• Aktuality
  • Preview: Cestujeme do Petržalky na umelú trávu s ambíciou bodovať
A tím / MFK Dukla (PR) / 10.09.2021

Preview: Cestujeme do Petržalky na umelú trávu s ambíciou bodovať

z tréningu na umelej tráve na Štiavničkách

z tréningu na umelej tráve na Štiavničkách

Na ôsme kolo druhej futbalovej ligy cestujú naši Duklisti do Petržalky, kde ich čaká súboj na tamojšej umelej tráve. Nejdú o nej dobré povesti, čo sa kvality týka, ale súper je na ňu zvyknutý a navyše ťahá šesťzápasovú šnúru bez prehry v tejto súťaži.

Naši banskobystrickí futbalisti ťahajú päťzápasovú šnúru bez prehry a majú na svojom konte tri výhry v rade na nulu, ak počítame aj pohárový zápas v Jesenskom. Dve čisté kontá si udržal v posledných dvoch ligových stretnutiach (v Púchove a vo Zvolene s Komárnom) brankár Dukly Matúš Hruška, ktorý pred súbojom v Petržalke prízvukuje:

„Dve nuly v kolónke inkasovaných gólov z posledných dvoch ligových duelov má na konte celé mužstvo, nie iba ja osobne. Ideme i do tohto zápasu s tým, že nechceme inkasovať gól. Aj tento zápas v Petržalke sa začína od 0:0, takže verím, že si udržíme čisté konto, nejaký gólik dáme a odídeme odtiaľ s výhrou. Chceme hrať hlavne našu hru, neprispôsobiť sa súperovi a dať o gól viac než oni. Petržalčania majú rýchlych krídelníkov, celkovo mladé mužstvo, takže budú hrýzť. Nebezpeční sú Turčák, Obročník či Gašparovič, všetko známi hráči, ktorí pôsobili v prvej lige. Vieme o nich, ale musíme sa sústrediť prakticky na celý ich tím a hlavne na náš výkon, aby bol čo najlepší.“

Petržalčania po piatich výhrach v rade nečakane zakopli v pohárovej súťaži, keď prehrali v Trebaticiach. O štyri dni na to remizovali doma v ligovom stretnutí s Humenným, ktoré však prekvapivo ako nováčik vedie tabuľku druhej najvyššej súťaže. Minulý víkend mal náš súper z Bratislavy voľno, absolvoval však v piatok 3. septembra prípravný zápas v Trenčíne a ten prehral, domáci AS vyučoval výsledkom 4:0.

„Petržalka ťahá v lige šnúru bez prehry, no my sa na to nepozeráme. Pôjdeme za víťazstvom od prvej minúty. Musíme sa dívať sami na seba. Čaká nás tam zápas na umelej tráve, preto i my na nej tento týždeň trénujeme. Oni sú síce na nej stále, no netreba sa na to pozerať. Každý ma v danom zápase rovnaké podmienky. Síce nám až tak dobre štandardky posledne nevychádzali, ale dali sme pekné góly z hry, takže máme i po tejto stránke čo ukázať,“

- prezradil gólman MFK Dukla Matúš Hruška (na fotografii).

V podobnom duchu to vidí aj náš skúsený obranca Patrik Vajda. Ten pred súbojom v Petržalke pre web mfkdukla.sk uviedol:

„Čaká nás súper, ktorý je v tabuľke o dva body pred nad nami, no v tejto druhej lige je každý zápas ťažký a treba sa na každý jeden dobre pripraviť. Verím, že tak ako Petržalčania posledne vedeli zakopnúť na tom ich ihrisku, tak tam aj my vieme bodovať. Každý zápas je o tom, ako si ho my spravíme. Nemôžeme sa pozerať na to, že prakticky stále hrávajú na umelej tráve. Každý jeden z nás má skúsenosť s umelou trávou, treba sa len na to prepnúť. Je to stále ten istý zápas ako každý iný. Treba ísť do neho s tým, aby sa bodovalo. Hlavne nedostať gól a verím, že nejaký dáme.“

Vzájomné zápasy s Petržalkou máme v podstate vyrovnané. Súper vyhral naposledy u nás v poslednom kole vlaňajšej sezóny, v ktorom však už v rámci postavenia v tabuľke o nič nešlo. Predtým sme hrali trikrát v rade na tomto najväčšom bratislavskom sídlisku s bilanciou jedna výhra, jedna remíza a jedna prehra.

Nečaká nás teda v nedeľu 12. septembra o 10.30 hodine nič jednoduché. Súboj s tretím celkom tabuľky môžete sledovať aj prostredníctvom huste.tv. Jedine v prípade výhry môžeme domácu Petržalku preskočiť a dostať sa pred ňu. Čo je nepochybne pre našich chlapcov výzvou.

Patrik Vajda v strede fotografie (autor: P. Chytílek)