Náš herný systém umožňuje, aby sme súpera vedeli dostatočne otupiť a naopak, sami permanentne ofenzívne hroziť. „Stretnú sa dva tímy, ktoré nemajú len dobrých hráčov, ale aj trénerov. Skalica si zakladá na organizáciu hry a dbá na to, aby každý hráč na svojej pozícii robil to, čo má. Očakávam vyrovnaný zápas, v ktorom môžu rozhodnúť malé detaily. Urobíme všetko pre to, aby sme my boli tým mužstvom, ktoré urobí v zápase menej zlých rozhodnutí. Verím, že budeme úspešní a našu víťaznú sériu natiahneme,“ vyjadril sa pred stretnutím útočník Balžej Vaščák, bývalý hráč Skalice, s ktorou si zahral aj vo finále Slovnaft Cupu.

V 7. kole súťaže remizovala Skalica na trávniku KFC Komárno 1:1. Skóre duelu otvoril v 50. min domáci Marek Pittner, v 81. min vyrovnal z penalty Roman Haša. Zostava MFK Skalica: Junas – Hlavatovič, Milota, Karlík – Opiela, Mášik (84. Tomovič), M. Nagy, Frimmel – Haša, Blažek (90. Hollý), Šebesta (78. M. Popovič). Zverenci Jozefa Kostelníka majú vo svojom strede viacero futbalistov s prvoligovými skúsenosťami – Karola Karlíka, Lukáša Opielu, Martina Nagya či rýchleho Mareka Frimmela. Veľkou zbraňou domácich bude bezpochyby kanonier Roman Haša, v tejto sezóne už 7-gólový.

Stretnutie na Záhorí povedie ako hlavný rozhodca Michal Čiernik z Prešova, prvým asistentom je poverený Peter Mihalík z Veľkého Šariša a ako druhý asistent bude dnes pôsobiť Michal Sluk z Dubnice nad Váhom. Náhradným rozhodcom je Tomáš Marsal z Kameničnej. Delegátom pozorovateľom rozhodcov je Peter Likavský z Bratislavy a delegátom stretnutia bude Róbert Dadykin taktiež z Bratislavy, s ktorým sa stretávame už tretikrát v tejto sezóne.

Želáme si, aby naši chlapci pokračovali v presvedčivých výkonoch, ktorými robia radosť všetkým priaznivcom MFK Dukla, ktorí si stretnutie v Skalici môžu pozrieť naživo na Futbalnete. Veríme, že našu víťaznú sériu natiahneme na číslo 7, ktoré bude našim šťastným. Dukla do toho!