• MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Dolný Kubín 6:0 /1:0/, v druhom prípravnom zápase
A tím / MFK Dukla / 02.12.2022

Zverenci Michala Sčasného uštedrili druholigovému súperovi tenisového kanára, zápas sa hral v Radvani

Už v 3. minúte otvorili skóre naši chlapci, keď Pišoja odcentroval z pravej strany a Matej Franko zblízka prekonal brankára Dolného Kubína. V 5. minúte pohrozili hostia, keď sa Samuel Budinský rútil na Nôtu z ľavej strany, ale v tutovke napálil loptu do brankára Dukly. V 12. minúte zakončoval opäť  Budinský pred bránou, ale dôrazný Ľuboš Kupčík mu zabránil zakončiť ideálne. V nasledujúcich minútach sme sledovali prevahu hráčov Dukly, ktorí však svoje ofenzívne akcie nedotiahli do úspešnej koncovky. Veľké šance postupne zahadzovali Antal, Pišoja a Slávik.

Tréner Michal Ščasný do druhého polčasu zmenil rozostavenie zo 4-4-2 na 3-5-2. Prvú tutovku po zmene strán si vypracoval Dolný Kubín,  Budinský išiel sám na Nôtu, ale prízemnou strelou tesne minul pravú tyč brány Dukly. Od 67. minúty sa prevaha Bystričanov začala prejavovať aj na výsledku. Michal Faško hĺbkovou prihrávkou vysunul za obranu do pravej strany pokutového územia Davida Depetrisa, ktorý prihral pred bránu a Martin Rymarenko poľahky zvýšil na 2:0.

V 76. minúte zas Depetris vo vnútri šestnástky posunul loptu zľava Miroslavovi Antalovi a odchovanec Dukly, ktorý prišiel na skúšku z druholigovej Rače, sa v stopercentnej šanci nemýlil – 3:0. V 79. minúte naši hráči dobre zakombinovali v strede poľa, Faško výbornou prihrávkou vysunul na ľavé krídlo Rymarenka a ten zvýšil na 4:0. V 84 min. už bolo 5:0, keď Faško prihral z ľavej strany pred bránu do šance Rymarenkovi, ktorý skompletizoval hetrik.  Konečnú podobu výsledku dal Adam Hanes, ten si v pokutovom území obhodil brankára aj brániacich hráčov hostí a poslal loptu do odkrytej brány. Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica tak deklasovali druholigový Dolný Kubín 6:0.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „V prvom polčase dostali príležitosť chalani, ktorí veľa nehrávali a ukázali sa v dobrom svetle. V druhom polčase nastúpili tí, ktorí hrávali na jeseň viac. Dôležité je, že sa nikto nezranil. Zápas chalanom chutil a ukázali aj pekné akcie, takže super. Hráči ako Mišo Faško, Martin Rymarenko či David Depetris ukázali veľkú kvalitu, ukázal sa ich pokoj a iný level, takže som spokojný.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Dolný Kubín 6:0 (1:0)

Góly: 3. Franko, 67., 79. a 84. Rymarenko, 76. Antal, 85. Hanes.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Pišoja, Kupčík, Uhrinčať, Migaľa (68. Antal) – Hanes (46. B. Ľupták), Gašparovič (46. Faško), Köröš (46. Richtárech), Slávik (68. Hanes) – Franko (46. Depetris), Antal (46. Rymarenko).

V závere víťazstvo nad najstarším klubom na Slovensku, Matej Starší s čistým hetrikom

Preview: V Bratislave nás čaká nevyspytateľné béčko Slovana