• MFK Dukla B.Bystrica - FC Košice 4:1 /1:0/
A tím / MFK Dukla / 26.01.2023

MFK Dukla B.Bystrica - FC Košice 4:1 /1:0/

V generálke na jarnú časť Fortuna ligy a Slovnaft Cup-u presvedčivé víťazstvo našej Dukly

Gól: 5. Faško z p.kopu, 59. Uhrinčať, 74. Richtárech, 80. Demian 54. Krivák

Zostavy:

MFK Dukla B.Bystrica: MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška (46. Baláž) – Pišoja (46. Káčerík), Uhrinčať (75. Kupčík), Willwéber – Slávik, Ľupták (62. Demian), Richtárech (75. Köröš), Záhumenský (46. Migaľa) – Faško, Polievka (C) (71. Franko), Rymarenko.

FC Košice: FC Košice: Kira (64. Valach) – Jakubko (46. Jakúbek, 64. Voleský), Krivák (64. Jonec), Šindelář, Mizerák (64. Gáll) – Majdan (82. Gallovič), Varga, Gallovič (46. Sovič), Pačinda (C) (64. Veselý) – Lačný (64. Liener), Sagna. Tréner: A. Šoltis.

V 5. minúte stretnutia vysunul Michal Faško dobrou prienikovou prihrávkou do pravej strany šestnástky Adriána Slávika, ktorého stiahol obranca Košíc Martin Šindelář a hlavný arbiter po sekundách váhania ukázal na biely bod. Penaltu premenil strelou po pravej ruke brankára Matúša Kiru Faško – 1:0.

V 22. minúte Róbert Polievka výborným centrom z ľavej strany našiel pred bránou voľného Jakuba Uhrinčaťa, ktorý ale zblízka napálil len do brankára Kiru.

Hosťom sa podarilo vyrovnať na 1:1 v 54. minúte, keď sa v skrumáži pred bránou najlepšie zorientoval obranca Ján Krivák. Krátko na to vyslal nebezpečnú strelu na bránu Dukly Pačinda, no gólman Filip Baláž, ktorý cez polčas vystriedal Hrušku, vytlačil loptu na roh. Bystričania si prinavrátili vedenie v 59. minúte, Faško zo štandardky z ľavej strany našiel na zadnej tyči Uhrinčaťa a ten hlavou usmernil loptu do brány – 2:1.

V 73. minúte sa do šance dostal Rymarenko, ktorý na hrote útoku obišiel jedného protihráča a prešprintoval ďalšieho, no trafil pravú tyč brány Košíc. Krátko na to predviedol ďalšiu dobrú prihrávku z ľavej strany Faško, Adrián Káčerík loptu pred bránou netrafil, ale na zadnej tyči bol pripravený Dávid Richtárech – 3:1.

V 80. minúte sa zaskvela nová posila Dukly. Gabriel Demian.  Najprv sa  na malom priestore efektne zbavil dvoch protihráčov a následne poslal loptu spoza šestnástky výstavnou strelou do ľavého horného rohu brány hostí – 4:1. Futbalisti Dukly tak v generálke na súťažnú jar zvíťazili rozdielom triedy. Zápas sledovala aj početná skupina našich priaznivcov, ktorí vytvorili športovú atmosféru a za ich podporu im ďakujeme.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „Tak ako s Prešovom, dnes sme nehrali s druholigovým, ale podľa kvality kádra prvoligovým mužstvom. Majú výborného trénera, takže dobrý zápas. V prvom polčase tam boli krásne akcie, mali sme príležitosti na ďalšie góly, ale čo mi vadilo, boli naše obranné štandardky. Samozrejme, súper mal výškovú prevahu, výborne to kopali, ale v lige by to mohol byť veľký problém, takže tomu sa ešte budeme musieť povenovať. Ešte nám chýbali lepšie riešenia z kraja ihriska, lebo po prihrávkach z kraja padá veľa gólov, a dnes sme viacero takýchto situácií vyriešili zle, aj keď sme mali v šestnástke dostatočný počet hráčov.“

Gabriel Demian, nová posila Dukly: „V dnešnom zápase som sa cítil veľmi dobre. Mal som tam pár situácií, ktoré som mohol lepšie vyriešiť, ale uľavilo sa mi, keď som dal ten gól. Chalani hrali super, dnes to bol dobrý tímový výkon.“

Michal Faško, autor prvého gólu Dukly: „Zápas nám chutil, aj ja som si zahral schuti. Bol to dobrý tímový výkon, asi sme splnili všetko, čo od nás tréneri vyžadovali. Chvalabohu, nikto sa vážnejšie nezranil, takže za mňa spokojnosť.“

Zdroj: mfkdukla.sk, bbonline,