Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Jozef Dolný: S Duklou mám jeden sen...
A tím / Miroslav Čief / 04.06.2020

Jozef Dolný: S Duklou mám jeden sen...

Jozef Dolný: S Duklou mám jeden sen...
Výkonný výbor SFZ na svojom utorkovom zasadnutí zamietol odporúčanie Únie ligových klubov a reštartoval 2. ligu na Slovensku s tím, že jej víťaz sa stretne v barážovom dvojzápase s posledným mužstvom Fortuna ligy. Toto rozhodnutie VV ako najvyššieho orgánu SFZ výrazne zmenilo pomery v našej druholigovej súťaži s tým, že stále máme šancu zabojovať o postup a aktuálna sezóna bude pokračovať. Veríme, že úspešne. Praje si to aj náš útočný univerzál Jozef Dolný (nar. 13.5.1992), ktorý sa v našom rozhovore vyjadril k viacerým témam – dohratiu súťaže či koronakríze.

Rodáka z Dúbravy, dedinky na východe Slovenska ležiacej na Branisku, sme sa v úvode opýtali na aktuálnu osobnú situáciu. „Mám sa super, som zdravý a rodina takisto, to je najviac. Čo sa týka futbalu, prevládajú vo mne zmiešané pocity z toho všetkého, čo sa momentálne deje. My sme futbalisti, sme profesionáli a keď nám niekto povie, že začíname hrať, tak začíname hrať. Poctivo sme sa doma cez 2 mesiace pripravovali a máme za sebou už aj spoločné tréningy,“ rozhovoril sa bývalý hráč Tatrana Prešov, Senice či Skalice.


Futbalová obec rieši v týchto dňoch spomínané rozhodnutie Výkonného výboru SFZ. Aký má na neho názor? „Prišli sme o 3-bodovú výhodu, ktorú sme mali. Kto chce postúpiť, musí byť na 1. mieste po 4 zápasoch a ešte ako víťaz ísť hrať baráž. Všetko sú to nové pravidlá, vymyslené teraz. Ako som vravel, my sme futbalisti a sme tu od toho, aby sme sa na to nastavili a hrali. Jedinou výhodou toho celého je, že si niekto, kto bude najlepšie pripravený, môže zabezpečiť postup alebo udržanie na ihrisku a nie niekde za zeleným stolom,“ vyznal sa z pocitov.


Mužstvo trénera Stanislava Vargu je od tohto týždňa v plnom tréningu a v piatok 5.6. 2020 ho v zápase s úvodným výkopom o 15:30 h čaká zápas v Seredi proti domácemu ŠKF iClinic. „Myslím si, že každý futbalista hrá radšej zápasy, ako keby mal len trénovať. Čaká nás zápas v Seredi, ktorá hrá Fortuna ligu a my sa na ten zápas po tom dlhom čase bez futbalu skutočne tešíme. A či nám bude stačiť jeden prípravný zápas pred súťažou, to nám ukážu až ligové zápasy, na ktoré sa snažíme nachystať čo najlepšie,“ hovoril.


Druholigová súťaž v skrátenom formáte sa rozbehne v sobotu 13. júna. Vo Zvolene sa stretneme s aktuálne 6. celkom tabuľky FK Železiarne Podbrezová. „Áno, prvý zápas nás čaká nasledujúcu sobotu proti Podbrezovej, zrejme na štadióne vo Zvolene. O Podbrezovej sa však momentálne nebavíme, keďže stále riešime najbližší deň, alebo najbližší zápas, a to je ten v Seredi. Verím, že nás do Zvolena príde podporiť čo najviac našich fanúšikov, keďže sú podľa mňa najlepší v našej lige a je to aj ich zásluha, kde sa momentálne v tabuľke nachádzame. Spolu sme silnejší. Klub ako MFK Dukla Banská Bystrica musí mať len tie najvyššie ciele. Ja osobne budem spokojný len vtedy, keď sa budeme môcť po zápase s Podbrezovou, ale hlavne po celej sezóne tešiť.“

S Jozefom sme prebrali aj nie príliš optimistickú tému. V marci Slovensko zasiahlo ochorenie Covid-19 a prakticky celý svet sa zastavil v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Ako toto obdobie prežíval? „Pandémiu, ktorá zasiahla celý svet som trávil doma s manželkou Evkou a rodinou. Vážil som si čas, ktorý som mohol tráviť spolu s mojimi najbližšími. Každý týždeň sme mali od klubu tréningový plán, podľa ktorého som sa pripravoval a veril som, že súťaž sa znova obnoví a budeme môcť dohrať všetky zvyšné zápasy, ktoré nám chýbali. Teraz myslím pozitívne a verím, že všetko zlé už máme za sebou,“ rozprával.


Na záver rozhovoru sme sa opýtali, ako si pochvaľuje futbalové podnebie pod Urpínom. „V Banskej Bystrici sa mi páči, som tu spokojný. Za Duklu som už hral polroka v najvyššej súťaži, kedy tu bola ťažká situácia, teraz v MFK Dukla som už 1 a pol roka. Najviac času trávim s Blažejom Vaščákom, keďže spolu cestujeme z východu a vedľa seba aj bývame. No celkovo si myslím, že sme v kabíne vytvorili super kolektív, ktorý to spolu ťahá už dlhšie obdobie. Zmluvu na ďalšiu sezónu s klubom nemám a čo bude ďalej vie len Boh. Ale musím povedať, že môj sen s Duklou je rovnaký, aký je sen Dukly v tejto sezóne,“ tajnostkársky, no pre všetkých priaznivcov výstižne MFK Dukla Banská Bystrica zakončil Jozef Dolný.