• V Ružomberku zápas bohatý na góly, na body to však nestačilo
Ženy / MFK Dukla/bbonline.sk / 25.04.2023

V Ružomberku zápas bohatý na góly, na body to však nestačilo

Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica nastúpili v sobotu 22. apríla v Ľubochni po trojtýždňovej pauze na svoj druhý zápas v nadstavbovej skupine o titul. Na Ružomberok tentokrát nestačili.

Duklistky inkasovali už v 3. minúte, keď Rebeka Žihlavníková po rohovom kope odcentrovala späť do šestnástky a trafila stopérku hostiek Andreu Herbríkovú, od ktorej sa lopta odrazila do brány – 1:0. Bystričanky však už o necelých 5 minút vyrovnali. Taktiež sa presadili po rohu, a to zásluhou stopérky Moniky Havranovej, ktorá hlavou poslala center Lenky Mazúchovej do siete – 1:1.

Ružomberčanky si prinavrátili vedenie v 17. minúte, keď obrana Dukly odvrátila center z priameho kopu na kopačku Viktórie Červeňovej, ktorá strelou z prvej prekvapila brankárku Darynu Lukach. Nasledujúce šance na oboch stranách ostali nevyužité a skóre sa opäť menilo až po zmene strán.

V druhom polčase hrali obe družstvá na oko vyrovnanú partiu. Ružomberčanky však zvýšili na 3:1 v 60. minúte po tom, čo brankárka Lukach faulovala útočníčku domácich a mládežnícka reprezentantka Darina Hrúziková sa z  priameho kopu nemýlila.

Hráčky Dukly ešte záver stretnutia zdramatizovali gólom na 3:2, opäť zásluhou Havranovej, ktorá po odvrátenom centri trafila loptu krásnou strelou za chrbát brankárky domácich Eriky Zjarovej. Posledné slovo však mali Ružomberčanky. Dlhý nákop Zjarovej odhlavičkovala Lukach len za seba a striedajúca Ingrida Nagyová mala ľahkú úlohu zakončiť do prázdnej brány – 4:2.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Na zápas sme nastúpili takmer po mesiaci voľna, takže sme akoby začínali jarnú časť po druhýkrát. Napriek nekompletnej zostave sme podali bojovný výkon. V závere sme pritlačili súpera a neboli ďaleko k vyrovnaniu. Napriek nepochybne vysokej kvalite súpera náš výkon postupom času rástol, a to je dôležité. Dostali sme smolné góly. Pred každou hráčkou dávam klobúk dolu za výkon, hlavne za neskutočnú bojovnosť a nepoddajnosť. Výkon naznačil cestu do budúcich zápasov.“

Monika Havranová, strelkyňa oboch gólov Dukly: „Do zápasu sme išli s tým, že sme chceli získať tri body. Zápas nám však nevyšiel, dostali sme rýchly gól na začiatku hry. V prvom polčase sme nehrali kombinačne, v druhom sme si vedeli vytvoriť viac šancí, ale na výhru to nestačilo. Musíme zmeniť taktiku a vytvoriť si viac šancí. V sobotu nás čaká ďalší kvalitný súper, s ktorým by sme radi bodovali.“

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 4:2 (2:1)

Góly: 3. Žihlavníková, 17. Červeňová, 60. Hrúziková (pen.), 90 Nagyová – 8. a 80. Havranová. ŽK: 36. Červeňová, 60. Harezníková.

Zostava MFK Dukla ženy: Lukach – Herbríková, Havranová, Boháčiková – Mileiová, Šimová – Veselová (C), Brandysová (65. Vojteková) – Jančová – Gembická, Mazúchová.

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica odohrá najbližší duel v sobotu 29. apríla od 11.00 h doma v Kremničke proti Slovanu Bratislava.

Chvála na adresu mužstva MFK Dukla aj od Dušana Galisa

Zo Zlatých Moraviec s tromi bodmi, Duklu nezlomilo ani vylúčenie

Nadstavbu v boji o titul a pohárové priečky začíname v nedeľu doma proti DAC D. Streda