• Aktuality
  • Preview: Uvedomujeme si silu Košíc, čakáme divácku podporu
A tím / MFK Dukla (PR) / 03.03.2022

Preview: Uvedomujeme si silu Košíc, čakáme divácku podporu

Zo stredajšieho tréningu v Kremničke

Zo stredajšieho tréningu v Kremničke

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly nastúpia v sobotu 5. marca o 12.30 hodine na súboj proti Košiciam. Ide o duel 19. kola druhej futbalovej ligy, hráme doma na Štiavničkách a na štadión môže prísť viac než 3500 divákov. Hráči sa spoliehajú na divácku podporu.

Košičania si v prvom jarnom kole poradili s Rohožníkom, doma vyhrali 4:0 a v lige ťahajú aktuálne šesťzápasovú šnúru víťazstiev. V utorok hrali aj osemfinálový zápas Slovnaft cup-u (Slovenského pohára) so Spartakom Trnava, na svojom štadióne prehrali s týmto fortunaligistom tesne 1:2. Pohárový duel banskobystrickí hráči pozorne sledovali a uvedomujú si kvalít súpera.

„Už na jeseň sme odohrali v Košiciach ťažký zápas. Vtedy sme dokázali nepriaznivý stav otočiť v náš prospech. Nebude to s nimi ani teraz ľahké. Videli sme ich utorňajší pohárový zápas s Trnavou, takže tešíme sa na nich a myslím si, že sme dobre nachystaní. Čaká nás ťažký súper. Ideme do zápasu s cieľom vyhrať. Plne sa sústreďujeme iba na tento súboj. Rozhodovať totiž bude koncentrácia na ihrisku, mentálne nastavenie a samozrejme efektivita. Ak všetci dáme do hry srdce, zápas môžeme zvládnuť,“

- prezradil útočník našej Dukly David Depetris, ktorý je po úplnom doliečení si zranenia pripravený nastúpiť na celých 90 minút, k čomu dodal:

„Cítim sa lepšie. V príprave som mal problém s lýtkom, ale teraz je už všetko v poriadku.“

Naša Dukla v prvom jarnom kole prehrala v Podbrezovej 0:2. V tejto sezóne sme prehrali iba dva zápasy, a to práve s Podbrezovou. Ani jeden sme však nehrali doma. Ten prvý sa totiž odohrával v Žiari nad Hronom s výsledkom 2:3. V Košiciach naši futbalisti na jeseň zvíťazili 2:1 dvoma gólmi Depetrisa. S týmto súperom máme priaznivú vzájomnú bilanciu, vyhrali sme s ním štyrikrát v rade.

„Bude to náročný zápas. Košičania cítia šancu dotiahnuť sa na dva body na nás v tabuľke a ísť v nej vyššie po slabšom začiatku do sezóny. Budú povzbudení výkonom, ktorý podali v pohári proti Trnave. Sme si vedomí, že súper počas zimy zvýšil kvalitu hráčskeho kádra, prišli do Košíc skúsení hráči, v utorok to bolo badať, zlepšili sa,“

- tvrdí náš stredopoliar Dávid Richtárech uvedomujúc si faktorov, ktoré môžu byť v sobotu rozhodujúce:

„Musí byť na našej strane patričné nasadenie, chcenie a treba predviesť aj oveľa väčšiu kvalita než v Podbrezovej. Musíme pridať v chcení, odvahe, sebavedomí a rozhodne aj vo futbalovej kvalite.“

Na armádny štadión na Štiavničkách môže prísť v sobotu podľa aktuálnych nariadení proti covidu 19 niečo cez tri a pol tisíc divákov. Takáto návšteva by určite bystrickému tímu pomohla.

„Našou výhodou môže byť práve domáce prostredie a fanúšikovia, ktorí nás prišli podporiť aj do Podbrezovej. Verím, že v sobotu ich bude na Štiavničkách ešte viac a podporia nás. My urobíme všetko pre to, aby sme im darovali víťazstvo,“

- vraví David Depetris a pripája sa k nemu aj druhý náš Dávid - Richtárech:

„Verím, že nám pomôžu fanúšikovia a príde ich toľko čo na Slovan proti béčku, keď ešte boli uvoľnenejšie opatrenia. V sobotu ich môže prísť na štadión ešte viac. Boli by sme za to radi.“

Na fotografii v strede Dávid Richtárech, za ním David Depetris

Vstupenky budú v predaji dve hodiny pred zápasom (od 10.30 hodiny) v troch pokladniach štadióna SNP na Štiavničkách. Dve pokladne budú k dispozícii zo strany veľkého parkoviska a tretia zo strany vedľajšieho ihriska s umelou trávou pri krytej tribúne pod ulicou Švermova.

Cena vstupeniek pre dospelých na krytú tribúnu je 6 eur, na nekrytú tribúnu 5 eur. K dispozícii budú aj zľavnené lístky pre ženy, deti do 15 rokov a dôchodcov, a to v sume 4 eurá na krytú tribúnu a 3 eurá na nekrytú tribúnu.

Výkop duelu medzi MFK Dukla Banská BystricaFC Košice je v sobotu 5. marca o 12.30 hodine, ešte predtým privíta náš starší dorast o 11.00 hodine na vedľajšom ihrisku s umelou trávou na Štiavničkách v prvoligovom súboji FC Petržalka.

Po skončení zápasu mužov Dukly s Košicami si môžete pozrieť aj vystúpenia našich starších žiakov v nadstavbovej časti najvyššej súťaže o titul. Sily si zmerajú v spomínanom areáli na Štiavničkách na umelej tráve s Michalovcami, U15-ka nastúpi o 14.30 hodine a U14-ka o 16.30 hodine.