• Aktuality
  • Preview: Na Považí s cieľom podať 100% výkon, kto pôjde do bránky?
A tím / MFK Dukla (PR) / 26.08.2021

Preview: Na Považí s cieľom podať 100% výkon, kto pôjde do bránky?

Preview: Na Považí s cieľom podať 100% výkon, kto pôjde do bránky?
Našich futbalistov Dukly v druhej lige čaká v sobotu duel šiesteho kola na Považí, kde nás privíta MŠK Púchov. Domáci ešte v tejto sezóne v 2. najvyššej súťaži na Slovensku nevyhrali, na konte majú tri remízy a dve prehry. My sme v predchádzajúcom kole remizovali vo Zvolene so Šamorínom, chuť sme si však napravili v pohári jasnou výhrou 3:0 v utorok s Jesenským.

Druholigový duel v Púchove bude úplne iný než utorňajší pohárový s účastníkom piatej ligy v Jesenskom, kde bol navyše otrasný trávnik, na niektorých miestach neregulárny. V tomto stretnutí na juhu stredného Slovenska dostali teda príležitosť aj hráči, ktorí nenastupujú pravidelne v základnej zostave. Po zranení sa vrátil na ihrisko pravý obranca našej Dukly, ktorý vie hrať aj na pravej strane zálohy Lukáš Kojnok. A predviedol sa vo výbornom svetle, strelil dokonca náš tretí gól. Pred nastávajúcim duelom s Púchovom hovorí:

„Vrátil som sa do hry po dvoch týždňoch, keďže som mal natiahnuté lýtko. Cítil som sa už dobre. Lýtko neťahalo. Je jasné, že každý gól či prihrávka naň pomôže hráčovi. Podľa mňa je už všetko dobré a pripravený som aj na Púchov.“

S Púchovom máme parádnu vzájomnú bilanciu. Vyhrali sme nad týmto mužstvom sedem duelov v rade. V minulej sezóne vo Zvolene 4:1 a na Považí 3:0, v roku 2019 sme na pôde súpera takisto uspeli výsledkom 2:1 v náš prospech. Predtým ešte vo Fortuna lige sa nám taktiež darilo vyhrávať. Remizovali sme s nimi naposledy v júni roku 2005 u nich 0:0 a rok predtým v novembri 2004 takisto 0:0. Futbalisti z tohto ´gumárenského´ mesta nad nami nevyhrali čo naše štatistiky siahajú od roku 2003, číže osemnásť rokov! Na tieto fakty však v sobotu neradno prihliadať, čo si dobre uvedomuje aj Lukáš Kojnok:

„Každý zápas v druhej lige je náročný a každý súper bude chcieť s nami hrať čo najlepšie. Myslím si, že nás čaká neľahký zápas, ale keď pristúpime k nemu na sto percent, tak si myslím, že môžeme byť úspešní. Púchov má dobrý najmä stred poľa, ale vravím, že všetci súperi sú kvalitní v tejto druhej lige, treba sa teda pripraviť na všetko.“

Otázne je, koho postavia tréneri do banskobystrickej bránky. V pohári naposledy chytal mladý Filip Baláž, predtým dva ligové zápasy v rade v Košiciach a proti Šamorínu vo Zvolene Július Nôta. Naša jednotka Matúš Hruška mala totiž pred stretnutím na východe republiky žalúdočné problémy, ale už zarezáva naplno. Takže otázka ´kto bude chytať´ pre trénera brankárov Norberta Juračku nebola zrovna jednoduchá, čo ani netajil:

„Je to veľmi ťažká otázka. Filip Baláž dostal príležitosť v pohárovom stretnutí, to je úplne v poriadku, ale na ligový zápas budú pripravení Nôta s Hruškom a kto pôjde z nich do bránky sa uvidí v sobotu. Matúš pred duelom v Košiciach dostal nejakú virózu, respektíve išlo o žalúdočné problémy. Momentálne je už v poriadku. Julo však v Košiciach mužstvu pomohol, vyhrali sme tam. A aj vo Zvolene v zápase so Šamorínom niekoľkými zákrokmi podržal tím. Uvidíme ako sa to vyvŕbi počas tohto týždňa, teda do soboty.“

Dukla v posledných troch zápasoch bodovala, Púchov tento týždeň vyhral v pohári v Prievidzi s tamojším Baníkom 3:1. V lige prehral posledné dva duely, v Rohožníku tesne o gól (2:3) a doma s Humenným tiež tesne o gól (0:1). Predtým však zaknihoval tri remízy v rade – v Bratislave s béčkom Slovana (1:1), na svojom štadióne s Bardejovom (rovnako 1:1) a na úvod ligy pod Dubňom so žilinským béčkom MŠK (2:2). Čo teda môžeme od Púchovčanov očakávať tentoraz? Zamyslel sa Norbert Juračka:

„Púchovčania ešte nevyhrali, takže urobia všetko pre to, aby získali nejaké body. My budeme samozrejme proti tomu. Náš cieľ je u tohto súpera uspieť, to znamená vyhrať. Vieme, že to určite nebude ľahké, lebo každé mužstvo v tejto druhej lige má svoju kvalitu. Dokazujú to aj doterajšie výsledky. Púchov určite kožu lacno nepredá, bude bojovať, ale myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme na Považí uspeli.“

Duel šiesteho kola druhej ligy v Púchove je na programe v sobotu 28. augusta 16.30 hodine. Tamojší MŠK privíta našu Duklu aj pred kamerami TV Joj v rámci internetového vysielania huste.tv. Povzbuďte banskobystrický tím aj na diaľku.