• Petržalke sme nedali šancu, presvedčivá naša výhra
A tím / MFK Dukla (PR) / 20.04.2022

Petržalke sme nedali šancu, presvedčivá naša výhra

radosť po góle Dukly (foto: A. Almáši)

Futbalisti banskobystrickej Dukly v stredajšej dohrávke 23. kola druhej ligy vyhrali doma na Štiavničkách nad Petržalkou 3:1. O výhre rozhodli v podstate už v prvom polčase, vyhrali ho 2:0 a v druhom zvýšili na 3:0. Súper iba korigoval. Náš kapitán Róbert Polievka na prvý gól prihral a ďalšie dva dal.

V prvom polčase mala Dukla jasne navrch a do vedenia mohla ísť už v tretej minúte. Migaľa z pravej strany našiel pred bránkou Franka, ktorý zakončoval vedľa. Na opačnej strane to skúšal spoza šestnástky obaľovačkou Harba, nebol presný. Veľkú šancu sme mali aj v ôsmej minúte. Loptu od Záhumenského zastavil v strede pokutového územia Mazan a následne parádne strieľal k žrdi, rovnako skvely zákrok predviedol gólman Petržalky Sokol. V deviatej minúte už kapituloval. Po rohovom kope sme zostali na lopte i na polovici súpera, Mazan priťukol Polievkovi, ten vyslal z pravej strany presný center do ohňa, kde naň skákali Kupčík i Franko, bol tam aj jeden z petržalských hráčov, lopta sa napokon z hlavy Mateja Franka dostal medzi žrde a viedli sme 1:0. Hostia mohli odpovedať, ak by Gašparovič lepšie ´štrajchol´ v šestnástke loptu po akcii z pravej strany. To bola však ojedinelá príležitosť bratislavského tímu. Dobre sme totiž napádali rozohrávku súpera na jeho polovici, získavali sme množstvo lôpt a vytvárali si ďalšie šance. Po prihrávke Mazana Záhumenský ľavačkou pálil do bočnej siete, po pase Willwébera na Polievku náš kapitán ponúkal strieľanú prihrávku a nebyť zákroku Sokola, Franko by bol pred prázdnou bránkou v čistej pozícii. Prikryl to skúšal z priameho kopu z takmer dvadsiatich metrov a pálil tesne nad brvno. Aj Mazan sa zastreľoval z o niečo väčšej vzdialenosti, Sokol bol proti. V 37. minúte to Polievka vyskúšal dvakrát z rohu šestnástky, najprv nebol presný a následne zachraňoval gól jeden z brániacich hráčov Petržalky. V 38. minúte sme sa tešili z druhého gólu. Mazan potiahol akciu po pravej strane, prihral voľnému Róbertovi Polievkovi, ten si na hranici šestnástky dobre spracoval loptu a rovnako precízne a presne vystrelil – 2:0. Mohli sme pridať aj tretí gól do prestávky, Mazan spoza šestnástky mieril iba tesne vedľa žrde.

Do druhého polčasu poslali Petržalčania až troch nových futbalistov, no my sme hrali svoju hru, nepoľavovali sme v aktivite. V 50. minúte po dlhom aute Migaľu sa síce Pišoja v páde k zakončeniu nedostal, ale bol pri ňom Záhumenský a ten z asi siedmich metrov napálil do žrde. O dve minúty po chybe v obranných radoch Dukly na ľavej strane z nášho pohľadu sa dostal k lopte Danek, rýchlo unikal, poslal parádnu loptu pred bránku, kde zakončoval Štefanec, brankár Hruška predviedol kľúčový zákrok zápasu. Hneď na to sme totiž reagovali gólom na 3:0. Mazan postupoval stredom dopredu, prihral na pravú stranu do šestnástky Migaľovi, ktorý dobre strieľal, Sokol loptu iba vyrazil a pre Róberta Polievku nebol problém z dorážky upraviť stav na 3:0. Kouč hostí poslal na ihrisko už štvrtého striedajúceho hráča, jeho zverenci boli behavejší a dočkali sa napokon gólu v 65. minúte. Opäť nám robil problémy Danek, z pravej strany znovu rýchlo unikal a poslal parádnu prihrávku pred bránku, tentoraz bol už striedajúci Kelemen úspešný pred Hruškom, z prvej trafil loptu a znížil na 3:1. Kouč Petržalky potom vyslal na ihrisko už piateho striedajúceho hráča, polovica tímu bola vymenená a snažila sa o druhý kontaktný gól, ale vyložená šanca chýbala tak na jednej ako i na druhej strane. Výborne pracovali defenzívy, blokovali lopty, odvracali ich do bezpečia, hlavne z našej strany to bol dobrý i taktický výkon. Petržalka sa dostala k zakončeniu až v 90. minúte, nechali sme voľného Sliackeho, ten z ľavej strany šestnástky vyslal slabú strelu, Hruška teda loptu uchmatol bezpečne do náručia.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 3:1 (2:0)

Góly: 9. Franko, 38. a 53. Polievka. Rozhodoval: Čiernik. ŽK: Franko, Richtárech – Kohút, Riznič, Hronec. Diváci: 506.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Kupčík, Prikryl – Migaľa, B. Ľupták, Willwéber, Záhumenský (60. Slaninka) – Mazan (88. Jurčišin), Franko (60. Šulc), Polievka (88. Uhrinčať)

Petržalka: Sokol – Vlasák (46. J. Hronec), Kunik, J. Nemec, Kohút – Obročník (46. Danek), T. Tóth – Štefanec (61. Riznič), L. Gašparovič, Hurný (46. Kelemen) – Harba (71. V. Sliacky)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že môžeme byť spokojní. V prvom polčase sme vyhrávali 2:0 a nepustili sme súpera do nejakého kontaktného gólu, čo sa mu podarilo v predošlom zápase v Podbrezovej. Dôležité bolo, že sme dali gól na 3:0 a hoci sme potom inkasovali na 3:1, nešlo už o kontaktný gól. Následne sme si výsledok uhrali. Podali sme dnes dobrý výkon, ale stále treba hľadať aj slabiny, sú tam ešte veci, ktoré treba zlepšiť.“

Róbert Polievka, dvoch gólov a kapitán Dukly: „Bol to podľa mňa dobrý zápas z našej strany. Podali sme dobrý výkon. To, čo sme si povedali pred zápasom, tak sme plnili. Snažili sme sa dať v prvom polčase aspoň jeden gól, čo sa nám podarilo. Dali sme dva, o to lepšie sa nám vstupovalo do druhého polčasu. Pridali sme ešte na 3:0, len škoda toho inkasovaného gólu na 3:1. Na druhej strane aj súper ukázal, že vie skórovať. My sme si to potom skúsene ustrážili a zápas sme zaslúžene vyhrali. Ja som rád, že som pomohol prihrávkou na prvý gól a ďalšími dvoma strelenými mužstvu. Najdôležitejšie však je, že sme vyhrali. To ma teší najviac. Som tu na to, aby som pomáhal mužstvu. Tešia ma i góly, ale na prvom mieste je to, aby sme ako tím vyhrávali.“

Matej Franko, strelec prvého gólu a premiérového v lige za Duklu: „Je to krásny pocit dať premiérový ligový gól za Duklu, ale mal som dať ešte jeden. V prvom polčase tam bola hlavne situácia z voleja, len som zle trafil loptu, zbehla mi na ´píšťalu´. Išli sme do tohto stretnutia s cieľom vyhrať, tak ako do každého, odohrali sme dobrý duel z našej strany. Prvý polčas sme vyhrali 2:0, v druhom sme pridali tretí gól, síce oni znížili, ale inak to bol z našej strany dobrý zápas. Tešilo ma v útoku hrať s takými krídelníkmi ako sú Mazan a Polievka. Servírovali mi centre, všetko išlo podľa plánu, naša spolupráca fungovala dobre.“

Najbližšie čaká našu futbalistov Dukly riadny duel 26. kola 2. ligy. V nedeľu 24. apríla sa o 10.30 hodine predstavia na pôde súpera pod Dubňom, kde si zmerajú sily s béčkom Žiliny.

1. Podbrezová 59b, 2. B. BYSTRICA 56b, 3. Skalica 53b, 4. Komárno 47b, 5. Humenné 44b, 6. Košice 43b, 7. Žilina B 36b, 8. Petržalka 35b... , 11. Dubnica 27b, 12. Rohožník 23b, 13. Púchov 22b, 14. Slovan B 22b, 15. Bardejov 17b, 16. Námestovo 9b.

FOTOGALÉRIA (autor Alexander Almáši):

Z Liptova sme priviezli bod za remízu 2:2

Dubničanov Duklisti zlomili po dominantnom výkone

Sumár mládeže: Devätnástka vyhrala v generálke, naplno bodovala pätnástka aj mladší žiaci