• Aktuality
  • Preview: Duel na hornej Orave proti nováčikovi chceme zvládnuť
A tím / MFK Dukla (PR) / 23.07.2021

Preview: Duel na hornej Orave proti nováčikovi chceme zvládnuť

Z tréningu nášho tímu (P. Chytílek)

Z tréningu nášho tímu (P. Chytílek)

V sobotu 24. júla čaká našich futbalistov A – tímu MFK Dukla Banská Bystrica prvý súťažný zápas v druhej lige sezóny 2021/2022. Cestujeme na hornú Oravu, kde si zmeriame sily s nováčikom MŠK Námestovo.

V Námestove panuje eufória z historického postupu do druhej ligy. MŠK je v nej absolútnym nováčikom, preto deklaruje skromnejšie ciele. V každom stretnutí sa vynasnaží tento tím podať čo najlepší výkon. Skúsenosti s druhou ligou majú v kádri Námestova napr. Juraj Siman (Dolný Kubín), Samuel Farský (Žilina B) či Patrik Chovan (Trebišov). Nováčik si uvedomuje, že niektoré kolektívy sú výkonnostne na tom úplne niekde inde. „Nebojíme sa. Je to pre nás výzva urobiť maximum pre úspešné účinkovanie v tejto súťaži,“ píše náš dnešný súper na webe sportnetu i svojom facebooku.

Námestovčania v rámci krátkej letnej prípravy stihli odohrať dva modelované zápasy. V pláne mali stretnúť sa s kvalitnými súpermi z Poľska - Podbeskidzie Bielsko-Biela a Hutnik Krakow, no títo avizovaní súperi pre pandemické opatrenia Vlády SR na hornú Oravu nepricestovali. Spomedzi hráčov na skúške sa MŠK zatiaľ podarilo dohodnúť s trojicou Patrik Chovan (Michalovce), Samuel Farský (Žilina B) a Patrik Svetlošák (Klin). Z hosťovania sa vrátili Viliam Kormaňák (Bobrov) a už uzdravený Marek Žákovič (Dolný Kubín). Káder ešte chcú v priebehu augusta posilniť.

Čo sa týka vzájomnej bilancie našej Dukly s Námestovom, naposledy sme v roku 2018 neuspeli na ihrisku súpera po výsledku 0:1 z nášho pohľadu, predtým na jeseň bystrickí futbalisti doma v pohári vyhrali 2:1 a  v roku 2012 sme zdolali tohto súpera aj na jeho ihrisku 1:0. Všetko to teda boli tesné výsledky.

Pred aktuálnym druholigovým sobotňajším duelom kapitán Dukly Robo Polievka uviedol:

„Každý zápas v tejto druhej lige bude niečím špecifický. Nás teraz čaká nováčik a nik nevie, čo môžeme od neho očakávať. Ja pevne verím, že to bude zápas o nás. Musíme byť dobre pripravení, aby sme tohto súpera zdolali a celkovo duel zvládli.“

V podobnom duchu to vidí aj tréner MFK Dukla Stanislav Varga:

„Futbal sa nehrá na to, kto je papierovo silnejší a kto nie. Futbal sa hrá na ihrisku a na ňom musíme dokázať, že právom sme tam, kde sme, a možno sme mali byť aj niekde inde. Je to nováčik, určite bude v Námestove eufória z postupu. Musíme sa na to dobre pripraviť, aby sme to zvládli.“

Duel v Námestove bude vysielať huste.tv. Začíname teda v sobotu 24. júla o 17.00 hodine.

DUKLA DO TOHO!

FOTOGALÉRIA Z TRÉNINGU (Patrik Chytílek):

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Sumár mládeže: Pätnástka s treťou výhrou v rade

Čítať viac
A tím

Lukáš Migaľa je v sobotu pripravený nastúpiť

Čítať viac
A tím

Preview: Pokúsime sa zdolať nevyspytateľný Trebišov

Čítať viac
Dorast

S bratislavským Slovanom si hladko poradili najmladší dorastenci

Čítať viac
A tím

Minister obrany prisľúbil pomoc futbalovej Dukle

Čítať viac
A tím

Pred reprezentačnou prestávkou sme doma nestačili na trnavský Spartak

Čítať viac