• Aktuality
  • Mário Auxt a Marian Pišoja pred duelom s Trenčínom
A tím / MFK Dukla BB / 29.03.2024

Mário Auxt a Marian Pišoja pred duelom s Trenčínom

Mário Auxt a Marian Pišoja pred duelom s Trenčínom
V sobotu nás na Štiavničkách čaká šláger 3. kola skupiny o udržanie sa. Pred duelom s Trenčínom prehovoril hlavný tréner Mário Auxt a univerzál Marian Pišoja.

Niké liga má za sebou reprezentačnú prestávku. Tréner Mário Auxt opísal jej priebeh: „V podstate sme mali dva týždne, kedy sa chalani mohli dať po nejakých menších zraneniach dokopy. Takí, čo mali resty, čo sa týka záťaže, mohli dotrénovať. Reprezentačná prestávka mala svoj význam, aby sme sa dali dokopy a čo najlepšie pripravili na Trenčín.“

Pôjde o súboj dvoch najvyššie postavených celkov v nadstavbovej skupine o udržanie sa, pričom na Trenčín máme na čele trojbodový náskok. V prípade, že víťaz Slovenského pohára obsadí v skupine o titul jednu z prvých troch priečok, najlepší tím zo spodnej šestky zabojuje v baráži o účasť v predkole Európskej konferenčnej ligy. Práve Dukla a AS sú najväčší konkurenti v tomto boji.

„Do každého zápasu ideme s tým, že chceme byť úspešní a vyhrať ho. Tento zápas nebude o nič iný, akurát nás čaká súper, ktorý je naozaj silný na lopte, vie si vytvárať šance. Budeme sa snažiť eliminovať ich silné stránky a byť silní smerom dopredu, aby sme boli úspešní,“ pokračoval Auxt.

Smerom k sobotňajšiemu stretnutiu sa vyjadril aj rýchlonohý MarianPišoja: „Chceme si to s nimi rozdať, odohrať čo najlepší zápas a snažiť sa vyťažiť čo najviac. Predchádzajúce zápasy s Trenčínom nám ukázali, že to bude s nimi vždy náročné. Hrajú kombinačný futbal, sú silní na lopte a robia veci v šprinte, vždy to takto bude. Bude na nás, ako budeme hrať my a či ich v týchto veciach dokážeme prekonať.“

Pišoja verí, že v sobotu sa budeme radovať z prvého jarného domáceho víťazstva: „Je to paradox, že doma to nie je také ideálne. Ale verím, že v tomto zápase to zlomíme. Bude sa to dať zlomiť iba tým, že budeme makať, jazdiť, tým možno aj šťastenu prikloníme na našu stranu, a tým pádom pôjde aj celý ten výkon hore.“

AS Trenčín čaká na výhru od prvého jarného kola, teda od 11. februára. V doterajšom priebehu sezóny sme sa stretli dvakrát. Na Sihoti sme v septembri prehrali najtesnejším rozdielom a na Štiavničkách sme si vo februári rozdelili body po remíze 1:1.

Stretnutie 3. kola skupiny o udržanie sa medzi MFK Dukla Banská Bystrica a AS Trenčín má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 30. marca o 15.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Podľa predbežnej predpovede bude pekne a teplo. Vstup bude zdarma, pričom otvorená bude len hlavná tribúna. Zápas sa bude niesť v znamení pomoci malej Elizabetke, viac sa dozviete v našom článku.

„Je to super vec, aj preto hráme futbal. Pomôže to nielen Elizabetke, ale aj tomu samotnému zápasu, že príde možno viac ľudí a aj atmosféra bude lepšia. Je to o tom najdôležitejšom, o zdraví,“ dodal Pišoja.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Dorasty proti Dunajskej Strede nebodovali

Čítať viac
A tím

Július Nôta v Dukle do leta 2022

Čítať viac
A tím

Aj mladí Duklisti sa uchádzajú o 2% z vašich daní

Čítať viac
Ženy

Ženský tím iba tesne prehral v Ružomberku

Čítať viac
A tím

Dávid Richtárech: Na jar rovnako ako na jeseň

Čítať viac
A tím

Mladosť v Bystrici dominovala. Tri body putujú do Žiliny

Čítať viac