Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Tri remízy dorastu Dukly v prvom ligovom kole s Michalovcami
Dorast / MFK Dukla (PR) / 01.08.2021

Tri remízy dorastu Dukly v prvom ligovom kole s Michalovcami

ilustračná, náš tím U 17

ilustračná, náš tím U 17

V sobotu odohrali prvé ligové stretnutia dorastenci MFK Dukla, ktorí vo svojich kategóriách účinkujú v najvyšších súťažiach, t. j. v prvej lige. Sily si zmerali s Michalovcami. Naša devätnástka hrala v Kremničke a bodovala po remíze 0:0. Mladší dorastenci zo sedemnástky a šestnástky sa predstavili na východe republiky a tiež tam remizovali.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Libiak. ŽK: Červeň – Rigo.

Zostava MFK Dukla a striedania:  Filip Baláž - David Jaroš, Adam Červeň, Patrik Reptiš (46´Oliver Reptiš), Adrian Necpál - Mário Ždánsky, Matúš Köröš - Jozef Kandala, Samuel Svetlík, David Jackuliak - René Horváth (46´Filip Polaček)

Bezgólový duel staršieho dorastu v Kremničke zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Náročný majstrovský duel, prvý v tejto sezóne a prvý po dlhej prestávke. Bol to zápas s dvomi odlišnými polčasmi. V tom prvom boli lepší hostia. Pôsobili futbalovejšie, boli lepší v držaní lopty, v prechodových fázach, presadzovali sa, čo bol veľký problém, hlavne v strednej vertikále, získavali súboje a druhé lopty. My sme pôsobili nervózne, hrali sme bez rizika, nábehov, nevyhrávali sme súboje, v defenzíve sme boli roztiahnutí, nedôrazní, ponuková činnosť pri výstavbe útoku nedostatočná. Dôležité bolo, že sme neinkasovali. Cez prestávku sme prestriedali, chceli sme hlavne ´ukľudniť´ náš herný prejav, čo sa aj podarilo. Zlepšili sme sa v držaní lopty, v súbojovosti, v prechode do útoku, presadzovali sa v krídelných priestoroch, dostávali sa do zakončenia a dokázali sme stupňovať tempo hry. Škoda nevyužitých šancí. V každom prípade, remíza je spravodlivým vyjadrením diania na ihrisku.“

Ostatné výsledky:

Slovan – Košice 1:0, Žilina – Trenčín 1:0, Poprad – Podbrezová 2:4, Ružomberok – Petržalka 1:2, Trnava – Senica 6:0, D. Streda – Nitra 5:0.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú duel 2. kola v sobotu 7. augusta o 11.00 hodine v Podbrezovej.

U-17:

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Mano. ŽK: Foriš, L. Koval (obaja Michalovce).

Zostava MFK Dukla + striedania: Adam Malec - Dominik Bača, Viliam Švantner, Tomáš Garaj, Boris Senček (80. Milan Kaščák) - Daniel Magát, Michal Černák (68. Šimon Blihár) - Matej Števonka, Nikolas Ádám, Sebastián Kuraj - Gabriel Kaliský

Duel v Michalovciach nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Avizovaná kvalita súpera sa začala prejavovať od prvej minúty zápasu. Do 15. minúty sme sa ťažko vyrovnávali s tlakom, ktorý na nás vyvinuli hráči Michaloviec vysokým pressingom. Následne sme sa však súperovi herne vyrovnávali a snažili sa z obranného bloku prechádzať do rýchlych protiútokov a vo finálnej fáze ohroziť kolmou prihrávkou bránku domácich. Viaceré pokusy však stroskotali na dobre organizovanej obrannej formácii súpera. Celý druhý polčas sme hrali pod obrovským tlakom. Naši hráči sa snažili plniť hlavne defenzívne úlohy a vďaka výborne postavenej konštrukcii našej bránky sme neinkasovali gól. Treba však zdôrazniť, že sme podali zodpovedný, bojovný výkon, ktorý bol podložený správnym mentálnym nastavením a odhodlaním pre dosiahnutie úspechu. Srdiečko našich chlapcov bolo na správnom mieste. Výkon celého tímu bol podporený hlavne našim brankárom Adamom Malecom, ktorý zvládal veľmi ťažké situácie na jednotku. Keďže sa boríme s viacerými a nepríjemnými vnútrokabínovými problémami, naši chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu za siahnutie na dno svojich morálno - vôľových schopností. Takto si predstavujeme hrať so srdcom v srdci Slovenska.“

Ostatné výsledky:

Trenčín – Žilina 2:0, Podbrezová – Poprad 6:0, Petržalka – Ružomberok 0:0, Košice – Slovan 0:4, Senica – Trnava 0:4, Nitra – D. Streda 1:3.

Program:

Naša sedemnástka odohrá druhý ligový zápas v sobotu 7. augusta o 11.00 hodine v Badíne. Hostíme tam Podbrezovú.

U-16:

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 5. Pado – 38. Pinďura. Rozhodoval: Kurtak. ŽK: Oráč (Michalovce).

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Hanzlovič, Kormaňák, Poljovka (od 33' Adame), Mód, Murčo, Baláž, Pinďura (od 65'Brštiak), Kvasna, Glemba, Kaliský

Mladší dorastenci u U-16-ky nezachytili úvod duelu, keď inkasovali gól v piatej minúte. Naň však dokázali odpovedať ešte pred koncom prvého polčasu Pinďurom. V druhom si brankári udržali čisté konto, náš tím mal viac šancí, ale nedokázal ich využiť, takže duel sa napokon skončil remízou 1:1. Zhodnotil nám ho tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Napriek tomu, že počas týždňa aj dnes sme boli nútení z rôznych dôvodov neustále všetko meniť, náš cieľ bol súperovi vnútiť náš štýl hry. Vedeli sme, že začiatok zápasu bude náročný, vzhľadom na to, že sme nielen v zostave mali množstvo zmien. Začiatok zápasu bol dôležitý a treba priznať, že sme nezachytili tempo a prepadávali sme na viacerých postoch, z čoho premenila preťaženosť obrannej formácie. Našťastie brankár Novotta vyriešil tri náročné situácie a aj keď sme inkasovali po zbytočnom reťazci chýb, tak sme stále boli v hre. Postupom času sme sa dostávali stále častejšie do hry a začali sa rodiť príležitosti aj na druhej strane, pričom jednu sme dokázali dotiahnuť do úspešného konca a vyrovnali sme nielen skóre, ale aj hru. Strelený gól nám dodal sebadôveru. Do druhého polčasu sme znovu vstúpili pasívne a niektoré veci nám nefungovali, ale potom sme začali robiť to na čom sme sa dohodli v prestávke a naša hra konečne bola kolmejšia, presnejšia a hlavne sme neraz dokázali získať loptu v priestore, o ktorom sme hovorili, preto sme boli nebezpečnejší a súpera sme v druhom polčase do šance nepustili. Naopak, vypracovali sme si veľké gólové príležitosti. Zápas splnil prísne kritériá, chlapcov treba pochváliť za vynikajúci prístup i napriek mnohým absenciám.“

Ostatné výsledky:

Podbrezová – Poprad 3:2, Košice – Slovan 1:0, Trenčín – Žilina 3:3, Petržalka – Ružomberok 1:0, Senica – Trnava 0:4, Nitra – D. Streda 3:0.

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú druhé ligové stretnutie v sobotu 7. augusta o 13.15 hodine v Badíne proti Podbrezovej.