• Mladší dorastenci v Poprade neuspeli, šestnástka cíti krivdu
Dorast / MFK Dukla (PR) / 21.04.2022

Mladší dorastenci v Poprade neuspeli, šestnástka cíti krivdu

z tréningu U16

Mladší dorastenci MFK Dukla si merali sily v najvyššej súťaži na Slovensku vo svojich vekových kategóriách pod Tatrami s Popradom. Žiaľ nedokázali u súpera bodovať.

U-17:

FK Poprad - MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:1)

Góly: Jarabinský, Poľančík, Kapsdorfer, Orság – B Hudák (vlastný). Rozhodoval: Maličký. ŽK: Hanečák, Hozza – G. Kaliský. ČK: 86. G. Kaliský po 2ŽK.

Zostava MFK Dukla + striedania: Maruniak - Švantner, Bálint, A. Baláž, Zachar (56.min. Longauer) – Kuraj (46.min. Grác), D. Bača, N. Dagnoli, Ádám (86.min. Barbeník), G. Kaliský – J. Gonda (67.min. Černák)

V Poprade sa ujali vedenia domáci minútu pred polhodinou. My sme na tento zásah dokázali odpovedať a vyrovnať na 1:1 v 36. minúte, keď sme donútil k vlastnému gólu Hudáka. Škoda však inkasovaného gólu zo štandardky, z priameho kopu dal na 2:1 Poľančík. Po zmene strán našu snahu o vyrovnanie zmaril pomerne rýchly gól Kapsdorfera v 52. minúte a v závere pridal štvrtý zásah do našej siete ešte Orság. Škoda zbytočného vylúčenia Duklistu Kaliského, keď videl dve žlté karty. V prvom polčase za odkopnutie lopty v prerušenej hre a na konci duelu za ´strkanicu´ s Hozzom.

Prehru nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Uvedomovali sme si dôležitosť tohto zápasu a celý minulý týždeň sme prispôsobili taktickú aj mentálnu prípravu tomu, ale bohužiaľ sme ako už klasicky nie prvýkrát nechali dôraz a nasadenie niekde na ceste na Donovaloch. A keď sedem hráčov podá podpriemerné výkony a len traja hráči priemerné, ťažko môžeme pomýšľať na úspech. Dnešný zápas vyhralo mužstvo, ktoré spravilo menej chýb v obrane a naopak prejavilo väčšiu vôľu po víťazstve. Dôvody určite budeme analyzovať a intenzívne popracujeme na ich odstraňovaní, lebo nás ešte čakajú ďalšie dôležité zápasy, v ktorých budeme chcieť odčiniť posledné slabé výkony a katastrofálne výsledky.“

Žilina – Trnava 6:0, Ružomberok – D. Streda 1:3, Košice – Podbrezová 0:0, Trenčín – Michalovce 6:0, Petržalka – Senica 1:0.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 23. apríla o 11.00 hodine na ihrisku v Badíne proti FC Košice.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na predposlednom 13. mieste a má 16 bodov, posledná Senica má o tri body menej. Poprad je pred nami na 12. mieste a má o dva body viac. Košice sú šieste s 32 bodmi, na čele je Trenčín so ziskom 54 bodov.

U-16:

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 4:2 (1:1)

Góly: Ilenčík, Laufik 2, Melikant – Brštiak, Kobzoš. Rozhodoval: Zemčák. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Poljovka, Murčo, Adame (od 41´ Rusňák), Kormaňák – Glemba (od 41´ Kobzoš), Kvasna, Pinďura, Siman – Kaščák, Brštiak

Naša šestnástka podala v prvom polčase v Poprade dobrý výkon. Zaslúžene išla do vedenia Brštiakom a mohla do polhodiny pridať aj ďalšie góly, šance na to Duklisti mali. Škoda inkasovaného gólu po našej chybe ešte do prestávky, domáci však vyrovnali z ofsajdovej situácie. Po zmene strán nás umlčal dvoma gólmi Laufik. Súper hral tvrdo, na hranici únosnosti, v druhom polčase banskobystrickí hráči nedokázali bojovať s ´veternými mlynmi´.

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Zápas by som výnimočne rozdelil na dva polčasy. Mali sme výborný vstup do zápasu a pokračovali sme výkonom aj prístupom z druhého polčasu v Ružomberku, boli sme rýchli, dôrazní, vcelku presní a hlavne sme hrali kolmo, z čoho sa rodili šance a nielen, že sme zaslúžene vyhrávali, ale pri väčšej individuálnej kvalite v koncovke sme mohli zápas rozhodnúť do 30-tej minúty. Následne sme inkasovali gól z ofsajdu, čomu však aj tak predchádzala hrubá nevynútená individuálna chyba obrancu. V každom prípade bol náš výkon, prístup, prepínanie po zisku aj strate lopty ako aj prechodová fáza prakticky v priebehu celého prvého polčasu výborný. Druhý polčas hodnotiť nebudem, nakoľko boli neregulárne podmienky. Sme radi, že sa nikto z nášho mužstva nezranil.“

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 23. apríla o 13.15 hodine v susednej obci Badín proti FC Košice.

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na predposlednom 13. mieste a má 14 bodov, posledná Senica má o dva body menej. Poprad je na jedenástej priečke a má o päť bodov viac rovnako ako desiate Košice. Na vedúcej priečke je Trenčín so ziskom 56 bodov.

Marek Frimmel: Na úvodné kolo sme pripravení!

Sumár mládeže: Šestnástka vyhrala v Podbrezovej, trinástka vyhrala v Žiline

Naše futbalistky remizovali s Ružomberkom, držia si piatu pozíciu

Ružomberská ruža po rozkvitnutí v Bystrici zvädla

Slovnaft Cup: Dukla bola Slovanu vyrovnaným súperom, do štvrťfinále však ide Slovan

Predseda predstavenstva Peter Krnáč: Chcem meno Dukla vrátiť na piedestál