• Sumár mládeže: Mladší žiaci víťazne proti Liptovskému Mikulášu, devätnástka tesne prehrala
Dorast / MFK Dukla BB / 17.10.2023

Dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica majú za sebou meranie síl s rovesníkmi z Dunajskej Stredy. Žiaci sa zas počas druhého októbrového víkendu stretli s Liptovským Mikulášom.

Devätnástka prehrala v Dunajskej Strede len tesne
Starší dorastenci Dukly sa na pôde Dunajskej Stredy ujali vedenia v 17. minúte po vlastnom
góle domácich, ktorí ale ešte do prestávky otočili na 2:1. Po zmene strán sa už skóre
nemenilo. Naša U19 bude hrať najbližšie doma na Mestskom mládežníckom štadióne, kde
v sobotu 21. októbra o 11.00 h privíta devätnástku Michaloviec.
Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Opäť sme doplatili na to, že sme nedokázali
udržať konzistentný výkon po celý zápas. Tentokrát to bola stredná 30-minútovka, kde nám
viaceré individuálne výkony padli do podpriemeru. Napriek tomu, že sme pred ňou išli do
vedenia a po nej sme boli až do konca nebezpeční, nám tento zápas znovu ušiel. Bol to zápas,
kde sme mali na to, aby sme bodovali. O to väčšie je sklamanie.“
I. LSD U19 – 9. kolo – sobota 14.10.2023, 11.00 h – Dunajská Streda
FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:1)
Góly: 21. Urban, 39. Zimáni – 17. Raška (vla.). ŽK: 76. Ovári, 87. Both.
Zostava MFK Dukla U19: M. Lukáč – Málek (46. Wallner), Baláž (C), Synak, Murčo,
Pinďura - Bača, S. Greško (66. Dagnoli), Murín (C) (86. G. Kaliský) – Puzder (46.Ševčík),
Mikušiak (69. Kuruc).
---
Sedemnástka na Dunajskú Stredu nestačila
Naši mladší dorastenci U17 doma podľahli rovesníkom z Dunajskej Stredy, ktorí vedú
tabuľku. Nasledujúci zápas odohrá naša sedemnástka v sobotu 4. novembra, keď o 11.00 h
privíta na Mestskom mládežníckom štadióne Tatran Prešov.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Po dvoch zvládnutých zápasoch nás čakal súper z
Dunajskej Stredy, ktorý disponuje kvalitným kádrom, čo v zápase aj potvrdil. My sme od
začiatku hrali bez emócií, nasadenia, súpera sme nechali kombinovať, za čo naše
benevolentné bránenie potrestal tromi gólmi. Do polčasu sa nám podarilo skórovať po
rohovom kope. Do druhého polčasu sme nastúpili agresívnejšie, chceli sme streliť kontaktný
gól, čo sa nám žiaľ nepodarilo, a tým pádom sme nemohli zdramatizovať zápas. Veľká škoda
slabého prvého polčasu, ktorý vlastne rozhodol o zápase. Proti takémuto súperovi musíme
siahnuť na dno svojich síl a podať o poznanie lepšie individuálne výkony, ak chceme byť
úspešní.“
I. LMD U17 – 9. kolo – sobota 14.10.2023, 11.00 h – Kremnička
MFK Dukla Banská Bystrica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:3 (1:3)
Góly: 36. Komora – 9. Valko, 31. Majer, 34. Udvaros.
Zostava MFK Dukla U17: P. Slovák – Mandzák, Rubint (80. Knopp), Komora, Rusňák, M.
Chromek (C), Zbyňovský (46. Stupavský), Korčok, Kobzoš, Stoľar (66. Stacho), Nevedel (31.
Glemba).
---
Šestnástka Dunajskej Strede taktiež podľahla
Ani naši mladší dorastenci U16 na súpera z Dunajskej Stredy nestačili. Ďalší zápas ich čaká
v sobotu 4. novembra o 13.15 h, keď budú na Mestskom mládežníckom štadióne hostiť
Prešovčanov.
Marian Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Prvú šancu zápasu proti Dunajskej Strede sme
mali my, ale nedokázali sme ju využiť. Následne sa duel odvíjal prevažne na našej polovici,
kde nás súper dokázal zatlačiť a v niektorých prípadoch sme neboli ani schopní dostať loptu
ďalej od našej brány. Z prvopolčasového tlaku Dunajská Streda dokázala využiť dve šance na
strelenie gólu. V druhom polčase si už hostia náskok ustrážili, my sme mali ešte jednu šancu
na zníženie, ale bohužiaľ trafili sme len bočnú sieť. Našim chlapcom nemôžeme uprieť snahu,
chcenie a nasadenie, ale kvalita bola na strane súpera z Dunajskej Stredy.“
I. LMD U16 – 9. kolo – sobota 14.10.2023, 13.15 h – Kremnička
MFK Dukla Banská Bystrica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:2)

Góly: 24. Zápražný, 37. Pecsuk. ŽK: 46. Majoros.
Zostava MFK Dukla U16: Noga – Bednarčík, Slavinskyi, Vierik, T. Ferenc (C), P. Illés (41.
Mališ), Page (65. Fajčík), Škuta (35. Kadlubec), Balaj (41. Hollý), Maslák (65. Čupka),
Vidhold.
---
Pätnástka prehrala na Liptove
Naši starší žiaci U15 vonku podľahli rovesníkom z MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Najbližší
zápas odohrajú v sobotu 28. októbra od 10.00 h v Priechode proti Pohroniu.
Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Vôbec sme nenadviazali na výkony z predošlých
zápasov. V defenzívnej činnosti sme vyzerali ako keby sme sa prvýkrát stretli päť minút pred
zápasom. Chýbal dôraz v činnostiach a pohybovo sme taktiež zaostávali. V ofenzíve to bolo
lepšie, okrem gólov sme nevyužili ďalšie šance.“
I. LSŽ U15 – sk. Stred – 8. kolo – sobota 14.10.2023, 10.00 h – Liptovský Mikuláš UT
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 6:2 (3:1)
Góly: 21. Moravčík, 23. a 50. Bočkaj, 34. Jančiar (vla.), 48. Kloták, 78. Pleva – 28. Nátny,
71. Gondáš.
Zostava MFK Dukla U15: Sokol (58. Hamza) – Kapralov, Šulek (40. Gabriš), Penksa,
Jančiar (40. Krajčovič), Gondáš (C), Kočvara, Herédy, Nátny (54. Králik), Kmeť,
Shypovskykh.
---
Štrnástka proti Liptákom taktiež neuspela
Ani starší žiaci U14 na Liptove nebodovali. Najbližšie budú hrať v sobotu 28. októbra od
12.00 h v Priechode proti štrnástke FK Pohronie.
Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Zápas sme síce výsledkovo nezvládli, herne sme
však boli vyrovnaným a v určitých úsekoch hry lepším tímom ako súper. Dokázali sme si
vypracovať viacero šancí, ktoré sme však riešili vo finalizácií veľmi zbrklo. Znovu, aj v tomto

zápase, sme v defenzíve spravili hrubé individuálne chyby, ktoré súper využil a vďaka tomu
zvíťazil. Som presvedčený, že sme na správnej ceste, musíme byť však trpezliví...“
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 4:2 (1:0)
Góly: 14. a 53. T. Kmeť, 56. a 64. Strcula – 63. P. Horváth, 65. Lepieš. ŽK: 55. Lauko, 67.
Holubčík.
Zostava MFK Dukla U14: Mojžiš (58. L. Bevíz) – Lauko, S. Bevíz, Žambor (C), Rób.
Holík, Šimko (36. Holubčík), Lepieš, Macho, Záhorec, Lačný (36. Kaštiel), Pecník (46. P.
Horváth).
---
Trinástka Liptovský Mikuláš zdolala
Naši mladší žiaci U13 bojujú o čelné priečky tabuľky 1. ligy skupiny Stred. Po dvoch
prehrách sa vrátili na víťaznú vlnu, keď vysokým rozdielom vyhrali nad Liptovským
Mikulášom. Ďalší zápas čaká našu trinástku v sobotu 28. októbra od 10.00 h, keď sa predstaví
v Žiari nad Hronom.
Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „Zápas nám vyšiel podľa predstáv. Oproti
predchádzajúcim zápasom sme chceli zvýšiť najmä podiel streľby, ktorá absentovala v našej
hre v minulých zápasoch. Takisto sme vcelku dobre kombinovali a dokázali preniesť veci z
tréningu do zápasu. Škoda však, že vo finálnej fáze sme volili nie práve optimálne riešenie, a
tým sme sa pripravili o niekoľko šancí. Celkovo sme ale odohrali dobrý zápas, za čo si
chlapci zaslúžia pochvalu.“
I. LMŽ U13 – sk. Stred – 8. kolo – sobota 14.10.2023, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT
MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 6:0 (2:0)
Góly: 12., 28. a 69. Schmidtmayer, 39. Čunderlík, 42. Mikloško, 66. Ščasný.
Zostava MFK Dukla U13: Podmanický, R. Valent, Nemčok, Môc, Laco, Mikolaj (C),
Blaško, Mikloško, Schmidtmayer, Radoš, Ščasný, F. Kováč, Laššák, L. Ružbacký, Driečny,
Čunderlík.

---
S Liptákmi si poradila aj dvanástka
Mladší žiaci U12 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách prevýšili súpera z Liptovského
Mikuláša výsledkom 12:6. Nasledujúci zápas budú hrať v sobotu 28. októbra od 11.30 h
v Žiari nad Hronom proti domácemu FK Pohronie.
Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Zápas sme výsledkovo zvládli, no herne to
nebolo ideálne. Objavili sa tam niektoré veci, ktoré sme trénovali, no chýbala nám väčšia
agresivita v súbojoch, veľa sme ich prehrali. Na ihrisku sme pôsobili trochu zaspatým
dojmom.“
MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 12:6 (5:2)
Góly MFK Dukla U12: M. Valent 3, A. Kmeť 3, J. Ružbacký 2, Ďurčík, Kupec, T. Kaliský,