• Aktuality
  • Na Štiavničkách privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš
A tím / MFK Dukla, M. Čief / 14.09.2019

Na Štiavničkách privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Na Štiavničkách privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Kde sa niečo končí, spravidla sa nové začína. Futbalisti MFK Dukla ukončili skvelú 6- zápasovú šnúru víťazstiev prehrou v Skalici 1:3, ale tá nič nemení na situácii, v ktorej sa týždeň čo týždeň ocitáme. Sústredíme sa na najbližší zápas, v ktorom chceme podať adekvátny výkon a byť výsledkovo úspešný. Novou výzvou je pre nás zápas 8. kola, v ktorom dnes o 16:00 privítame futbalistov MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

V daždi pokropenom stretnutí v Skalici sme napriek prehre nepodali zlý výkon. Naopak, v druhom polčase bola na trávniku vidieť naša dominancia držaním lopty začínajúc a vytvorenými gólovými šancami končiac. Bol to však pre nás smolný zápas, vyzdvihnúť však musíme devízy a vklady súpera, vďaka ktorému to bol kvalitný druholigový zápas.

Musíme však preladiť a správne zareagovať. Náš najbližší súper ale nebude zďaleka ľahkou zápasovou prekážkou. MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa stal pod taktovkou trénera Štefana Zaťka veľmi nepríjemným súperom, v minulej sezóne atakoval horné priečky tabuľky a skončil tesne pod barážovou pozíciou. Zverenci trénera Stanislava Vargu sa na súpera navnadili 10-gólovou kanonádou v rámci 3. kola Slovnaft Cupu v Strečne (10:1) a všetci v Dukle veríme, že sme si gólové zárezy pošetrili aj na ligový súboj.

Liptovský Mikuláš v minulom kole zdolal na vlastnom trávniku KFC Komárno 4:1. Góly: 7. min Laura, 31. min Kucharčík, 38. min Bartoš, 45. min Gerát – 17. min Fokaidis. Zostava MFK Tatran: Gábriš – A. Krčík, Lišivka, Kucharčík, Čery - Gerát, Kotora – T. Staš (81. Václavík), Laura (67. Poruban), D. Krčík (67. Ma. Bobček) – Bartoš. V týždni sa MFK predstavil aj v 3. kole Slovnaft Cupu, v Predmieri vyhral 2:1 po dvoch góloch útočníka Mareka Bobčeka. Aktuálne mu v tabuľke druholigovej súťaže patrí 8. priečka s bilanciou 4 výhry, 1 remíza, 3 prehry, skóre 10:11 a 13 bodov.

Majúc pozitívne zmýšľanie a veriac nášmu mužstvu dúfame, že naši chlapci pripravia fanúšikom na Štiavničkách opätovne pekné futbalové zážitky a hoci sa naša víťazná séria skončila, je tu možnosť, že spoločne začneme budovať ďalšiu. Dukla do toho!