• Aktuality
  • Mikuláš si zahral futbal s deťmi z Dukly
A tím / MFK Dukla / 07.12.2022

Mikuláš si zahral futbal s deťmi z Dukly

Mikuláš si zahral futbal s deťmi z Dukly
Prišiel aj Anjel s Čertom, všetkých ich strážil náš Duky

Radosť nielen z futbalu, ale aj zo sladkostí bolo vidieť v utorok večer na mestskom štadióne v Radvani. Deti, ktoré hrajú futbal v našej Dukle, neobišiel tohto roku Mikuláš, ktorý už dávno vedel o ich talente a vášni pre futbal. Spolu s ním prišiel aj Anjel a Čert a všetci sa na vlastné oči presvedčili, koľko entuziazmu dávajú do futbalu. Všetci v Dukle sme radi, že deti hrajú futbal u nás, kde majú vytvorené dobré podmienky, aby sa mohli futbalovo správne rozvíjať. Vďaka patrí všetkým trénerom, ktorí majú mládež v našom klube takmer denno-denne na očiach a spokojnosť vyjadril aj šéftréner mládeže Richard Rubint.

Richard, aký bol športový rok z pohľadu mládeže MFK Dukla B.Bystrica?

Celkovo považujem rok 2022 z pohľadu mládeže za úspešný. Čo sa týka dorasteneckých kategórii, v jarnej časti nás výkonostne aj výsledkovo potiahla kategória U 19, z ktorej sa traja hráči dostali do kádra mužov. Žiacke kategórie si takisto počínali veľmi dobre a hrali prelínaciu časť o majstra republiky, kde už hra aj výsledky boli v silnej konkurencii kolísavejšie. V jesennej časti nového ročníka sa boríme s kategóriou U 19, ktorá žiaľ nemá takú kvalitu, ako by sme si predstavovali, ale aj tam máme šikovných chlapcov. V mladšom doraste U 16 a U 17 nám chlapci podávajú veľmi dobré a vyrovnané výkony, čo sa prejavilo aj na umiestnení v tabuľke. V žiackych kategóriách vyniká U 12, ostatné si počínajú slušne a vidíme tam progres do budúcna. Výnimočne nás tešia prípravky a záujem malých chlapcov a dievčat o účinkovanie v našom klube. Aj tohto roku sme mali veľmi silný nábor, deti nám prichádzajú nielen do najnižšieho ročníka, ale chcú sa pripojiť aj do vyšších kategórií. Počet detí nám neustále rastie.

Zaslúžili si mladí futbalisti darčeky od Mikuláša?

Jasné že áno, pristupujú k svojim povinnostiam naozaj zodpovedne, za čo by som sa chcel poďakovať aj rodičom za ich obetavosť, trpezlivosť a podporu pri výchove mladých futbalistov. Verím, že im chutil aj punč, tak ako deťom chutí futbal počas tréningov a zápasov.

Čo by si zaželal mladým futbalistom do nového roku?

Futbalistom by som poprial najmä pevné zdravie, aby sa nám v novom roku vrátili plný síl, dobre si oddýchli a mali ešte väčšiu chuť do futbalu.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Rozhovor s Matejom Starším

Čítať viac
A tím

Róbert Polievka v Dukle do leta 2022

Čítať viac
A tím

Prvým jarným súperom MFK Ružomberok B

Čítať viac
A tím

V Komárne s plánom premeniť šance a neinkasovať

Čítať viac
A tím

Milan Smädo: Zistíme na Štiavničkách, či nám to do tretice vyjde

Čítať viac
Dorast

Tréner starších dorastencov Poljovka: Pri mládeži je najdôležitejšie, aby bola práca dlhodobá a kontinuálna

Čítať viac