• Aktuality
  • Obranu Dukly vystuží Francúz Cyriaque Mayounga
A tím / MFK Dukla (PR) / 09.09.2022

Obranu Dukly vystuží Francúz Cyriaque Mayounga

Cyriaque Mayounga

Cyriaque Mayounga

Fortunaligový káder MFK Dukla Banská Bystrica sa rozrástol o legionára z Francúzska. Prichádza k nám 21 ročný obranca Cyriaque Mayounga. V jarnej časti uplynulej sezóny pôsobil v FK Senica, kam prišiel z anglického Wolvesu.

Cyriaque - Yanis Mayounga Ngolou sa narodil v Lyone a v mládežníckom veku hral za tamojší Olympique. Reprezentoval Stredoafrickú republiku. Vedenie nášho klubu uzavrelo s týmto obrancom zmluvu do začiatku nového prestupového obdobia.

„Som veľmi šťastný, že som podpísal zmluvu s banskobystrickou Duklou. Neviem sa dočkať momentu, kedy už budem hrať a pomôžem tímu. Páči sa mi aj mesto. Rozhodol som sa pre tento kontrakt i preto, že je v Dukle vytvorený dobrý tím, sú v ňom dobrí hráči a tréneri. Teším sa, ako budem s nimi rozprávať, trénovať a hrať. Pokiaľ ide o posledné dni a samotný podpis zmluvy, komunikoval som s agentom a čakali sme na rozhodnutie. Teraz už je všetko v poriadku a som šťastný, že môžem hrať za Duklu,“

- prezradil nám po podpise kontraktu Cyriaque Mayounga, pričom poodhalil aj svoje prednosti:

 „Dokážem hrať jednoduchý futbal založený na prihrávkach. Som schopný aj skórovať, napríklad zo štandardných situácií. Teraz urobím všetko pre to, aby som pomohol tímu. Neviem sa dočkať najmä toho, kedy nastúpim na zápas na tomto veľkom štadióne v Banskej Bystrici pred skvelými fanúšikmi. Verím, že im spolu s tímom prinesieme radosť a zábavu.“

Cyriaque s našim mužstvom už počas tohto týždňa intenzívne trénoval a kormidelníkovi Michalovi Ščasnému bude k dispozícii v už najbližšom zápase v sobotu v Poprade proti Liptovskému Mikulášu. K jeho angažovaniu sa vyjadril aj športový riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica Jozef Mores:

„Využili sme poslednú možnosť na prestup, pretože sme potrebovali ešte vstúpiť do kádra. Potrebujeme maž v tíme konkurenčné prostredie, zdvojené posty. V krídelných priestoroch nám ešte absentovala jedna ľavá noha, čiže hráč, ktorý je ľavák. Ako náhle sa nám vyskytla možnosť Cyriaqua angažovať, tak sme sa tejto možnosti chopili. Som rád, že ho u nás môžem privítať a verím, že nám pomôže a vytvorí alternatívy v krídelných priestoroch na ľavej strane, avšak môže pôsobiť aj ako defenzívny stredový hráč, či na pozícii stopéra. Dali sme mu možnosť nateraz u nás pôsobiť na kratšie obdobie. Veríme, že sa nám ukáže v dobrom svetle a bude perspektívny pre náš klub z aj z dlhodobejšieho hľadiska možnej spolupráce.“

FOTOGALÉRIA:

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Po jeseni máme všetko vo vlastných rukách

Čítať viac
A tím

Mladší dorastenci MFK Dukla na úvod víťazne v oboch kategóriách

Čítať viac
A tím

Napriek festivalu nepremenených šancí jednoznačné víťazstvo Dukly

Čítať viac
A tím

Zaslúžené víťazstvo a tri body pre MFK Dukla z Púchova.

Čítať viac
Žiaci

Robíme nábory detí na futbal, príďte na Štiavničky

Čítať viac
A tím

O srdci, pokore a nepoddajnosti

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem