• Tesná prehra našich futbalistiek v Žiline
A tím / MFK Dukla (PR) / 09.11.2021

Tesná prehra našich futbalistiek v Žiline

zo súboja v Žiline (M. Hlaváček)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 13. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže potrápili druhý celok tabuľky. Predstavili sa v Žiline a podľahli jej tesne 0:1 po inkasovanom góle štvrťhodinu pred koncom. Domáce doposiaľ prehrali iba jeden zápas a ani raz neremizovali, Duklistky boli blízko k tomu, aby túto štatistiku silného súpera mohli zmeniť.

Do prvej šance sa dostali favorizované Žilinčanky v deviatej minúte. Po chybe na pravej strane našej obrany vysunula Randová stredom obrany Pružinskú, najlepšia strelkyňa ligy sa uvoľnila cez Tesákovú, ale brankárka Dukly Tišliarová predviedla fantastický zákrok a v páde na dvakrát udržala bezgólový stav. Potom po peknej krídelnej akcii domáceho tímu na ľavej strane a centri Šmidovej, hlavičkovala Sýkorová z piatich metrov do brvna a následnú dorážku poslala Valová ponad bránku. V 22. minúte vyhrala pred pokutovým územím aktívna Pružinská osobný súboj s Tesákovou, ale Tišliarová jej včasným vybehnutím znemožnila zakončenie. Pred polhodinou zahrávali Žilinčanky priamy kop a po prudkej strele Kucharčíkovej sa lopta odrazila od jednej z brániacich hráčok Dukly k Pružinskej, ktorá pohotovou strelou prinútila bystrickú gólmanku vytlačiť loptu na rohový kop. V 33. min. po akcii Tyčiakovej so Sýkorovou vnikla po pravej strane do pokutového územia Valová, ale aj v tomto súboji mala navrch skvelá Tišliarová. O minútu na to sa v najväčšej šanci 1.polčasu ocitla po kombinácii Krajčíovej so Sýkorovou domáca kanonierka Pružinská, ale tiesnená našou Bubelínyovou z asi 8 metrov prestrelila bránku. My sme mali šancu v 42. minúte. Po priamom kope Mihálikovej, ktorá nakopla loptu za obranu Žiliny, sa do zakončenia dostávala Štrúbelová, ale včasným vybehnutím jej zmarila príležitosť Červíková v bránke ´Šošoniek´.  Okrem toho v prvom dejstve hráčky Dukly predviedli niekoľko pokusov o brejk, ale v krídelných priestoroch sa nepresadili do zakončenia Čierniková, Matušková ani Tesáková.

Na začiatku druhého polčasu, konkrétne v 53. min. sa Dukle podarila krídelná akcia, ale center Štrúbelovej do pokutového územia nenašiel adresáta. Na opačnej strane neskôr skončil strelecký pokus Mudrákovej spoza veľkého vápna v rukách Tišliarovej. Pred hodinou hry sa do veľkej šance dostávala naša Herbríková, ale príliš prudká prihrávka Štrúbelovej ju zahnala mimo streleckej zóny, následný pokus Štrúbelovej bol nepresný.  V 65. min. centrovaná lopta striedajúcej Obertovej skončila na prekvapenie všetkých na žrdi bránky Dukly. Potom ďalší strelecký pokus Mudrákovej chytila spoľahlivo Tišliarová. V 75. minúte nastal rozhodujúci okamih zápasu. Banskobystrická obrana odvrátila center z pravej strany, ale k odrazenej lopte sa dostala Mudráková, využila voľný priestor a z hranice šestnástky prepálila našu gólmanku – 1:0. V závere sa Dukla pokúsila s výsledkom niečo spraviť, ale aktivita Štrúbelovej, Šimovej, Čiernikovej ani Mihálikovej neviedla k výslednému efektu, lebo žilinská obrana všetky pokusy o strelu zblokovala. Domáce hráčky zvíťazili zaslúžene, ale o výsledok museli bojovať do poslednej sekundy a stálo ich to veľa síl, čoho dôkazom je aj fakt, že po záverečnom hvizde sa niektoré od vyčerpania zvalili na zem.

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 75. Mudráková. Rozhodoval: Durmis. ŽK: Štrúbelová (Dukla).

Zostava + striedania MFK Dukla: P. Tišliarová - K. Tesáková, T. Miháliková, B. Mileiová, P. Bubelínyová - N. Veselová, M. Veselová (75. K. Čičáková) - A. Štrúbelová, A. Herbríková, L. Čierniková - S. Matušková (56. J. Šimová)

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Všetci sme sa na derby stretnutie pripravovali mimoriadne zodpovedne prakticky celý týždeň. Dnes som videl na dievčatách, že zo seba vydali všetky sily a ukázali kus kvality. Samozrejme ofenzívna sila žilinských hráčok bola obrovská. V 1. polčase sme vynikajúco eliminovali najväčšie útočné tromfy súpera a párkrát sme boli nebezpeční aj smerom dopredu. V 2. polčase hráčky pokračovali vo výbornej defenzívnej práci, ale už sme boli málo nebezpeční pred bránkou súpera. Priestorov na protiútok bolo dosť, ale súper išiel do väčšieho rizika, tým pádom nás prečísloval, vypracoval si štandardky a nakoniec zápas zlomil vo svoj prospech. Bolo to v čase, kedy už hráčky Žiliny začali pôsobiť na ihrisku nervózne a neisto. Čo môže hriať naše hráčky pri srdci i napriek prehre je fakt, že sme favorita zápasu a ašpiranta na titul prinútili na domácom ihrisku bojovať o výhru do poslednej sekundy. Na tomto mieste sa patrí poďakovať brankárke Tišliarovej, ktorá nás dnes viackrát podržala spoľahlivými zákrokmi a bola obrovskou oporou. Fantasticky však zahrali všetky dievčatá a o úžasnú atmosféru v tíme sa postarali aj náhradníčky, bez ktorých by sme Žilinu nedokázali takto potrápiť. Po zbabranom zápase v Trenčíne nastali v tíme určité zmeny a musím priznať, že práca s dievčatami v posledných dvoch týždňoch bola zatiaľ pre mňa tým najkrajším obdobím pri tíme, odkedy som tu. Zápasy proti Petržalke a Žiline tieto moje dojmy len potvrdili. Dnes sme síce prehrali zápas, ale znovu objavili nádej. Práca s týmito úžasnými babami dáva zmysel.“

Petra Bubelínyová, pravá obrankyňa Dukly: „Do zápasu proti Žiline sme nastupovali s veľkým odhodlaním. Celý týždeň sme sa sústredili na tento zápas, chceli sme získať body, ktoré sú pre nás momentálne veľmi cenné. Prvý polčas sa vyvíjal v celku sľubne, no ani po 45. minútach sa nepodarilo streliť gól tak nám ako i hráčkam zo Žiliny. Odchádzali sme teda do šatní za stavu 0:0. Po výmene strán sme stále ukazovali silnú obranu a podarilo sa nám spraviť aj nejaké akcie vpredu, ktoré bohužiaľ ostali nepremenené. Súperky ukazovali svoje prednosti v zápase, ale pociťovali nátlak aj z našej strany a verím, že sa im nehralo ľahko. V 75. minúte sme dostali gól, ktorý nakoniec rozhodol o výsledku zápasu. Aj napriek tomu, že sme prehrali, si myslím, že sme odohrali kvalitný zápas a hrali futbal, na ktorý sa každý divák rád pozerá. Každá hračka, či už stopérky, krajné obrankyne, stredové hráčky a útočníčky, sme odviedli super prácu, dokázali sme sa zastupovať a hlavne komunikovať na ihrisku. Samozrejme nesmiem zabudnúť na brankárku, ktorá predviedla parádne zákroky a nedarovala Žiline ani jeden gól navyše. Ďakujem babám z tímu za super spoluprácu.“

Na fotografii spolupráca dvoch našich Petier, brankárky Tišliarovej a obrankyne Bubelínyovej s č. 6

Petržalka – Ružomberok 2:2, Trenčín – Slovan 0:9, Trnava – N. Zámky 1:2.

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na domácom ihrisku v Kremničke, kde si v nedeľu 21. novembra o 10.30 hodine zmerajú sily v poslednom jesennom kole so Spartakom Trnava.

1. Slovan 36b, 2. Žilina 36b, 3. Myjava 27b**, 4. Ružomberok 16b, 5. Petržalka 15b, 6. N. Zámky 13b*, 7. Trnava 12b, 8. Nitra 11b*, 9. B. BYSTRICA 10b, 10. Trenčín 4b.