• Po divokom závere zobralo body Komárno
A tím / MFK Dukla BB / 14.09.2024

Po divokom závere zobralo body Komárno

Sobotňajšie stretnutie siedmeho kola Niké ligy medzi banskobystrickou Duklou a nováčikom z Komárna prinieslo gólové hody, množstvo šancí, dve penalty a tesnú výhru hostí, ktorí v záverečných minútach otočili priebežný stav.

Hoci sa futbaloví priaznivci pýtali, či sa bude vôbec hrať, napriek vytrvalému dažďu v uplynulých hodinách a dňoch bol trávnik na Štiavničkách, vzhľadom na počasie, vo výbornom stave. V základnej zostave Dukly v ligovom zápase nastúpil po prvýkrát reprezentant do 21 rokov Nicolas Šikula, ktorý nahradil zraneného Mariana Pišoju.

Svoju prvú šancu zahodilo jedno i druhé mužstvo. Hostia pohrozili už v prvej minúte, keď osamotený NándorTamás z ľavej strany šestnástky namiesto prihrávky pred bránu našiel spätne Jozefa Špyrku, ktorý z dobrej pozície minul. V 9. minúte bol blízko k svojmu štvrtému gólu v sezóne Tomáš Malec, keď ho v pokutovom území našiel výborne Marek Hlinka, ale náš najlepší strelec sám pred brankárom trafil Jakuba Trefila. Z gólu sme sa ale radovali už v 11. minúte. Strieľaný center Martina Rymarenka ešte nadvihol brániaci hráč súpera a Boris Godál usmernil hlavou loptu do siete, čím si pripísal svoj prvý ligový presný zásah v drese MFK Dukla – 1:0. Už krátko po góle sa po Šikulovej spätnej prihrávke z pravej strany šestnástky dostal do zaujímavej palebnej pozície Rymarenko, no jeho pokus zblokoval súper. Nováčikovi sa podarilo vyrovnať v 18. minúte po sérii chýb na našej strane. Prihrávku Olivera Klimpla zachytil Dominik Žák, Tamás následne na ľavej strane pokutového územia vydoloval loptu spod Ivana Reháka, Žák potom vyhral súboj s Dávidom Richtárechom a po Špyrkovom priťuknutí zakončil z úrovne bieleho bodu nechytateľne kapitán Šimon Šmehyl – 1:1. S blížiacim sa záverom prvého polčasu boli hráči Komárna nebezpečnejší. V 38. minúte po štandardke v podaní Šmehyla a nebezpečnej hlavičke Róberta Pillára musel zasahovať Rehák. Krátko nato sa po prihrávke Dana Ožvoldu ocitol v šanci na ľavej strane šestnástky Tamás, ale Rehák opäť podržal náš tím. Pred polčasovým hvizdom zaujala ešte rana Ľubomíra Willwébera z vyše dvadsiatich metrov, ktorá smerovala pod brvno a Trefilovi dala zabrať.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie zverenci trénera Mikuláša Radványiho. V 50. minúte mohol zo Žákovho centru ťažiť Šmehyl, ale z hranice pokutového územia nenamieril presne. Následne sa črtali aj príležitosti nášho mužstva, ale vo finálnej fáze chýbali lepšie riešenia. V 58. minúte sa do ďalšej príležitosti na ľavej strane pokutového územia dostal Tamása Oliver Klimpl zblokoval jeho strelu rukou, čo si hlavný arbiter Peter Kráľovič všimol neskôr na videu. Špyrka však z bieleho bodu trafil len pravú tyč. Pokutový kop mal k dispozícii aj náš tím. Rozhodca Kráľovič v 84. minúte smeroval opäť k obrazovke a zákrok OndřejaRudzana na nabiehajúceho Šikulu posúdil ako nedovolený. Jedenástku premenil nekompromisne do stredu brány Rymarenko – 2:1. Z vedenia sme sa však dlho neradovali, hostia v závere otočili zápas. V 86. minúte vystrelil spoza šestnástky aktívny Šmehyl a lopta sa od Hlinku a Godála odrazila za Rehákov chrbát – 2:2. O víťazný gól Komárna sa v prvej minúte nadstaveného času postarali striedajúci hráči. Christian Bayemi na pravej strane pokutového územia obišiel Godála a prihral pred bránu, kde dopravil loptu za bránkovú čiaru GanbayarGanbold – 2:3.

Nasledujúci zápas čaká zverencov Mareka Bažíka v nedeľu 22. septembra o 15.30 h v Trnave.

Povedali po zápase

Marek Bažík, tréner MFK Dukla: „Komárno malo lepší vstup do zápasu, potom sme sa dostali do zápasu, dali sme gól, mali sme viac štandardných situácií. Úvodných 20 minút bolo, myslím si, pod kontrolou. Zbytok polčasu sme odovzdali Komárnu, v útočnej fáze sme hrali zakríknuto a málo odvážne, neboli sme vôbec nebezpeční a logicky sme potom dostali vyrovnávajúci gól. V druhom polčase sme urobili striedanie, chceli sme s tým zápasom niečo urobiť. Ten zápas bol už hore-dole, mohlo ho na svoju stranu strhnúť Komárno a mohli sme aj my. Ten záver bol infarktový, pre trénera úplná katastrofa, takisto pre fanúšikov a hráčov. V 85. minúte vyhrávame po penalte 2:1, nakoniec ten zápas prehráme, takže tu nie je čo hodnotiť. Ten gól na 2:2 bol o šťastí, no to Komárno išlo za tým víťazstvom o niečo viac a práve preto to naklonili na svoju stranu.“

Ľubomír Willwéber, kapitán MFK Dukla: „Popravde, ťažko sa hľadajú slová. Pokazili sme si to asi sami, pretože my nemôžeme takéto góly doma dostávať a musíme takéto zápasy jednoznačne, nevravím, že so slabým súperom, to ani zďaleka nie, pretože dneska hrali prvý polčas myslím si, že lepšie, ako my, ale takéto zápasy musíme jednoznačne zvládať. Ten prvý gól bol po našej chybe, druhý dvakrát tečovaný, tretí dali pekný. Dneska sme robili veľa chýb, nepodržali sme loptu, hlavne prvý polčas sa to na nás valilo. Záver sme absolútne nepodcenili, práveže sme sa zhlúkli do jedného klbka, povedali sme si, že teraz je to o hlavách a nesmieme dostať blbý gól, minúta-dve na to sme inkasovali blbý gól. Nemyslím si, že ani jeden hráč niečo v 90. alebo v 95. minúte vypustí, neviem, či to pripísať smole alebo čomu, ale je to tak, ako to je a musíme robiť všetko preto, aby to tak nabudúce nebolo. Musím pochváliť trávnikára, kvalita na to, ako sú všade povodne a podobne, tak bol trávnik v špičkovom stave.“

Mikuláš Radványi, tréner KFC Komárno: „Ja si myslím, že dneska sme mali dobrý vstup do zápasu, prvých päť-šesť minút sme boli aktívnejší, a potom sme dostali po rohu taký gól, aký sme dostali, na čo sme neboli pripravení, a to nás trošičku zabrzdilo na 10-15 minút. Potom sme boli zas aktívni, vyrovnali sme a mali sme tam ďalšie šance, ktoré sme mohli premeniť. Samozrejme, aj domáci mali svoje šance. Do druhého polčasu sme zase vstúpili aktívne, tam mal Šmehyl stopercentnú šancu, zahodili sme jedenástku a nakoniec domáci išli do vedenia po penalte. Dneska moji chlapci ukázali charakter a môžeme byť radi, že sme mali viac gólových šancí, ako súper, a nakoniec po strele Šmehyla, čo tam dvaja tečovali a po peknej akcii v závere sme dali tretí gól. Ja si myslím, že sme ten zápas zaslúžene vyhrali.“

Šimon Šmehyl, dvojgólový strelec Komárna: „Z jednej strany sme neočakávali, že to bude také hektické, na druhej strane sme za tým išli celý zápas že chceme vyhrať, že to chceme zlomiť a opäť sa dostať na tú víťaznú vlnu. Mali sme tam veľa prekážok počas toho zápasu, vyvrcholilo to tou penaltou, ale stále som mal taký vnútorný pocit, že to dokážeme zvrátiť a chvalabohu, podarilo sa až na konci zápasu, ale o to sme šťastnejší. V závere sme boli súdržní, fakt nás to nezlomilo, vieme, že sme mali ťažkú situáciu na začiatku sezóny a tento tím má naviac. Dneska si to užijeme a od zajtra sa sústredíme na ďalší zápas. Pri prvom góle mi to tam Jožko (Špyrka pozn. red.) dobre sklepol, videl som, že do toho chlapci z Dukly idú, takže som to sekol a následne som sa to snažil len prepáliť, čo mi vyšlo. Pri druhom momente sa ku mne dostala odrazená lopta, možno aj so šťastím to potom prešlo, bolo to pretečované. Cez polčas sme si povedali, že musíme strieľať a toto boli momenty, ktoré to len potvrdili.“

Niké liga – 7. kolo – sobota 14.09.2024, 18.00 h – Národný atletický štadión, B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 2:3 (1:1)

Góly: 11. Godál, 84. Rymarenko (pen.) – 18. Šmehyl, 86. Godál (vl.), 90. Ganbold. Nepr. pen.: 59. Špyrka. ŽK: 63. Veselovský, 90+4. Willwéber – 90+4. Ganbold. Rozhodovali:Kráľovič – Vitko, Pacák. Diváci: 1022.

MFK Dukla:Rehák – Klimpl (69. Migaľa), Godál, Willwéber (C) – Šikula, Richtárech, Hlinka, Záhumenský – Slebodník (46. Veselovský) – Malec (78. Brenkus), Rymarenko.
Tréner: Marek Bažík.

KFC Komárno:Trefil – Diviš, Pillár, Rudzan, Sluka (72. Ganbold) – Ožvolda (64. Németh), Žák – Šmehyl (C), Špyrka, Tamás (72. Špalek) – Voleský.
Tréner: Mikuláš Radványi.