Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Nová útočná posila MFK Dukla: Tomáš Malec verí v úspešnú sezónu!
A tím / MFK Dukla / 04.07.2024

Nová útočná posila MFK Dukla: Tomáš Malec verí v úspešnú sezónu!

Útočník Tomáš Malec sa teší na novú sezónu v drese Dukly.

Útočník Tomáš Malec sa teší na novú sezónu v drese Dukly.

Takmer dvojmetrový útočník Tomáš Malec (31) podpísal ročnú zmluvu s MFK Dukla Banská Bystrica s možnosťou opcie. Tento skúsený forward sa už zapojil do letnej prípravy tímu a verí, že nadchádzajúca sezóna prinesie Dukle veľké úspechy. Priaznivci sa môžu tešiť na jeho gólové schopnosti a výrazný prínos do útočnej fázy hry!

Tomáš, máš za sebou prvé týždne letnej prípravy, ako sa cítiš v MFK Dukla?

Cítim sa veľmi príjemne. Po dovolenke bolo dôležité sa do toho zase dostať, ale každým tréningom je to lepšie, aj fyzicky, aj spoznanie sa s mužstvom a taktikou. Tie prvé dni bývajú hektické, ešte doladíme bývanie, aby sme mohli byť s rodinkou a verím, že všetko si super sadne.

Aké sú tvoje osobné očakávania a ciele pre túto sezónu?

Osobné ciele som si prestal dávať, lebo nie vždy to vyšlo a potom prišlo sklamanie. Chcem byť čo najlepšie pripravený, aby neboli zranenia a všetko má Boh vo svojich rukách. Som kolektívny hráč, keď sa nám bude dariť ako tímu, budem šťastný.

Čo hovoríš na kabínu? Poznal si sa už predtým s niektorým z hráčov?

Chalani sú výborní, hneď ma medzi seba zobrali. Myslím, že je veľmi dobrý kolektív, veľa skúsených hráčov doplnených s mladými, ktorí sa môžu učiť. Poznal som Godiho (Borisa Godála) ešte z Trenčína, Braňa Ľuptáka a Tima Záhumenského, s nimi som bol v Dunajskej Strede.

Ako vnímaš fakt, že si práve v klube, ktorému si v baráži v roku 2021 strelil rovno tri góly v drese Senice? Spomínaš si na tie momenty?

No je ten futbal nevyspytateľný, nikdy neviete. (úsmev) Teraz to chcem vrátiť Banskej hlavne s gólmi. Áno, spomínam si na to, boli to dva vyrovnané zápasy. Ale o rok Banská nakoniec postúpila a odvtedy spravila veľa dobrej roboty.

Minulú sezónu si bol vyhlásený za najlepšieho hráča druhej českej ligy. Ako hodnotíš svoje individuálne výkony? A aké sú ešte tvoje méty?

Áno, každé ocenenie poteší, ale stále treba byť pokorný a makať na sebe. V Čechách som sa veľmi dobre cítil, bolo to odmenené gólmi a asistenciami, verím, že tu bude tiež. Prial by som si, aby sme boli v prvej šestke.

Aké posolstvo by si mal pre fanúšikov MFK Dukla, ktorí ťa podporujú a veria v tvoje schopnosti a talent?

Ďakujem všetkým, ktorí mňa a celý tím podporujú a verím, že si nájdu cestu na štadión a my za to budeme vyhrávať. Viem, že asi to nie vždy pôjde podľa predstáv, ale vždy treba ostať pozitívny a veriť.