• Aktuality
  • Lukáš Migaľa: "Chceme čo najviac potešiť fanúšikov"
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 02.07.2019

Lukáš Migaľa: "Chceme čo najviac potešiť fanúšikov"

Lukáš Migaľa: "Chceme čo najviac potešiť fanúšikov"
Patrí medzi univerzálnych futbalistov. Dokáže totižto obhospodarovať viacero postov v obrannej formácii mužstva. Čoskoro 29-ročný Lukáš Migaľa je akýsi defenzívny chameleón MFK Dukla. S pracovitým a navidomoči zodpovedným rodákom z Hnúšte sme pre Vás prebrali viacero zaujímavých tém.

Tou prvou bol spätný pohľad na minulú, pozerajúc triezvou optikou, veľmi úspešnú sezónu pre náš klub. „Začínali sme ako nováčik súťaže, preto sme do druholigovej sezóny vstupovali skromne. Jesenná časť nám výsledkovo určite nevyšla podľa očakávaní. Naopak, do jarnej časti sme išli oveľa lepšie pripravení a s cieľom čo najskôr sa vyhnúť boju o holú záchranu. Zápas od zápasu sme postupne získavali body a tým aj vyššie sebavedomie, čo sa nakoniec preukázalo v konečnej tabuľke súťaže,“ rozhovoril sa bývalý hráč Rimavskej Soboty či Podbrezovej.

Na jar sa mužstvo trénera Stanislava Vargu stalo najúspešnejším nováčikom ligy a v počte získaných bodov sekundovalo Popradu. Záchranárskym prácam sa tak vyhlo širokým oblúkom. „Nebolo to však také jednoznačné a zďaleka nie jednoduché. Spomenul by som dva zápasy, kde sa podľa mňa do veľkej miery lámal chlieb. Prvým bol duel s Pohroním. Hrali sme proti vtedajšiemu lídrovi tabuľky na jeho pôde, vo výbornej atmosfére, k čomu hlavne dopomohol náš fanklub. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, vyšiel nám úvod stretnutia a neskôr sme to kolektívnym a bojovným výkonom dotiahli do výhry 2:0. Podobne to bolo so zápasom s Lokomotívou Košice na Štiavničkách, kde sme po polčase prehrávali 0:1, no v druhom polčase sme stav otočili na konečných 2:1.“ Tam niekde sa lámala hrana medzi úspechom a neúspechom.

Aktuálne mužstvo zaberá v letnej príprave, tréningy strieda s prípravnými zápasmi. Ako ju hodnotí 'Migi'? „Letná príprava je krátka, všetko robíme s loptami. Tých pár behov bez nej čo máme sa dá zniesť, plusom je fakt, že skoro každé tri dni máme zápas, čo je výborné, keďže zápasová kondícia sa nedá ničím nahradiť. Prvý prípravný zápas sme odohrali proti Zlatým Moravciam, prehrali sme 0:2, no výsledok určite nezodpovedá priebehu hry, mali sme len smolu v koncovke. Druhý proti Nitre sme remizovali 2:2, ale myslím si, že herne sme boli lepší,“ usúdil.

Nová sezóna už pomaly klope na dvere. V piatok 19. júla privítame na Štiavničkách Žilinu 'B'. S akými predsavzatiami vstúpi do sezóny? „Hlavne, aby celé mužstvo obchádzali zranenia. Budeme sa snažiť ísť od zápasu k zápasu a chceme v každom predviesť naše maximum. To je základ. Chceme taktiež čo najviac potešiť fanúšikov a verím, že si nájdu v čo najväčšom počte cestu do hľadiska. Musíme ich prilákať my hráči hrou i výsledkami. Verím, že nám to spolu bude fungovať,“ zaželal si.

Na záver rozhovoru sme ho požiadali, aby sa fanúšikom bližšie predstavil. „Pochádzam z Hnúšte, aktuálne bývam vo Zvolene. Svoj voľný čas trávim väčšinou v prírode s manželkou a našim psíkom. Mojim najobľúbenejším klubom je anglický Newcastle United, za ktorý chytáva Martin Dúbravka. Som veľmi šťastný, že pôsobím v Banskej Bystrici a verím v naše úspešné obdobie,' zakončil Lukáš Migaľa.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Stále si môžete zakúpiť vstupenky na nedeľný duel Dukličky s DAC Dunajská Streda

Čítať viac
A tím

Preview: V Žiline chceme zopakovať výkony z domácich duelov

Čítať viac
A tím

Dukla potvrdila rolu favorita, zdolala Námestovo a je už druhá

Čítať viac
A tím

Naše víťazstvo v Győri, premenili sme dve penalty

Čítať viac
A tím

V sobotu sa predstavíme v Dubnici

Čítať viac
A tím

V piatok hráme doma s Námestovom

Čítať viac