• Naše ženy si duel s Trnavou prehrali v prvom polčase
Ženy / MFK Dukla (PR) / 05.04.2022

Naše ženy si duel s Trnavou prehrali v prvom polčase

zo zápasu s Trnavou (fb FC Spartak Trnava - ženy a dievčatá)

Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica v druhom kole skupiny o záchranu našej najvyššej súťaže prehrali v Jaslovských Bohuniciach so Spartakom Trnava rozdielom troch gólov. Všetky zásahy nám súper zasadil v prvom polčase, ten druhý sme síce vyhrali, ale náskok domáceho tímu bol už veľký, navyše sa nám zranila brankára Kopernická, medzi žrde tak putovala obrankyňa Dukly.

Vývoj prvého polčasu ovplyvnila desiata minúta stretnutia. Brankárka Dukly Kopernická chytila strelu Trnavy a v dohrávanom súboji ju hráčka súpera zasiahla kolenom do hlavy. Po tomto zákroku musela byť ošetrovaná, ale pokračovala v hre. O sedem minút na to Bederková dorazila do bránky loptu, ktorá vypadla našej gólmanke z rukavíc - 1:0. O malú chvíľu využila Bederková i zaváhanie stopérky Mileiovej a zvýšila na 2:0. V 27. minúte muselo dôjsť predsa len k vynútenému striedaniu, otrasenú brankárku Kopernickú vystriedala juniorka Jančíková a do bránky musela ísť stopérka Mileiová. Súper pred koncom polčasu pridal ešte dva góly. V 41. min. z ľavej obrany vyvážala loptu Šimová, ale jej prihrávku na stred ihriska zachytila hráčka Trnavy, z následného rýchleho protiútoku trafila šibenicu našej bránky Martišková - 3:0. Už o minútu sa na pozícii stopérky pošmykla Jančíková a ponúknutú príležitosť do otvorenej obrany využila Bederková, ktorá zavŕšila hetrik. Do šatní sa išlo na prestávku za stavu 4:0.

Hneď po zmene strán vyšla Dukle akcia po pravom krídle a center Čiernikovej si do vlastnej brány zrazila Čoknayová - 4:1. V druhom polčase to už bola iná Dukla než v tom prvom. V zostávajúcom priebehu sme mali ďalšie príležitostí. Dve boli z kategórie vyložených. Najprv strela Veselovej z priameho kopu len tesne minula pravú žrď Králikovej svätyne a v samom závere zápasu po centri z ľavej strany prekopla Čierniková z uhla bránku Spartaka. Trnava mala jednu dobrú príležitosť, keď po priamom kope z ľavej strany zvonila i triasla sa žrď našej bránky.

Fakty o zápase:

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (4:0)

Góly: 17´, 20´ a 42´ Bederková, 41´ Martišková – 47´ Čoknayová (vlastný gól). Rozhodoval: Ondriska. ŽK: 65´Čambalová (Trnava).

Zostavy + striedania:

FC Spartak: Králiková – Belicová (81´ Obuchová), Čoknayová, Vulganová (75´ Eckerová), Čambalová, Žigová, Bajerová ©, Martišková (75´ Voščinárová), Konečná (63´ Cedulová), Poláková (63´ Luptáková)

MFK Dukla: Kopernická (27´ Jančíková) – Bubelínyová (46´ Skučková, 63´ Morovjanová), Veselková, Mileiová, Šimová – Brandysová (46´ Pavlíková), Veselová ©, Strečková – Čierniková, Briššová, Matušková (46´ Ďubašáková)

Hlasy po zápase:

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk: „Trnava bola lepším tímom, prakticky celý prvý polčas sme sa len bránili. Vo všetkých herných činnostiach sme boli o krok pozadu a prehrávali sme väčšinu osobných súbojov. Tri body získala zaslúžene, k čomu jej gratulujem. Aspoň po zmene strán sme odohrali dôstojnú rolu, ale hrať naplno len 45 minút je na tejto úrovni málo. Beriem túto prehru na seba. V ďalšom zápase musíme byť lepšie pripravení a schopní bojovať celých 90 minút. Príčiny tohto zlyhania musím dôkladne zanalyzovať. Takýto herný výpadok sa už nesmie opakovať. Trnava predviedla kvalitnú hru, ale z inkasovaných gólov mám zmiešané pocity, pretože všetky štyri boli mimoriadne lacné a prakticky sme si ich strelili sami do vlastnej siete. Škoda zranenia brankárky Kopernickej, snáď to nebude nič vážne a bude v poriadku. Prehrali sme bitku, ale nie celú vojnu. Ešte je pred nami šesť ťažkých zápasov.“

Adriana Briššová, útočníčka Dukly: „Od začiatku zápasu nám chýbal dôraz, prehrávali sme súboje a chýbala presná prihrávka. Prvý polčas sme dostali štyri góly po vlastných zbytočných chybách. Hralo sa na našej polke a nevedeli sme sa dostať do zápasu. Je pravda, že sme prvýkrát v tejto jarnej časti hrali na živej tráve, čiže sme si od začiatku zápasu museli zvykať aj na terén. Kvôli zraneniam nám chýbali hráčky zo základnej zostavy a bolo to cítiť. Druhý polčas sme začali lepšie a celých tých 45 minút sme bojovali, čo je aj vidieť, keďže druhý polčas sa nám podarilo vyhrať. Avšak to nestačí, k úspešnému víťazstvu musíme bojovať od začiatku a vyhýbať sa zbytočným chybám, z ktorých dostávame zbytočné góly. Ideme ďalej a čakajú nás ďalšie zápasy, ktoré verím, že vyhráme a poučíme sa z chýb z tohto zápasu.“

Ostatný výsledok 2. kola nadstavby o záchranu:

Nitra – Trenčín 0:9

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na domácej pôde, ale až v 4. kole, keďže v treťom majú voľno pre nepárny počet účastníkov v skupine o záchranu. Hrať by sa malo už v Kremničke, a to v utorok 19. apríla o 15. 00 hodine a naše Duklistky si sily zmerajú s FC Petržalka.