• Sumár mládeže: S Podbrezovou vyhrala naša šestnástka, pätnástka a štrnástka
Dorast / MFK Dukla / 13.03.2023

Sumár mládeže: S Podbrezovou vyhrala naša šestnástka, pätnástka a štrnástka

Naše dorastenecké aj žiacke kategórie sa počas druhého marcového víkendu stretli s Podbrezovou.
Devätnástka vzdorovala Podbrezovej v prvom polčase

Naši starší dorastenci sa v sobotu na Mestskom mládežníckom štadióne v Kráľovej stretli s Podbrezovou. O jediný gól Dukly sa v 26. minúte postaral Simon Bálint, ktorý vyrovnal na 1:1, keď vo vnútri šestnástky z voleja napálil loptu do siete po Erikovom Murínovom centri z ľavej strany. Hostia v druhom polčase dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Naša U19 sa v tabuľke nachádza na poslednom mieste so 6-bodovou stratou na Zlaté Moravce.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „So súperom sme dokázali držať krok len prvý polčas. To bol hlavný dôvod, prečo sme neuspeli. Minimum nadpriemerných individuálnych výkonov v kombinácii s niekoľkými podpriemernými je v zápasoch s tak disponovaným tímom, na aký sme narazili v sobotu, ťažko riešiteľná rovnica s úspešným výsledkom. Odhodlanie chalanom nechýbalo, a to je emócia, na ktorej budeme stavať aj v nasledujúcich bojoch.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:3 (1:1)

Góly: 26. Bálint – 22. Zábojník, 68. Masaryk, 76. Dzurík. ŽK: 34. Synak, 89. Svetlík – 89. Hudák.

Zostava MFK Dukla U19: Amrich – Klimpl (C), Synak, Alex, Longauer – Svetlík - Murín, Ševčík, Demian, Bálint – Rusko.

Nasledujúci zápas odohrá naša devätnástka proti jedenástemu Popradu.

Sedemnástka prehrala v Podbrezovej najtesnejším rozdielom

Naša U17 v súboji tabuľkových susedov podľahla domácej Podbrezovej najtesnejším rozdielom. Mladší dorast Dukly sa v tabuľke nachádza na 5. priečke so zhodným počtom bodov so šiestou Podbrezovou a so 7-bodovou stratou na štvrtý Ružomberok.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Do zápasu sme vstúpili so zmenami na viacerých postoch a prvých päť minút nám trvalo, kým sme sa ako tak rozbehli. Potom to bolo z našej strany celý prvý polčas veľmi slušné. Dobre sme pracovali vpredu, dokázali sme získavať lopty. Chýbal tomu však gól, pričom príležitosti sme si vytvárali. Súper v prvom polčase našu bránu neohrozil. Do druhého polčasu sme vstúpili podobne, avšak vpredu nám začali dochádzať sily. Prestali sme robiť pressing, ktorý sme požadovali a vychádzal nám celkom slušne. Tým pádom nás súper dokázal viackrát prečísliť. Na krajoch obrany sme urobili pár hrubých taktických chýb, a aj keď sme vždy všetko uhasili, nakoniec sme inkasovali po rohovom kope. Od toho momentu sme stratili istotu vzadu a súper mohol svoj náskok aj zvýšiť, brankár nás však podržal. Napriek tomu sme si vypracovali ďalšie dve-tri dobré gólové príležitosti. Chýbal nám však pokoj, alebo kvalita. V strede týždňa nás čaká dôležitý zápas a pokúsime sa ho zvládnuť.“

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 70. Lajčiak. ŽK: 43. Galovič (Podbrezová).

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – T. Kaliský (83. Poljovka), Murčo, Baláž, Brunner – Zachar (C), S. Greško, Kačur (78. Kvasna ), Pinďura – Kaščák, Siman (72. Kormaňák).

Nasledujúci zápas odohrá naša sedemnástka v stredu 15. marca od 11.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne v Kráľovej proti predposlednému Popradu.

---

Šestnástka sa na ihrisku Podbrezovej radovala

Len jeden gól priniesol aj súboj šestnástok Podbrezovej a banskobystrickej Dukly. Tentokrát ho však strelili naši hráči, keď sa v 14. minúte presadil Jakub Nevedel. Našej U16 patrí v tabuľke 6. miesto s 3-bodovou stratou na piaty Slovan a s náskokom jediného bodu na siedmu Petržalku.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, snažili sme sa napádať súpera už v ich obrannej zóne, aby sme im prekazili možnosť kombinovať v strede poľa, kde majú hráči Podbrezovej kvalitu a vedia sa dostať za chrbát obrany, čo sa nám z časti aj darilo. Prvý a zároveň rozhodujúci gól sme strelili po nacvičenej pressingovej situácii, keď sme loptu získali ešte v pokutovom území a následnej individuálnej akcii dostali loptu do súperovej siete. Po góle sa hra viac vyrovnala, mali sme problém s preberaním hráčov súpera v priestore, keď sme nedostatočne komunikovali medzi sebou, ale do gólových príležitostí sme súpera nepúšťali. Prehustili sme stredovú zónu a snažili sme sa o rýchle protiútoky, ktoré sme gólovo nezvládli kvôli nepresnej predfinálnej fáze. Po polčase sme hráčom vysvetlili organizáciu hry v obrannej fáze, rotáciu hráčov domáceho družstva a následne kontrolovali zápas až na jednu situáciu, keď súper nastrelil brvno aj za asistencie nášho brankára. Bol to o poznanie lepší výkon ako v predošlých dvoch kolách, avšak k spokojnosti k individuálnym výkonom ešte máme výhrady. V najbližšom majstrovskom zápase, ktorý hráme v stredu doma s Popradom, dostanú šancu ďalší hráči. My tréneri pevne veríme, že výkonnosť hráčov bude mať stúpajúcu tendenciu.“

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 14. Nevedel.

Zostava MFK Dukla U16: Hauer – Stupavský (C), Nemec, Rusňák, Mandzák (52. Komora) – Stacho (41. Chromek), Sivíček – Poláček (52. Knopp), Nevedel, Kobzoš (69. Abrahám) – Král (64. Kováč).

---

Pätnástka opäť víťazne

Naša U15 sa v piatok v Radvani-Kráľovej stretla taktiež s Podbrezovou a bodovala naplno. O výhre Dukly rozhodol v 29. minúte Henrich Vidhold. V tabuľke nadstavbovej časti skupiny Stred sa naša pätnástka nachádza na 3. priečke, pričom vyhrala oba svoje doterajšie jarné zápasy.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Zápas dobrej úrovne, ku ktorému prispeli obidve mužstvá. Súper hral veľmi dobre, snažil sa držať loptu na svojich kopačkách a vyrážať do rýchlych protiútokov, čo našej obrane robilo obrovské problémy. Tlak súpera sme ustáli aj vďaka nášmu brankárovi, ktorý nás podržal pri samostatnom nájazde útočníka hostí. Postupne sa hra vyrovnala a začali sme sa presadzovať a dostávať do šancí. Po peknej individuálnej akcii a peknému zakončeniu sa presadil Vidhold. Bol to zápas o jednom góle, aj keď šancí bolo na obidvoch stranách dosť. Dnes vyhralo šťastnejšie mužstvo.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 29. Vidhold.

Zostava MFK Dukla U15: Pálka - Valach (41. Pálenkáš), Gomori, Bednarčík (C), Hajdúch (41. Kini) - Debnár (72. Hollý), Ferenc (75. Šinský) - Maslák (41. Čupka), Mališ (41. Illéš), Vidhold - Page.

Ďalší zápas odohrá naša U15 v sobotu 18. marca od 10.00 h na ihrisku Námestova.

----

Štrnástka zdolala Podbrezovú taktiež najtesnejším rozdielom

Následne sa s rovesníkmi z Podbrezovej stretla aj naša U14. Mladšia kategória našich starších sa taktiež radovala z výhry, keď jediný presný zásah duelu vsietil v 48. minúte Viliam Pecník. Aj pre našu štrnástku išlo o druhé víťazstvo v druhom jarnom vystúpení.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 48. Pecník.

Zostava MFK Dukla U14: Auxt – Kočvara (56. Barina), M. Penksa, Krajčovič, Kolárik (C), Gabriš (67. Lovíšek), Pizzolato (45. Ostrihoň), Gondáš, Čatloš (36. Genči), Pecník, Patráš.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U14: ''Odohrali sme zápas, ktorý bol viac bojovný, ako herne kvalitný. Súper nám v prvom polčase vysokým napádaním spôsoboval problémy, mali sme problémy pri zakladaní útoku, a tak sme sa nevedeli dostať do zakončenia. V druhom polčase sme zlepšili aktivitu a dôraz, čoho výsledkom bolo, že sme mali viac z hry, vypracovali si aj šance, a nakoniec skórovali po zisku lopty výborným napádaním a tímovým vyriešením hernej situácie. Penksa nezištne z výbornej pozície ešte prihral nabiehajúcemu Pecníkovi, ktorý skóroval do prázdnej brány.

Ďalší zápas odohrá naša U14 v sobotu 18. marca od 12.00 h na ihrisku Námestova.

Zlomila v premiére ligových dorastencov MFK Dukla penalta?