• Aktuality
  • Pred Podbrezovou: Pre Michala Faška bude zápas emotívny z viacerých dôvodov
A tím / MFK Dukla, foto: I.Golembiovský / 31.03.2023

Pred Podbrezovou: Pre Michala Faška bude zápas emotívny z viacerých dôvodov

Pred Podbrezovou: Pre Michala Faška bude zápas emotívny z viacerých dôvodov
Prvý jarný zápas aktuálnej sezóny proti Trenčínu mal pre Duklu síce víťazný rozmer, no po nešťastnom zranení musel stredopoliar Michal Faško (28) putovať okamžite do nemocnice. Pred duelom proti Podbrezovej už naplno trénoval a ak sa dostane do zápasovej nominácie, možno ho čaká špecifický stret so svojím mladším bratom, ktorý háji farby Železiarov.

SÁM SA NEPOLOŽIL

Návrat na futbalové trávniky mal v prípade Michala Faška postupný proces: „Deväťnásty deň po úraze som začal pomaly s bicyklom , potom som opatrne šiel krok po kroku a očakával reakciu tela. Samozrejme, som podstúpil vyšetrenia sona, CT-čka a aj osobný pocit mi nahováral, že to je fajn. Na prekvapenie aj doktorov to tak aj bolo, postupne som začal behávať a po zápase so Žilinou som sa pripojil k mužstvu. Ja som s nim trénoval už predtým, len som vôbec nechodil do súbojov.“ Skvelé mentálne nastavenie hráča sa prejavilo, keď adresoval fanúšikom odkaz priamo z nemocnice s nasledovným veršíkom. „Nezabúdajte, keď vám je ťažko, pomôže vám Miško Faško.“ Nás zaujímalo, kto bol práve Faškovi najväčšou oporou počas posledných mesiacov. „Nerád by som na nikoho zabudol, až na prekvapenie tých ľudí bolo neúrekom. Prvé dni boli extra náročne, v tomto smere som rád, že som sa ja nepoložil. Som tu živý, zdravý a pripravený ísť v ústrety novým výzvam.“MLADŠIEHO BRATA VYCHOVAL

V čase zápasu 3.kola nadstavby v skupine o titul proti Podbrezovej to bude pre Michala Faška 51. deň po úraze a teoreticky v prípade zaradenia do zostavy by ho čakal pikantný duel s mladším bratom Šimonom. Brat brata vo futbale nepozná? „Ťažká otázka, azda jedna z najťažších. Je to môj malý brat, medzi nami je 12 rokov a v podstate som ho vychoval. Ak by som bol na ihrisku proti nemu, tak by to bolo mimoriadne špecifické a v mojom prípade aj dosť emotívne.“ Banská Bystrica by po dobrých výkonoch v nadstavbe chcela konečne bodovať naplno. „Derby je derby, extra emócia nesmie chýbať. Samozrejme, nebude to za hranou férovosti a rád by som pozval fanúšikov na tento duel. Verím, že bude dobré počasie a prídu nás v hojnej miere podporiť,“ dodal Faško. Toto nie je posledná šanca na bratský súboj v tejto sezóne, štvrtú možnosť budú mať obaja ešte 22. apríla v Podbrezovej.

Duel na banskobystrických Štiavničkách má výkop 1.apríla od 18.00, hlavným rozhodcom je Lukáš Dzivjak.