Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Postup je želaním, konkurencia je vítaná
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 03.02.2020

Postup je želaním, konkurencia je vítaná

Postup je želaním, konkurencia je vítaná
Ako odchovanec banskobystrického futbalu je fanúšikom pod Urpínom veľmi dobre známy. Vo vtedajšej FK Dukla debutoval v najvyššej ligovej súťaži v roku 2008 ako 18-ročný a v jej drese si pripísal 41 zápasov, v ktorých vsietil 4 góly. Okrem pôsobenia na hosťovaní v Podbrezovej a v Kremničke je Dukle verný dlhé roky a rád by s ňou, už pod značkou MFK Dukla, zažil nejeden úspech. 30-ročný Lukáš Laksík, naše útočné kladivo, nám v rozhovore prezradil, ako sa spolu s mužstvom pripravuje na jarnú časť sezóny a čo hovorí na novú posilu do útočných radov, Miladina Vujoševiča.

V zatiaľ poslednom prípravnom zápase sme v Nitre vyhrali vysoko 5:1. Proti mužstvu z Fortuna ligy sa hetrikom zaskvel stopér Patrik Prikryl, no skóre pod Zoborom otváral Lukáš, ktorého sme poprosili o analýzu spomínaného zápasu. „V Nitre som nastúpil v základnej zostave a odohral som prvý polčas. Pred zápasom sme si v kabíne povedali, že už musíme zlomiť tie zlé výkony z predošlých dvoch zápasov. Takže sme do zápasu proti Nitre išli s tým, že chceme podať hlavne dobrý výkon... A myslím si, že s našim dobrým výkonom, ktorý sme skutočne predviedli, prišli aj zaslúžené góly. Prvý gól sme dali po strieľanom centri z pravej strany od Lukáša Migaľu, ktorý vyrazil brankár predo mňa a stopéra domácich, ktorého som sa snažil tlačiť čo najviac do lopty a viac-menej sme to tam do bránky dotlačili spoločne. Ďalšie tri góly padli po dobrých štandardných situáciách. Patrik Prikryl to trikrát zavrel na zadnej tyči a pekne to ukladal do bránky, zaznamenal hetrik. Posledný gól dal v závere Miladin Vujošević z penalty,“ hovoril o sobote.

Zápas v Nitre bol v poradí 3.prípravným zápasom Dukly v aktuálnej zimnej príprave. Najprv sme podľahli Zlatým Moravciam 0:8 a neskôr FK Senica 0:3. Ako zatiaľ hodnotí spomínané zápasy a úroveň tréningového procesu? „Zimnú prípravu zatiaľ hodnotím pozitívne. Až na tie prvé dva zápasy, kde sme dostali skutočne dosť gólov a na oplátku sme nedali žiadny. V príprave a aj v sezóne máme kondičného trénera Davida Brünna, ktorý nám vie záťaž nastaviť tak, ako to každému z nás hráčov vyhovuje. Takže v tomto prípade je to fajn a chalani tak vedia dať do tréningu a do zápasu maximum. Určite je to veľký prínos pre klub mať za sebou takéhoto človeka – špecialistu, ktorý vie čo robí.“

Na transferovom trhu sa zatiaľ Dukle podarili dva úspešné podpisy kontraktov – do mužstva pribudli útočník Miladin Vujošević a stopér Ján Nosko. Akou optikou vníma nových spoluhráčov? „Myslím si, že Miladin zapadol do kabíny úplne v pohode. Prišiel ako dobrý strelec z Dubnice, ktorý nám môže výrazne pomôcť. Je to dobrá konkurencia do útoku aj pre mňa, takže je aj na mne, aby som sa o niečo viacej pobil o post útočníka. Spolu budeme silnejší. Čo sa týka Janka Noska, o ňom nemusím veľmi rozprávať... Je to výborný futbalista, človek a aj kamarát. Na stopérsky post sme v ňom získali obrovskú posilu. Prichádza k nám z najvyššej súťaže a veľmi sa teším na jeho výkony a celkovo jeho prínos pre naše mužstvo,“ hovoril.

Na jeseň sa nám výsledkovo aj herne darilo. Nechceme však zaspať na vavrínoch a radi by sme pokračovali v začatom. „Po jeseni sme v tabuľke najvyššie, sme tam, kde sme chceli byť. Sme s tým spokojní, ale máme pred sebou ešte jar, kde nás však nečaká nič ľahké. Hodnotiť jesenné zápasy by som veľmi nechcel. Skôr sa už pomaly treba pozerať a pripravovať sa na ďalšiu časť sezóny, ktorá nás dozaista veľmi preverí. Z jesene mi však predsa len jeden zápas utkvel v pamäti, bol to domáci zápas s Dubnicou s výsledkom 3:3, rozlúčkový so Štiavničkami,“ pokračoval Lukáš, ktorý v spomenutom zápase dosiahol 2 góly. Celkovo ich na jeseň v 11 zápasoch zaznamenal 4.

Na margo jarných ambícií sa vyjadril nasledovne: „Myslím si, že každý človek, ktorý niečo v Dukle, alebo okolo klubu robí, vie, čo je našim cieľom. Určite sa chceme biť o prvé miesto a súťaž vyhrať. Sme tak vedení, a tak aj trénujeme. V tomto ohľade by som mal jeden odkaz pre fanúšikov Dukly – dúfam, že nám v našom spoločnom úsilí pomôžu a podporia nás v domácich zápasoch vo Zvolene. Budeme ich podporu potrebovať. Dúfam, že nám to spoločne vyjde a budeme sa radovať zo spoločného úspechu...“ zaželal v mene všetkých.

Lukáš Laksík je odchovancom Dukly. Už pár rokov žije vo Valaskej, kde sa pred pár rokmi priženil. S manželkou Majkou sú už dva roky svoji a majú spolu 6-ročnú dcérku Lilien. Rodina je pre neho všetko, takže jej obetuje čo najviac voľného času. Okrem futbalu pracuje vo firme p. Milana Smäda ako šofér a veľa času na koníčky mu teda neostáva – rodina, práca a futbal sú momentálne všetko, čomu sa dokáže venovať. Jeho snom do budúcnosti je vyhrať s Duklou druholigovú súťaž – my veríme, že sa nám to spoločne podarí!