• Aktuality
  • Naše futbalistky na druhé tímy v tabuľkách nemali
Ženy / MFK Dukla (PR) / 22.03.2022

Naše futbalistky na druhé tímy v tabuľkách nemali

Naše futbalistky na druhé tímy v tabuľkách nemali
Cez víkend boli v akcii aj futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica a merali si sily s druhými celkami v tabuľkách na ich ihriskách. Ženy nestačili na Myjavu a juniorky so žiačkami na Prievidzu.

ŽENY:

Spartak Myjava - MFK Dukla Banská Bystrica 9:0 (7:0)

Góly: 12´a 68´ Vredíková, 17´, 30´, 33´ a 41´ Bogorová, 19´Panáková, 26´a 84´Neveďalová. Rozhodoval: Vaňo. ŽK: bez kariet.

Zostavy + striedania:

Spartak: Čermáková - Kršiaková, Nárožná, Honková, Vredíková, Neveďalová ©, Glatzová, Panáková, Bogorová, Pirťanová (46´ Valiková), Boorová (38´ Chlepková)

MFK Dukla: Tišliarová - Šimová, Miháliková, Herbríková, Mileiová (77´ Halgašová) - Boháčiková, Veselová ©, Pavlíková - Bubelínyová, Strečková, Ďubašáková 

Zápas mal okrem úvodných desiatich minút jednoznačný priebeh. Spartak Myjava potvrdzoval úlohu veľkého favorita. Po rýchlych krídelných akciách sa v rozpätí od 12. do 19. min. postupne presadili Vredíková, Bogorová a Panáková. Od tohto momentu už bola otázkou len výška skóre. Hrozivo narastajúce polčasové skóre 7:0, na ktorom mala najväčšiu zásluhu štvorgólová útočníčka Bogorová, predsa len Duklistky po zmene strán pribrzdili. Zlepšenou defenzívnou činnosťou dovolili Myjave ešte dva góly Vredíkovej a kapitánke Neveďalovej. Myjava v zápase potvrdila veľkú ofenzívnu silu a oprávnené ambície v boji o titul. Pre Duklu sa o týždeň začína veľmi náročný boj o záchranu.  

Duel s Myjavou zhodnotil jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk:

„Dnes nás súper prevalcoval. Musíme športovo priznať, že Myjava je niekde inde a určite má čo povedať v boji o titul. Prajem jej všetko dobré. Pre viaceré naše hráčky to bola veľká futbalová lekcia. Čaká nás náročný týždeň. Musíme všetci vyčistiť hlavy. Nepozerať sa do minulosti a sústrediť sa na to, čo nás čaká. Osobne som z takejto porážky smutný, ale už zajtra je nový deň. Všetko máme vo svojich rukách. V nedeľu nás čaká prvý ťažký krok Nitra. Bude to náročné, ale je to pre nás všetkých veľká výzva.“

Ostatné výsledky 16. kola:

Trenčín – Žilina 1:6, Slovan – Ružomberok 3:2, N. Zámky – Petržalka 3:0, Nitra – Trnava 0:4.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na domácom ihrisku na umelej tráve v areáli Štiavničky v nedeľu 27. marca o 10.30 hodine, kde si sily zmerajú s FC Nitra.

Poradie v skupine o záchranu:

1. Trnava 16b, 2. Petržalka 16b, 3. Nitra 14b, 4. B. BYSTRICA 11b, 5. Trenčín 8b. 

WU 19:

FC Baník Prievidza - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: 10´, 44´ a 73´Kluvancová.

Zostavy a striedania:

FC Baník: Jánošíková - Hajeková (51´ Kozáková), Svrčková (41´ Ambrózová), Masaryková, Vravková ©, Ďurišová, Ollerová (74´ Tomusová), Kluvancová, Cvešperová, Kupcová, Huléni (68´ Balej)

MFK Dukla: Pavlíková - Skučková, Jančíková, Trnovská, Halgašová - Brandysová, Matušková, Paterová © - Černáková, Skladaná, Čičáková 

Domáci tím vstúpil do zápasu aktívne a od samého začiatku zamestnával obranu Dukly a brankárku Pavlíkovú. Po úvodných zahrievacích pokusoch sa v 10´ min. oprela do lopty z 25 metrov úplne voľná Kluvancová a otvorila skóre - 1:0. Behavý tím Prievidze pokračoval v aktivite a predviedol niekoľko pekných kombinácií, ktoré sa gólom neskončili. V závere 1. polčasu sa k zakončeniu dostala kapitánka Dukly Paterová, ale jej strela patrila len do kategórie propagačných.

Po prestávke nastúpil hosťujúci tím s úmyslom obrátiť nepriaznivý vývoj, ale v 44´ min. dostala opäť príliš veľa priestoru pred pokutovým územím Kluvancová a Pavlíková po druhýkrát lovila loptu zo siete – 2:0. Aj keď domáci tím kontroloval dianie na ihrisku, mohli juniorky Dukly dvakrát zdramatizovať duel. Najprv po rohovom kope minula Skučková hlavou o milimetre prázdnu bránku a o niekoľko minút neskôr nepretlačili naše juniorky na viackrát loptu do siete z bezprostrednej blízkosti. Naopak v 73´ min. dostala znovu veľa priestoru hráčka zápasu Kluvancová a ďalšou výstavnou strelou z 30 m stanovila konečné skóre 3:0.

Prehru v Prievidzi zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Do Prievidze sme cestovali s úmyslom bodovať, ale bohužiaľ súper nás prevýšil v dôraze, osobných súbojoch a štarte na loptu. Trikrát sme nechali v strede poľa úplne voľnú kľúčovú hráčku domáceho družstva a trikrát sme za to pykali. Prakticky v každom súboji využila svoju fyzickú prevahu. Nedokázala s ňou vyhrávať súboje ani jedna z našich stredových hráčok. Pochvalu si zaslúžia naše štyri obrankyne, ktoré sa ako jediné dokázali úspešne popasovať s osobnými súbojmi. Na kvalitného súpera, aký stál proti nám, je to však málo. Musíme zanalyzovať dôvody, prečo sme v tejto činnosti zaostali za súperom a popracovať na zlepšení. Niektoré dievčatá ukázali v Prievidzi sotva 50% zo svojho futbalového potenciálu. Najbližšie nás čakajú dve domáce stretnutia a v nich musíme podať lepší tímový výkon.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Považská Bystrica – Martin 0:7, Topoľčany – Žilina 3:1.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly si v najbližšom kole 1. ligy, skupiny B zmerajú sily na domácich Štiavničkách na umelej tráve v stredu 30. marca13.00 hodine MŠK Považská Bystrica.

Poradie:

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke predposledná priečka s ôsmimi bodmi, posledné je Jupie bez bodu. Pred nami je práve o priečku vyššie Považská Bystrica s 13-timi bodmi. Na čele je Trenčín bez prehry a má 28 bodov, druhá je Prievidza so ziskom 24 bodov.

WU 15:

FC Baník Prievidza - MFK Dukla Banská Bystrica 6:1 (4:0)

Góly:  2´ Geczyová - 1:0, 4´ Radosová z 11m - 2:0, 6´ Čertíková - 3:0, 13´ Geczyová - 4:0, 64´ Geczyová - 5:0, 65´ Čertíková - 6:0, 68´ Dobrocká - 6:1

Zostava + striedania:

FC Baník: Sluková - Štefáková, Mištinová, Radosová, Besedová, Matiašková, Kováčiková, Laluhová, Komová, Oboňová, Krajčiová, Chlupiková, Gubová, Svetláková, Pistová, Geczyová, Čertíková

MFK Dukla: Sýkorková - I.Hrušková, Lapinová, Fabianová, Hlinková, Račeková, Konopová, Dobrocká ©, Laššanová, Gaňová, Danková, Očenášová, Chabanová, Vrábľová, Piliarová, Hauserová  

Ponúkame vám hodnotenie trénerky žiačok Dukly Terézii Mihálikovej:

„Nevyšiel nám vstup do zápasu. Vietor v našej obrane robila výborná hráčka súpera Geczyová, ktorá sa v úvodnej štvrťhodine postarala o 4 góly v našej sieti. Napriek nepriaznivému vývoju sa naše dievčatá vrátili do zápasu a postupne vyrovnali hru v poli. Dobrá obrana Prievidze však zmarila všetky naše útočné pokusy. Po zmene strán sme pokračovali v aktívnej hre, ale naše mladšie dievčatá ešte potrebujú odohrať viac takýchto zápasov a nabrať viac skúseností. Po celý čas sme sa pokúšali vsietiť gól a za aktivitu sme boli odmenené dve minúty pred koncom, keď sa presadila naša neúnavná bojovníčka Simonka Dobrocká. Až na ten nevydarený vstup do zápasu by som chcela dievčatá za dnešný výkon pochváliť. Postupne budeme na tréningu pracovať na nedostatkoch a zlepšovať náš mladý tím.“     

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Považská Bystrica – Martin 1:3, Topoľčany – Žilina 1:3.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v najbližšom kole 1. ligy WU-15, skupiny B zmerajú sily v stredu 30. marca15.00 hodinePovažskou Bystricou na domácom ihrisku v areáli Štiavničky na umelej tráve.

Poradie:

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej ôsmej priečke bez bodu. Pred nami je práve Považská Bystrica s piatimi bodmi. Prvá je Žilina s plným ziskom 33 bodov, druhá Prievidza má 27 bodov.