• Aktuality
  • Zástupcovia ÚLK na Dukle, začalo sa licenčné konanie
A tím / MFK Dukla (PR) / 26.05.2022

Zástupcovia ÚLK na Dukle, začalo sa licenčné konanie

zo stretnutia so zástupcami ÚLK

zo stretnutia so zástupcami ÚLK

Do Banskej Bystrice zavítali tento týždeň zástupcovia Únie ligových klubov (ÚLK), ktorá je riadiacou organizáciou pre najvyššiu futbalovú súťaž na Slovensku – Fortuna ligu. Náš klub MFK Dukla musí totiž splniť podmienky skráteného licenčného konania, aby mohol účinkovať v spomínanej lige. Zatiaľ nie sú na ceste za touto métou žiadne výraznejšie prekážky.

Účasť banskobystrickej Dukly  v nasledujúcej sezóne vo Fortuna lige podlieha schváleniu Prezídia ÚLK. Následne sa náš klub spod Urpína stane jej riadnym členom. Na Štiavničky zavítali výkonný riaditeľ Únie Michal Mertinyák a marketingový manažér Milan Ondruš. Po obzretí a kontrole štadióna vyslovili spokojnosť s infraštruktúrou a zázemím, kde by malo mužstvo Banskej Bystrice hrať stretnutia najvyššej súťaže. Klub sa ešte musí pretransformovať z občianskeho združenia na akciovú spoločnosť, na čom vedenie Dukly v týchto dňoch intenzívne pracuje.

Štadión SNP na Štiavničkách je kategórie 3 UEFA, takže neexistuje žiadny dôvod, aby sa pod Urpínom zápasy Fortuna ligy nehrali. MFK Dukla potrebuje navýšiť iba počet usporiadateľov a bezpečnostných zložiek, najmä pri dueloch rizikovej kategórie. Isté je, že v prvom kole sa predstavíme na ihrisku súpera, duel druhého kola pre organizáciu EYOF 2022 v Banskej Bystrici budeme zrejme prekladať na iný termín. Prvý domáci zápas by sme mali odohrať až prvý augustový víkend. Vyžrebovanie sa vyladí tak, aby Dukla nehrala na Štiavničkách v tom istom dni a čase ako doma Podbrezová.

Model jeden zápas v piatok, štyri v sobotu a jeden v nedeľu sa vo Fortuna lige meniť nebude. Piatkové stretnutia odvysiela TV Nova Sport, sobotňajšie budú na VOYO a nedeľné pôjdu na TV Dajto. Potešiteľné je, že zostrih najzaujímavejších momentov a gólov z daného zápasu sa objaví na sociálnej sieti MFK Dukla ešte v daný deň v promptnom čase po skončení. Chýbať nebudú ani fotografie rozhovory.

Množstvo noviniek sa týka marketingu. Napríklad promo fotky, promo spoty, gifká s hráčmi, chystá sa i prezentácia nových dresov, nových lôpt a pripravuje sa i nová aplikácia ligy. MFK Dukla v najbližšom čase spustí e-shop i fanshop s rôznorodým tovarom pre fanúšikov.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

MFK Dukla na víťaznej vlne aj v Žiari s Trebišovom

Čítať viac
A tím

Vstupenky na zápas MFK Dukla BB - ŠK Slovan Bratislava sú v predaji

Čítať viac
A tím

Na Štiavničkách privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Čítať viac
A tím

S Trenčínom prvé jarné domáce víťazstvo, na čele poradia strelcov dvaja hráči Dukly

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Devätnástka odštartovala jar víťazne, darilo sa aj starším žiakom

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: S Podbrezovou bodovali naplno všetky dorastenecké kategórie

Čítať viac