• Napriek festivalu nepremenených šancí jednoznačné víťazstvo Dukly
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 02.08.2020

Napriek festivalu nepremenených šancí jednoznačné víťazstvo Dukly

V 61. minúte po prihrávke Staršieho zo stredového kruhu do priestoru ľavého krídla, keď najskôr asistent rozhodcu zdvihol ruku na znak v ofsajde stojaceho Vujoševića ale okamžite ju stiahol naspäť, keď videl ako od stredovej čiary vyšprintoval po lopte v ofsajde nestojaci Polievka, ktorý sa dostal do samostatného úniku až na konci krížom z ľavej strany šestnástky, kde zvážil, že pre istotu neprihrá s ním len samému bežiacemu Vujoševićovi z pôvodnej ofsajdovej pozície a tak sám nedal brankárovi Ružinskému šancu jeho obstrelením sprava k jeho ľavej žrdi a upravil na 3:0. Foto: Samo Telúch

Po krátkej 20-dňovej prestávke medzi posledným zápasom uplynulého a prvým zápasom nového futbalového ročníka 2020/2021 nastúpili futbalisti MFK Dukla na zvolenskom trávniku proti hráčom ŠK Slovan Bratislava futbal „B“. V zostave domáceho kolektívu sa už neobjavili dlhoročná opora a kapitán Dukly Saša Savić a Blažej Vaščák, ktorí ukončili profesionálnu hráčsku kariéru a Peter Kolláti, ktorý odišiel do treťoligových Rakytoviec. V zostave chýbal i dlhodobejšie zranený Ľubomír Willwéber. Tréner Varga zaradil do úvodnej zostavy novicov Jakuba Uhrinčaťa z dorastu Dukly, po polčase Mareka Frimmela, ktorý prestúpil do Dukly zo Skalice a v 83. minúte Dalibora Gondu, tiež z dorastu.

Úvod stretnutia a celý prvý polčas mala Dukla jednoznačnú prevahu a už v 1. minúte Staršieho strela opečiatkovala pravú tyč bratislavskej brány. V 3. minúte po Polievkovom rohovom kope z ľavej strany sa na kraji päťky uvoľnil Prikryl, jeho strela však išla mimo brány. Skóre zápasu mohol otvoriť v 8. minúte Starší, ale z 8 metrov netrafil prázdnu bránu hostí. Náznak šance mali v 12. minúte bratislavskí hráči, keď po pravej strane potiahol loptu Lavrinčík. Jeho center však domáca obrana pred nabiehajúcim Hubertom odvrátila do bezpečia. V 19. minúte Polievkov center z ľavej strany našiel v pokutovom území Vujoševića, ktorému však pri spracovávaní lopta odskočila od kopačiek.

Hostia sa do týchto chvíľ snažili zakladať rýchle protiútoky prevažne po pravej strane. V 22. minúte však vysunuli na ľavej strane nabiehajúceho Castilla ale Prikryl bol rýchlejší a vykopol loptu za postrannú čiaru.

V 24. minúte po Polievkovom rohovom kope z ľavej strany si v pokutovom území na loptu najvyššie vyskočil Vujošević a hlavou ju poslal k bližšiemu vinklu za chrbát bezmocného Ružinského - 1:0.
O 4 minúty neskoršie mohol Vujošević zvýšiť na 2:0 ale pred brankárom Ružinským sa mu nepodarilo loptu dostať za jeho chrbát, keď lopta biliardovo išla asi trikrát od tela brankára aj útočníka. V 30. minúte to bol opäť Vujošević, ktorý si dobre nabehol na prihrávku Noska, ale v poslednej chvíli mu ju obrana hostí zblokovala.
     Potom prišli ďalšie dve veľké šance Staršieho, ktorý najskôr až nemožne v 31. minúte z pol metra prestrelil pozdĺž, sprava doľava, hosťujúcu bránu a v 38. minúte, keď jeho samostatný únik z pravej strany zblokovali obrancovia hostí na 6. rohový kop.

Polčasový stav rohov bol 7:0.

I nástup do druhého polčasu mala Dukla lepší. V 52. minúte ešte súboj v šestnástke, pri ktorom skončil hráč Dukly na trávniku nebol posúdený ako faul ale za moment po tom, ešte pri tej istej akcii, po faule na Tótha už ukázal rozhodca na pokutový kop, z ktorého sa Vujošević v 53. minúte nemýlil a upravil s prehľadom, takmer do stredu brány, na 2:0 pre Duklu. V 57. minúte zahrávali hostia z ľavej strany trestný kop. V pokutovom území si naň dobre nabehol Rigo ale jeho hlavičku s prehľadom vyriešil, prekvapujúco do zápasu nasadený, brankár Dukly Krejčí, ktorý podal výborný spoľahlivý výkon.
    V 66. minúte si výborne pripravil uvoľnením sa loptu 9 m od stredu brány Vujošević a poslal loptu až príliš rutinérsky vonkajškom do tutového gólu ale lopta skončila len na pravej žrdi.

Štvrtý úspech domáceho kolektívu zaznamenal v 79. minúte Dolný, ktorého tvrdá tečovaná strela z 27 m skončila v ľavom rohu bratislavskej brány – 4:0.

Polievka sa v 82. minúte, vďaka svojej rýchlosti, opäť vybral z ľavej strany sám na brankára, ten sa k nemu ale dostal pomerne blízko a tak z toho napokon nič nebolo, okrem vzdychov fanúšikov.

V 87. minúte bol vylúčený hosťujúci brankár Ružinský za vrazenie do súpera v jasnej gólovej príležitosti mimo pokutového územia a na jeho miesto nastúpil po prezlečení v 89. minúte obranca Rigo, ktorý sa prezentoval krásnym zákrokom, keď vyrazil diaľkovú Polievkovu strelu smerujúcu pod ľavý horný roh hosťujúcej brány. V nastavenom čase mohli hostia znížiť, ale pokutový kop, nepodarený dloubák do stredu brány, nariadený v 91. minúte po faule Frimmela, domáci brankár Krejčí Lavrinčíkovi o minútu neskôr na dvakrát zneškodnil a potvrdil svoj výborný výkon.

Dukla aspoň toľko šancí zahodila ako premenila ale to je, vzhľadom na výsledok, asi celkom v poriadku. Vytvorila si ich dostatok, dosť ich aj premenila a s prehľadom vyhrala, napriek tomu, že v takejto zostave ešte nehrala.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava futbal „B“ 4:0 (1:0)
Góly: 24. a 53. z 11-m Vujošević, 61. Polievka a 79. Dolný

Žlté karty: 62. Vajda, 63. Prikryl – 9. Lieskovský, 50. Baláž, 63. Matoš, 77. Čech.
Červená karta: 87. brankár Ružinský.

Zostavy:
MFK Dukla (úvodné rozostavenie 4-2-3-1): Adam Krejčí 22 – Patrik Vajda 27 (69. Jozef Dolný 10), Ján Nosko 3, Patrik Prikryl 19, Lukáš Migaľa 21 – Jakub Uhrinčať 7 (46. Marek Frimmel 18), Gabriel Snitka 16 (83. Peter Bača 25) – Matej Starší 8 (83. Dalibor Gonda 11), Viktor Tóth 4, Róbert Polievka 17 (K) – Miladin Vujošević 20 (69. Lukáš Laksík 9).
Tréneri: Stanislav Varga a Štefan Rusnák.

ŠK Slovan Bratislava futbal „B“ (úvodné rozostavenie 4-1-4-1): Matúš Ružinský 22 – Adam Čech 4, Adam Laczkó 13 (83. Martin Majling 5), Jakub Baláž 3, Alexander Tóth 19 – Jakub Lieskovský 18 (71. Martin Schlossár 8) Samuel Lavrinčík 7, John Edwin Garcia Castillo 17, Marek Rigo 10 (v 89. nastúpil do brány), Martin Hubert 20 (K) – Adam Matoš 9 (67. Jean Denis Lumbala Tshisaka Bussenu).
Tréneri: Stanislav Moravec a Szilárd Németh.

Diváci: 384
Rohy: 7:2

Rozhodovali: Rastislav Jurenka - Michal Budáč, Matej Zemko – Igor Valent.

Fotogalériu 30 fotografií Sama Telúcha zo zápasu nájdete hore na lište v sekcii Fotogaléria.

Najbližšie majstrovské futbalové stretnutie odohrajú hráči MFK Dukla v sobotu 8. augusta 2020 o 17.00 hod. proti FK Dubnica nad Váhom na jeho ihrisku, na ktorý vás srdečne pozývame povzbudzovať náš tím. Pôjde iste o zaujímavý „revanšový“ zápas.

Citlivo s ním!

Košiciam sme uštedrili prvú prehru v sezóne

Lukáš Migaľa: "Chceme čo najviac potešiť fanúšikov"

Úvodný ligový duel odohráme v Námestove, vo Zvolene hráme až 7. augusta

Lenka Mazúchová: V reprezentácii chcem odohrať čo najviac minút a zbierať skúsenosti

Sumár mládeže: Pätnástka s treťou výhrou v rade