• Sumár mládeže: Dorastenci na úvod sezóny nestačili na rovesníkov z Trenčína
Dorast / MFK Dukla / 15.08.2023

Sumár mládeže: Dorastenci na úvod sezóny nestačili na rovesníkov z Trenčína

Počas druhého augustového víkendu odštartovali sezónu dorastenecké kategórie MFK Dukla Banská Bystrica, keď sa stretli s AS Trenčín.

Devätnástka prehrala v Trenčíne

Naši starší dorastenci sa v nedeľu 13. augusta predstavili na umelej tráve AS Trenčín. Naša U19 viedla po polčase zásluhou Mariána Wallnera. Domáci v úvode druhého dejstva dvomi gólmi v krátkom slede otočili priebežný stav a v 67. minúte zvýšili na 3:1. Hráči Dukly ešte duel zdramatizovali, keď sa v 70. minúte trafil z bieleho bodu Samuel Zachar. Po ďalšej, tentokrát nepremenenej penalte nášho tímu z 86. minúty si však Trenčania poistili víťazstvo v samom závere gólom na konečných 4:2. Najbližší zápas odohrajú naši starší dorastenci v sobotu 19. augusta od 11.00 h v Kremničke, keď privítajú Petržalku.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi solídny a celkom zaslúžene sme viedli 0:1. Vstup do druhého polčasu až po 60. minútu bol naopak veľmi zlý a mohli sme inkasovať aj viac ako dva góly. Taký zlý úsek zápasu si proti takto disponovanému súperovi nemôžeme dovoliť. Záverečných dvadsať minút zápasu sme sa opäť zodvihli a nakoniec sme zápas mohli doviesť aj do remízy.“

I. LSD U19 – 1. kolo – nedeľa 13.08.2023, 11.00 h – UT Trenčín

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 4:2 (0:1)

Góly: 50. a 53. Korba, 67. Praženka, 90. Kapuš – 36. Wallner, 70. Zachar (pen.). ŽK: 26. Bočkay, 44. Čulen, 87. El Nasri – 87. Zachar.

Zostava MFK Dukla U19: Lukáč – Málek (67.Števonka), Baláž, Murčo,Wallner - Zachar, Straka - Mikušiak, Murín (C), Kuruc (63.Pinďura) – Ševčík (54.Kaliský). Tréner: M. Poljovka.

---

Sedemnástka viedla, ale napokon nebodovala

Naši mladší dorastenci U17 išli v sobotu 12. augusta v Kremničke do vedenia 32. minúte zásluhou brankára Petra Slováka, ktorý premenil penaltu. Hostia z Trenčína ešte do prestávky vyrovnali a v druhom polčase strhli víťazstvo na svoju stranu ďalšími dvomi presnými zásahmi. V rámci 2. kola sa naša sedemnástka predstaví v sobotu 19. augusta o 11.00 h v Petržalke.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: Do prvého zápasu sme išli s cielom bodovať, čo sa žiaľ nepodarilo. Vedeli sme, že Trenčín má futbalovejšie mužstvo a väčšiu individuálnu kvalitu, tým pádom sme sa zamerali na dobré vykrytie stredového pásma, aby sme v hre smerom dozadu boli organizovaní. Naopak po zisku lopty  sme chceli hrať kolmo, dostať lopty za chrbát obrany a snažiť sa o efektivitu v zakončení. V prvom polčase sa nám to aj darilo realizovať, keď sme sa ujali vedenia po penalte a následne nám rozhodcovia neuznali druhý gól po ofsajde. Škoda vyrovnávajúceho gólu tesne pred koncom polčasu, keď sme doplatili na statickosť v obrane a loptu sme nedokázali dostať do bezpečia ani na tretí pokus. Do druhého polčasu sme išli s podobným herným plánom ako v prvom polčase. Trenčín viac kombinoval, no my sme mali prvú veľkú šancu, keď sme nepremenili samostatný nájazd a súper následne po našom benevolentnom bránení využil gólovú šancu. Po prestriedaní sme chceli oživiť stred poľa, ale nedarila sa nám kombinácia smerom dopredu a boli sme nebezpeční len po štandardných situáciách. Po jednej takejto situácii sme zahodili ďalšiu vyloženú príležitosť. Následne nás súper opäť potrestal, keď hráč hostí obišiel v našom pokutovom území brániacich hráčov a spečatil výsledok zápasu. Žiaľ, opäť rozhodla efektivita v koncovke a naše nedôsledné bránenie. Ak chceme byť úspešní, musíme byť v súperovom pokutovom území efektívnejší a naopak, pred našou bránou dôraznejší a organizovanejší. Čaká nás tvrdá práca.

I. LMD U17 – 1. kolo – sobota 12.08.2023, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:3 (1:1)

Góly: 32. P. Slovák (pen.) – 41. Žiška, 67. F. Slovák, 84. Rigo. ŽK: 59. Siviček, 78. Komora – 45. Žiška, 61. Haba.

Zostava MFK Dukla U17: P. Slovák – Komora, Abrahám, Nemec (C), Rusňák, Rubint, M. Chromek, Siviček, Kobzoš, Korčok, Nevedel. Tréner: C. Csányi.

---

Šestnástka Trenčínu vysoko podľahla

Naši mladší dorastenci U16 s rovesníkmi z Trenčína neudržali krok a prehrali 0:6, hoci po polčase prehrávali len najtesnejším rozdielom. Chuť si budú chcieť napraviť v sobotu 19. augusta od 13.15 h v Petržalke.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U 16: 'Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Aj napriek skutočnosti, že súper bol kvalitnejší, 1. polčas sme s hráčmi Trenčína odohrali vyrovnanú partiu. Druhý polčas bol už z našej strany chaotický, bez myšlienky a taktiež nám nefungovali základné veci, na ktorých sme pracovali počas letnej prípravy. A kvôli tomu je výsledok zápasu spravodlivý a súperovi gratulujem. Verím, že sa naši chlapci skonsolidujú a do Petržalky vycestujú s odhodlaním ukázať sa čo najlepšie, hlavne po individuálnej stránke.

I. LMD U16 – 1. kolo – sobota 12.08.2023, 13.15 h

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:6 (0:1)

Góly: 19. Kendera. 50., 59. a 73. Kasana, 62. Ochránek, 75. Gavenda.

Zostava MFK Dukla U16: Pálka – Hajdúch, Hollý (55. Mališ), Page (67. Fajčík), Škuta, Balaj, Gömori, Debnár (55. A. Chromek), Maslák, Čupka (41. Kubalák), Ferenc (55. Stoľar). Tréner: M. Strelec.

S Trenčínom prvé jarné domáce víťazstvo, na čele poradia strelcov dvaja hráči Dukly