• Postupujeme cez Kežmarok do osemfinále Slovnaft Cup-u
A tím / MFK Dukla (PR) / 18.10.2022

Postupujeme cez Kežmarok do osemfinále Slovnaft Cup-u

spoločná fotografia hráčov Dukly a Kežmarku

Futbalisti banskobystrickej Dukly postúpili po víťazstve v Kežmarku do osemfinále Slovnaft Cup-u – Slovenského pohára. Nad tamojším piatoligistom celý zápas dominovali a hoci strelili iba jediný gól, vzadu hrali na nulu a zaslúžene idú v pohárovej súťaži ďalej.

V úvode sa domáci snažili rýchlo vsietiť gól, mali dve dobré príležitosti, ale nevyužili ich. My sme pohrozili prvou strelou na bránku až v jedenástej minúte v podaní Gašparoviča, no skóre sa nemenilo. Potom Gašparovič centroval z priameho kopu do šestnástky, kde hlavičkoval Depetris, ukrajinský gólman Pohoryliak loptu chytil. Kapituloval napokon v 28. minúte. Po dôraze Rymarenka sa odrazená lopta dostala k Davidovi Depetrisovi a ten pohodlne zakončil z hranice päťky – 0:1. Do polčasu sa ešte snažili zvýšiť vedenie naši dvaja útočníci. Rymarenko to skúšal z dvadsiatich metrov, no mieril do stredu bránky, kde bol pozorný Pohoryliak. V poslednej minúte prvého dejstva mal veľkú šancu Depetris, keď jeho strela z pravej strany pokutového územia len o pár centimetrov minula bránku. Na prestávku tak išla Dukla s tesným jednogólovým vedením.

Na začiatku druhého polčasu mohli Kežmarčania vyrovnať. Do veľkej šance sa dostal Matalík, strieľal zblízka, ale Nôta parádne zasiahol a vyrazil loptu na roh. Výstrahu sme zobrali vážne a už o tri minúty mohol pridať druhý gól Depetris. Z hranice šestnástky obaľovačkou iba tesne minul ľavú žrď. V 63 min. mal tento náš útočník ďalšiu gólovú príležitosť, keď sa na malom priestore zbavil dvoch hráčov, no opäť z hranice 16-ky pálil tentoraz nad brvno. O málu chvíľu sa náš Hanes rútil sám na bránku súpera, ale namiesto strely hľadal prihrávkou Jackuliaka, gólman 1. MFK tento zámer vystihol. V 72. minúte to vyskúšal Rymarenko z dvadsiatich metrov, mieril vedľa žrde. Následne pohrozili aj domáci, konkrétne Grega, ktorý z dobrej pozície strieľal nad svätyňu Nôtu. Väčšia aktivita bola na našej strane. Pišoja spätnou prihrávkou našiel Hanesa, ale ten z asi siedmich metrov pálil vysoko nad bránku. V 82. minúte po prihrávke Gašparoviča Kupčík vyslal ´šupu´ z asi dvadsiatich metrov do brvna! Ani v závere sme nepoľavovali, naši futbalisti predviedli peknú akciu, keď po centri Hanesa Depetris hlavičkoval a iba s prispením teču obrancu súpera lopta neskončila v sieti. Aj v nadstavenom čase mala Dukla šancu, Hanes mohol dať gól, ale z rohu päťky minul pravú žrď. Aj preto sa v Kežmarku zrodilo na nekvalitnom teréne naše chudobnejšie víťazstvo 1:0.

Fakty o zápase:

1. MFK Kežmarok – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Góly: 28. Depetris. Rozhodoval: K. Micheľ. ŽK: Matalík – Rymarenko. Diváci: 700.

Zostava Dukla: Nôta – Prikryl, Kupčík, Mayounga – Pišoja, Hanes, Köröš, Gašparovič, Záhumenský (46. D. Jackuliak) – Rymarenko, Depetris

Hlasy po zápase:

Michal Ščasný, tréner Dukly: „Bol to bojovný zápas. Domáci podali sympatický výkon, bojovali, mali tam aj zo dve nebezpečné šance, ale nechcel by som to nejako hodnotiť, pretože aj terén sa podpísal pod naše nepremenené šance. Netreba sa na to však vyhovárať, pretože terén bol pre oba tímy rovnaký. My sme mohli zápas uzatvoriť v druhom polčase, mali sme v ňom dostatok  príležitostí, v tom prvom až toľko nie, okrem gólu ešte jednu. Potom Julo Nôta chytil čistý gól súperovi. Bol to taký klasický pohárový zápas, ale postúpili sme ďalej, splnili sme povinnosť. Sústredíme sa na ligu, pre nás je podstatný sobotňajší ligový zápas v Ružomberku.“

David Depetris, strelec nášho gólu: „Bol to taký typický pohárový zápas na ťažkom teréne. Snažili sme sa čo najskôr dať prvý gól. Neprišiel síce až tak skoro, ale dali sme ho. Potom sme sa snažili dať druhý, čo sa nepodarilo. Napokon sme teda vyhrali 1:0 a sme šťastní, že sme postúpili. Mal som aj ja viac šancí na druhý gól, chýbala mi trošku lepšia presnosť, aj pri hlavičke, aj pri strele nohou. Celkovo nám chýbala väčšia efektivita z našej strany. Mohli sme zápas uzavrieť skôr a dohrať to pokojnejšie, no skončilo to tak, ako to skončilo a sme radi za postup do osemfinále.“

Program:

Najbližší zápas odohráme v sobotu 22. októbra15.00 hodine na Liptove, kde si zmeriame sily v ligovom dueli s domácim MFK Ružomberok.