• Aktuality
  • Preview: Dubnici ideme pretrhnúť šesťzápasovú šnúru bez prehry
A tím / MFK Dukla (PR) / 14.04.2022

Preview: Dubnici ideme pretrhnúť šesťzápasovú šnúru bez prehry

z tréningu MFK Dukla 13. apríla

z tréningu MFK Dukla 13. apríla

V sobotu 16. apríla o 16.30 hodine si banskobystrickí futbalisti zmerajú sily v rámci 25. kola druhej ligy s Dubnicou. Duel sa hrá na hlavnom štadióne SNP Štiavničky a my v ňom rozhodne chceme uspieť. Hostia hrajú o záchranu a pricestujú k nám s impozantnou sériou šiestich zápasov bez prehry.

Dubničania sú na 11. mieste v tabuľke s päťbodovým náskokom od priečky znamenajúcej zostup a aktuálne striedajú iba výhry s remízami. Na jar prehrali len úvodný ešte februárový duel s Trebišovom, od marca už nepoznajú pocit prehry. Doma zdolali béčko Žiliny 1:0, potom remizovali v Bardejove 1:1, tesne vyhrali aj v Námestove 1:0, na svojom štadióne potom uhrali s béčkom Slovana bezgólovú remízu, následne hrali nerozhodne 1:1 v Humennom a uplynulý víkend sa nabudili ziskom troch bodov po domácej výhre 2:0 nad Rohožníkom. Pred našimi hráčmi je teda výzva zdolať tohto súpera aj pri jeho dobrej aktuálnej forme. Praje si to i stredopoliar Dukly Peter Mazan:

„Očakávam hlavne, že dobre vstúpime do zápasu a budeme hrať ofenzívny, aktívny futbal. Dúfam, že už v prvom polčase strelíme nejaký gól a dovedieme duel do víťazstva. Tento zápas bude o nás. Vieme, že Dubnica hrá o záchranu v lige, my o postup. Uvidíme, ako k nám prídu brániť, ale sme pripravení na všetko. Tento týždeň sme podľa mňa dobre využili na pripravenie sa na tohto súpera.“

Peter Mazan v popredí na fotografii

Naši futbalisti Dukly uplynulý víkend remizovali 1:1 v Trebišove, predtým nehrali pre covid v tíme Petržalky, čo naštrbilo určitý cyklus po smolnej prehre v Komárne na konci marca. Posledné dva zápasy neboli z našej strany ideálne, na čo sme museli reagovať aj v samotnom tréningovom procese. Mazan k tomu dodáva:

„Vždy reagujeme na zápas, ktorý bol predtým. Tento týždeň bol viac zmenený. Povenovali sme sa aj štandardným situáciám i iným herným činnostiam. Určite to bol iný týždeň . Trénujeme to, čo nám nejde v predchádzajúcich zápasoch.“

S A mužstvom dospelých trénuje aj juniorský brankár Filip Baláž. Pred sobotňajším duelom s Dubnicou prezradil:

„Mužstvo je výborne kondične pripravené, čo potvrdili aj fyzické testy a tuky, ktoré sme si počas tohto týždňa odmerali. Myslím si, že je to iba o hlave, treba sa dobre sústrediť na zápas a ono to pôjde. Dubnica je nebezpečný súper, hrajú dobre doma, vonku nie sú až takí silní. Máme výhodu domáceho prostredia. Dobre sa pripravujeme počas týchto dní na nich a myslím si, že to zvládneme.“

Filip Baláž v akcii na tréningu

Filip pravidelne chytá za starší dorast Dukly, ktorému sa v najvyššej súťaži darí. Pod vedením trénera Poljovku sa vyhupol už na siedmu priečku, najmä posledné dve výhry nás potešili, pretože sme dokázali zdolať pod Dubňom majstrovskú Žilinu 1:0 a doma deklasovať posledný Poprad 10:0.

„Posledné výsledky boli dobré. Udržal som dve čisté kontá, vyhrali sme oba zápasy, takže som v pohode,“

- netají Filip Baláž, ktorý počas tohto víkendu súťažný duel za dorast neabsolvuje, keďže naša U19-ka nehrá.

Čo sa týka vzájomnej bilancie medzi banskobystrickou Duklou a Dubnicou v druhej futbalovej lige, tak tá hovorí jasne v náš prospech. Zo siedmich vzájomných meraní síl máme na konte päť výhier a dve remízy (ešte z októbra 2018 a 2019). Našu dominanciu teda budeme chcieť v úlohe druhého mužstva tabuľky potvrdiť aj v sobotu 16. apríla16.30 hodine na Štiavničkách. Príďte našu Dukličku o povzbudiť!