• Aktuality
  • Na zvolenskom trávniku vyzveme MFK Skalica
A tím / Miroslav Čief / 26.06.2020

Na zvolenskom trávniku vyzveme MFK Skalica

Na zvolenskom trávniku vyzveme MFK Skalica
V 3. kole nadstavby o postup do Fortuna ligy sa stretneme s ďalším náročným protivníkom. V sobotu 27.6.2020 na štadióne vo Zvolene privítame v zápase s úvodným výkopom o 17:00 h futbalistov MFK Skalica. Pôjde o ťažký duel pre celú Duklu, náš súper zo Záhoria sa celú sezónu pohybuje na horných poschodiach tabuľky a v prvom vzájomnom zápase nás na domácom trávniku zdolal 3:1. Naši hráči sú však pripravení, radi by nadviazali na výkon i výsledok proti po Popradu a do tabuľky si pripísali tak prepotrebné tri body.

Trojbodový zárez je želaním všetkých v Banskej Bystrici. Zverenci trénera Stanislava Vargu nás navnadili výborným predstavením v Poprade, kde vyhrali 7:0 a okrem vyzretého herného prejavu sa prezentovali fantastickou efektivitou. Tá bude dôležitá aj tentoraz. Nepredpokladáme, že sa v sobotu proti Skalici dostaneme do takého množstva gólových šancí, no tie, do ktorých sa dostaneme, musíme premeniť. Hráme o veľa.

V tabuľke nadstavbovej časti sme na prvom mieste so ziskom 42 bodov. Pred druhou Dubnicou, ktorá má o zápas menej, máme 3- bodový náskok. Náš sobotňajší súper, tretia Skalica, má taktiež o zápas menej ako Dukla a v tabuľke 35 bodov, a tak ešte teoreticky môže postúpiť do baráže. Na to pozor! V sobotu nás bude, okrem nášho vystúpenia, zaujímať aj zápas Dubnica – Poprad. Všetko však máme vo svojich rukách a pred posledným našim zápasom na Považí proti Dubnici si chceme získať vlastným úsilím čo najvýhodnejšiu štartovaciu pozíciu doň.

Na sobotňajší zápas sa teší aj záložník Viktor Tóth. Proti Popradu asistoval na otvárací gól Mateja Staršieho a v 45. min zvyšoval na 4:0. „Na zápas so Skalicou sa pripravujeme ako na každý iný zápas. Vnímame, že sa blíži záver a teda vyvrcholenie sezóny a v súvislosti s tým sa môže zdať, že tieto zápasy majú akúsi väčšiu hodnotu, no pre nás je vždy najdôležitejší najbližší zápas. Ako som povedal už viackrát, my sa sústredíme na náš výkon a nie na súpera. Samozrejme, že každý z nás hráčov sleduje zápasy ostatných tímov druhej ligy počas celej sezóny a preto poznáme typológiu hráčov, ako aj ich prednosti a tiež slabšie stránky. Prednosti súpera sa budeme snažiť plne eliminovať a využiť nielen slabšiu stránku súperových hráčov, ale v prvom rade prednosti nášho tímu. Ak každý z nás odvedie svoju robotu tak, ako má a podáme efektívny a bojovný výkon, výsledok bude pre nás úspešný,“ analyzoval.

Hlavným trénerom MFK Skalica je Jozef Kostelník. Jeho zverenci sú silní primárne na domácom „Letňáku“. V tabuľke sa počas celej sezóny pohybujú na vrchných poschodiach, zimovali na 3. mieste. V jedinom jarnom súboji pred korona pauzou prehrali na ihrisku FK Železiarne Podbrezová po zásahu Martina Pribulu z 26. min 0:1. Počas nasledovnej nútenej prestávky mužstvo opustili niekoľkí nosní hráči – Frimmel, Milota, Hlavatovič, Popovič, Pospíšil či najlepší kanonier súťaže 14- gólový Roman Haša. Po reštarte súťaže Skaličania odohrali domáci súboj s Popradom, ktorý vyhrali 1:0 po góle Martina Nagya z pokutového kopu. Zostava MFK: Junas – Švrček, Ranko, Hric, Mizerák – Hollý, M. Nagy – Mášik (81. Kollár), Blažek, Šebesta – Šulc.

V bránke MFK je jednotkou bývalý mládežnícky reprezentant Martin Junas. Obrana sa po odchodoch Hlavatoviča s Frimmelom značne pozmenila. Jej os tvorí Michal Ranko, bývalý hráč Trenčína a Senice a bývalí hráči Podbrezovej Jakub Hric a Ján Mizerák. Skalica v 17 zápasoch inkasovala zhodný počet gólov... Oporou tímu je defenzívny štít Martin Nagy, dlhoročný hráč MFK Ružomberok. Do zostavy sa prebojovali aj odchovanci klubu Mášik s Máriom Hollým. Sila MFK je v útoku. 7- gólový Daniel Šebesta je výborný herne, silný v osobných súbojoch. Filip Blažek po príchode z Dánska taktiež zaujal, má čuch na góly a v ofenzíve operuje na veľkom priestore. Jakub Šulc na hrote je bývalý hráč Interu a Podbrezovej, silný v hlavičkových súbojoch, jeho “obývačkou“ je súperova šestnástka. Na neho si pri centrovaných loptách Skalice musíme dávať najväčší pozor.

Hlavným rozhodcom sobotňajšieho zápasu je Filip Glova. Jeho 1. asistentom bude Ján Pozor. Ako 2. asistent sa predstaví Mário Roszbeck. Náhradným rozhodcom bude Július Straka. Delegátom stretnutia je Marcel Budáč. Pozorovateľom rozhodcov Ján Špivák.

Stojíme pred veľmi ťažkým zápasom. Jeho výsledok môže mať obrovskú výpovednú hodnotu smerom k našej prípadnej účasti v baráži. Bojujeme o svoju veľkú šancu... Všetci v Dukle si uvedomujeme, že zápas proti Skalici potrebujeme zvládnuť, aby sme pred posledným zápasom držali tromfy vo svojich rukách. Hráčom našej Dukly veríme a dúfame, že za pomoci našich fanúšikov vo Zvolene sa nám podarí doviesť zápas do želaného konca. Dukla do toho!