• Juniori tesne podľahli v Radvani Spartaku Trnava
Dorast / MFK Dukla (PR) / 24.10.2022

Juniori tesne podľahli v Radvani Spartaku Trnava

V sobotu bola v akcii z dorastencov MFK Dukla iba najstaršia U19-ka. Na štadióne v Radvani na umelej tráve (mestská časť Kráľová) privítala trnavský Spartak. Žiaľ, úspešnejší boli hostia, ktorí vyhrali o jeden gól.

Duklisti znovu nezachytili úvod duelu. Dobre do neho vstúpili trnavskí futbalisti, ktorí išli do vedenia už v piatej minúte. Presadil sa peknou strelou Repa po výbornej finálnej prihrávke Nagya a bolo 0:1. Následne sa naši mladíci snažili vyrovnať, ale šance mali aj hosťujúci hráči. Skóre sa však do prestávky nemenilo.

Po zmene strán sa Duklistom podarilo celkom rýchlo vyrovnať. A to po rýchlej akcii z ľavej strany, keď išla dobrá centrovaná lopta do šestnástky, v nej si ju medzi dvoma obrancami Trnavy prebral a prsiami spracoval Bálint a vonkajškom do protipohybu brankára pekne zakončil, vyrovnal v 52. minúte na 1:1. Následne sa trošku pritvrdilo na ihrisku, stúpla nervozita, oba tímy chceli bodovať, avšak presadila sa znovu Trnava. Konkrétne v 66. minúte, keď Justh dorazil loptu do našej bránky po hlavičke Kucharíka, ktorému predchádzala opäť výborná finálna prihrávka – 1:2. My sme v druhom polčase mali ešte jednu veľmi dobrú strelu a viacero dobre rozbehnutých akcií, ale neboli dotiahnuté do úspešnej finálnej fázy. Aj preto sa z výhry tešili hostia.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)

Góly: 52. Bálint – 5. Repa, 66. Justh. Rozhodoval: Konček. ŽK: Svetlík, Števonka, Berky – Vaško, Popik, Ferenčík, Horník, Vasiľ.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Amrich – Longauer, Klimpl, Jaroš – Wallner, D. Bača (57. D. Rusko), Svetlík, Števonka – A. Varga (80. Berky), Bálint, Murín

Prehru s Trnavou nám zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Od bodového zisku v tomto zápase sme neboli ďaleko, napriek tomu chyby, ktoré nás v tejto sezóne zrážajú, sme vyprodukovali opäť. A to je na tejto úrovni už výrazne limitujúci faktor. Družstvo pomaly napreduje, veríme, že tento trend potvrdíme aj v majstrovských zápasoch.“

K výhre sa pre klubový web Spartaka vyjadril tréner Trnavy U19 Peter Gaži:

„Možno v najdôležitejšom zápase jesennej časti sme získali dôležité tri body. Škoda, že sme zápas neuzavreli už v prvom polčase a naše veľké šance nevyužili. Celkovo sme predviedli zatiaľ najlepší výkon v sezóne, čo sa týka počtu vyprodukovaných šancí, prechodu do postupného útoku a hodnôt kondičných parametrov.“

Ružomberok – Trenčín 1:0, D. Streda – Pohronie 3:0, Košice – Slovan 2:3, Petržalka – Z. Moravce 0:3, Podbrezová – Poprad 4:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel už v piatok 28. októbra 12.00 hodine v Bratislave na hlavnom ihrisku v Prievoze, kde si zmerajú sily so štvrtým celkom tabuľky Slovanom Bratislava.

Naša U 19-ka klesla na predposlednú trinástu priečku, má 7 bodov. Trnava sa z jedenásteho miesta posunula na deviate a má 12 bodov. Posledné je Pohronie so štyrmi bodmi. Na čele je Petržalka so ziskom 18 bodov. Slovan je štvrtý s pätnástimi bodmi.