• Prvá výhrá v sezóne, na východe dominantný výkon Dukly
A tím / MFK Dukla, foto Róbert Andrejov / 11.08.2023

Prvá výhrá v sezóne, na východe dominantný výkon Dukly

V Michalovciach vynikajúci výkon a krásne góly Rymarenka, Uhrinčaťa a Polievku.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:0 v piatkovom zápase 3. kola Niké ligy. Tak, ako v prvých dvoch kolách, aj v treťom skórovala Dukla ako prvá. Bystričania v rovnakej zostave ako na Slovane išli v Michalovciach do vedenia už v 3. minúte, keď Lukáš Migaľa hodil loptu Martinovi Rymarenkovi, ktorý sa poľahky zbavil Gréka Polydefkisa Volankisa a z u z uhla prestrelil brankára Benjamína Száraza – 0:1. Aktívny Rymarenko bol pri chuti a v 7. a 18. minúte dvakrát preveril pozornosť gólmana domácich.

Od 19. minúty bol náskok hostí dvojgólový po zásahu Jakuba Uhrinčaťa.  Polievka prihral po nacvičenom signále z rohu Rymarenkovi a stopér Dukly presne a prudko zakončil pod brvno michalovskej brány. Hostia v druhej polovici prvého polčasu kontrolovali hru a snažili sa byť naďalej aktívni v ofenzíve. Hráči Michaloviec vystrelili v prvom polčase len dvakrát, zatiaľ čo zverenci trénera Ščasného mali na konte 9 streleckých pokusov.

V druhom polčase pokračovali banskobystričania vo výbornom výkone, v 53. minúte mal po spätnej Polievkovej prihrávke šancu  Timotej Záhumenský, ktorý ale z hranice 10-tich metrov minul ľavú tyč brány Michaloviec.

Strelecky aktívny bol aj Polievka, ktorému sa ale dlho nedarilo v zakončení podľa jeho predstáv. Domáci vážnejšie  pohrozili v 72. minúte, keď Igor Žofčák sklepol center  Bahiho pred bránu Matúšovi Marcinovi, ale toho  Hruška zblízka vychytal.

V 79. minúte nastúpil do prvého súťažného zápasu v banskobystrickom drese Boris Godál, ktorý prvé dve kolá vynechal kvôli zraneniu. Hostia mohli v 87. minúte definitívne rozhodnúť. Záhumenského strelu Száraz vyrazil a z dorážky spálil tutovku Marek Hlinka.

Krátko na to už ale Dukla skórovala po tretíkrát. Konečne to padlo Polievkovi, ktorý si po dobrej lopte od Záhumenského, vylepšil si pozíciu  vo vnútri pokutového územia a strelou po trávniku zvýšil na konečných 0:3.

Hlasy trénerov:

Michal Ščasný tréner Banskej Bystrice: 'Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, pretože sme vyhrali na ihrisku súpera 3:0. Bolo to dôležité víťazstvo aj z pohľadu ďalšieho vývoja v tabuľke. Duel sme zvládli celkom dobre, aj za dvojgólového vedenia sme to ustáli a nedovolili súperovi streliť kontaktný gól. Michalovce majú svoju kvalitu, v niektorých fázach nás dokázali zatlačiť. Tam sa lámal chlieb, keďže sme to dokázali ustáť. Neustále sme hrozili z protiútokov, z ktorých sme mohli zápas uzavrieť skôr. Prajem domácemu trénerovi, aby sa mu darilo v ďalších zápasoch.'

Martin Rymarenko, gól a asistencia v zápase: „Som rád, že sme otvorili skóre zápasu. Dostali sme sa do vedenia zaslúžene a mali sme tam v prvom polčase ešte ďalšie šance. Nesústredili sme sa na rýchly gól. Sústredili sme sa na to, aby sme nejaký dali. Išli sme sem s cieľom získať ti body po tom neúspešnom začiatku sezóny. Na Slovane sme ukázali, že máme na čom stavať a je super, že sme to dnes potvrdili. Pokiaľ ide o druhý polčas, keď vyhrávate o dva góly, tak už sa na zápas pozeráte trochu inak, ale chceli sme čím skôr dať tretí gól a zatvoriť ten zápas.“

Róbert Polievka, kapitán Dukly a strelec tretieho gólu: „Som rád, že sme nadviazali na výkon na Slovane. Dnes sme odviedli jeden veľmi dobrý, kompaktný výkon od obrany po útok. Boli sme odvďačení tromi peknými gólmi, takže som rád za mužstvo a ideme ďalej. Chcel som silou mocou dať ten gól, lebo na tom som na ihrisku. Videl som, že chalani šliapu, idú, a snažia sa pracovať pre mňa do poslednej minúty. Timo mi ten gól perfektne pripravil, je to jeho gól, podal výborný výkon a ja mu ďakujem za asistenciu. Pokiaľ ide o moju budúcnosť, tak predlžujem zmluvu v Banskej Bystrici o rok.“

Marek Petruš (tréner Michalovce): 'Do zápasu sme nevstúpili najideálnejšie a dostali sme dva góly po štandardných situáciách. Pri oboch nepochopiteľne zaváhal stredný obranca, ktorý mal hráča osobne brániť. Potom sme sa nedokázali nejakým spôsobom rozbehnúť. Súper bol aktívny, darila sa mu hra a nám nevychádzalo skoro nič. Výsledok nie je krutý, ale zaslúžený, lebo hostia si vypracovali množstvo gólových situácií. Zo zápasu som sklamaný a mrzia ma viaceré slabé výkony jednotlivcov. Bol to však aj slabý výkon celého mužstva. Musíme náš káder posilniť, tento zápas nám ukázal pravú tvár.'

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 3. Rymarenko, 19. Uhrinčať, 88. Polievka

ŽK: 26. Volanakis, 81. M. Bednár - 33. Migaľa, 83. Willwéber

Rozhodovali: Očenáš - Štofik, Vitko; 1216 divákov

MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - Marjanovič, M. Bednár, Volanakis (46. L. Jánošík) - L. Šimko, Karasiuk, Shimamura (46. Steinhübel), Bahi - M. Marcin, I. Žofčák (77. F. Vaško), Adekunle (46. D. Pavúk)

MFK DUKLA: M. Hruška - Uhrinčať, M. Hlinka, Willwéber - Migaľa (79. Godál), B. Ľupták (78. Pišoja), Richtárech, Záhumenský – Arevalo (73. T. Slebodník), Polievka (90. Depetris), Rymarenko (90. Guimaraes)