• Remízy nášho dorastu s Košicami
Dorast / MFK Dukla (PR) / 25.04.2022

Remízy nášho dorastu s Košicami

zo zápasu U 19-ky Dukly v Košiciach (fb FC Košice)

Starší i mladší dorastenci MFK Dukla si cez víkend merali sily v najvyššej súťaži na Slovensku vo svojich vekových kategóriách s Košicami. Naša devätnástka si z východu republiky odniesla bod za bezgólový výsledok s týmto súperom a rovnako sa skončil aj duel sedemnástky v Badíne. Iba šestnástka mladým Košičanom podľahla.

U-19:

FC Košice - MFK Dukla Banská Bystrica 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Sučka. ŽK: Gallo, Tobiaš – Šimorka, D. Rusko, Svetlík

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: F. Baláž - Kvietok, Klimpl, Červeň, Šimorka – Köröš, Svetlík, Ždánsky –  J. Rusko (59. Horváth), D. Rusko, Jackuliak

FC: Repko – Tobiaš, Jakubko, Magda, Tišťan, Gallo, Terezka (79. Adamkovič), Sovič, Segeďa (79. Mihók), Kaňuch (69. Smieško), Domik

V mestskej časti Košíc Krásna sa hral na tamojšom ihrisku vyrovnaný zápas, avšak na ťažšom teréne, kde kombinačná hra po zemi bola dosť náročná. Dominovali hlavne defenzívy oboch mužstiev. V prvom polčase mali o niečo viac z hry naši dorastenci, ale nevyťažili z nej gól. V druhom polčase sa dostával dopredu častejšie aj súper, poslal na posledných dvadsať či desať minút i nové sily na ihrisko, no nik sa nedokázal gólovo presadiť. Príležitosti sme mali aj my. Deľba bodov tak bola zaslúžená, čo po zápase priznal i tréner domáceho tímu a bývalý hráč banskobystrickej Dukly Miroslav Sovič.

Bezgólovú remízu stručne zhodnotil aj tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Zápas náročný najmä po fyzickej stránke sme zvládli k spokojnosti. Najmä za aktivitu v prvom polčase sme mohli pomýšľať aj na zisk troch bodov, ale remíza je nakoniec spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku.“

Trenčín – Podbrezová 5:0, Poprad – Trnava 0:2, Žilina – D. Streda 3:1, Ružomberok – Nitra 2:0, Petržalka – Michalovce 0:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 30. apríla o 11.00 hodine na ihrisku súpera, v trnavskom areáli Slávie na Rybníku si zmerajú sily s FC Spartak Trnava.

Naša U 19-ka je na siedmej priečke a má 30 bodov. Šieste sú Košice, bodov majú 39. Trnava je tretia so ziskom 45 bodov a na vedúci Trenčín stráca iba dva body.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Ratkovský. ŽK: Grác, Zachar – Biľ, Köteles, Gajtko.

Zostava MFK Dukla + striedania: Maruniak - Švantner, Bálint, A. Baláž, Senček – Černák (63. Barbeník), D. Bača, Zachar, Grác, N. Dagnoli – Kukučka (84. Longauer)

Naši mladší dorastenci hrali v Badíne a mali počas celého zápasu prevahu. Dokázali sa dostať aj do šancí, no žiaľ zostali nevyužité. Košičania si nevypracovali vyloženú príležitosť, dobre bránili, ale defenzíva bola aj našou ozdobou. Škoda len, že v útoku sme nenašli recept na zdatného súpera. S výkonom svojich zverencov bol náš tréner spokojný.

Remízu zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec nasledovne:

„Odohrali sme veľmi dobrý zápas, čo sa týka herného výkonu. Len škoda z pohľadu výsledku, že sa nám nepodarilo premeniť aspoň jednu z troch vyložených šancí ktoré sme si vytvorili. Pri príprave na tento zápas sme sa zamerali po analýze súpera na zmenu spôsobu našej hry. Vysunuli sme obrannú činnosť vyššie a v útočnej fáze sme sa snažili o rýchlejšiu zmenu ťažiska hry, keď k tomu dobrému hernému a taktickému výkonu pridali naši chlapci aj dôraz a nasadenie, dostávali sme sa do dobrých príležitostí a naopak, súpera sme ku žiadnemu väčšiemu ohrozeniu našej bránky nepustili. Za tento výkon si zaslúžia všetci chlapci pochvalu a dúfam, že sa nám už podarí stabilizovať výkony a hlavne podobné výkony prenesieme aj do zápasov hraných na súperových ihriskách.“

Michalovce – Petržalka 5:2, Trnava – Poprad 0:0, D. Streda – Žilina 2:0, Senica – Slovan 0:0, Podbrezová – Trenčín 1:3, Nitra – Ružomberok 1:1.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas už v piatok 29. apríla o 14.00 hodine na ihrisku v Badíne proti FC Spartak Trnava.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na predposlednom 13. mieste a má 17 bodov, posledná Senica má o tri body menej. Poprad je pred nami na 12. mieste a má o dva body viac. Košice sú šieste s 33 bodmi, Trnava na deviatom mieste má rovných tridsať bodov. Na čele je suverénny Trenčín so ziskom 57 bodov.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice 1:3 (1:0)

Góly: 40. Kormaňák (z 11m) – 60. Pástor, 61. Handlovič, 63. Rebej. Rozhodoval: Zemko. ŽK: Pinďura – Vodenský, Bojčík.

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Rusňák (od 50' Králik), Murčo, Adame, Poljovka (od 41' Kobzoš) – Kvasna, Kormaňák, Pinďura – Brštiak (od 41' Glemba), Kaščák (od 71' Cílik ), Siman (od 55' Korčok)

Naša šestnástka po prvom polčase vyhrávala 1:0, keď skórovala v jeho závere, z pokutového kopu sa presadil Kormaňák. Zápas si však naši najmladší dorastenci prehrali v rozpätí 60. a 63. minúty, kedy inkasovala až tri góly po pekných akciách súpera. Od stavu 1:3 sa už zvyšok duelu prakticky iba dohrával.

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Hrali sme prvý krát na prírodnej tráve, niektorým to pomohlo viac iným menej, ale to už tak býva. Úroveň zápasu bola aká bola, dlho sme vyhrávali, neskôr sa nám podarilo za snáď štyri minúty dostať 3 góly a zápas bol z ničoho nič vybavený a od toho momentu dohrával. Mali sme nejaký zámer, s ktorým sme chceli ísť do zápasu, do akej miery sa nám ho podarilo realizovať, alebo zrealizovať ťažko vzhľadom na okolnosti posúdiť. V našom družstve bolo pár dobrých individuálnych výkonov, niektoré priemerné a niektorí sa trápili. Je veľmi dôležité, aby hráči mali v kategórii U16 zvládnuté HČJ na vysokej úrovni. Na druhej strane je fajn, že všetci dostali príležitosť, nikto sa nezranil. Uvidíme koľko hráčov bude k dispozícii na ďalší zápas.“

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas už  v piatok 29. apríla o 16.15 hodine v susednej obci Badín proti FC Spartak Trnava.

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na predposlednom 13. mieste a má 14 bodov, posledná Senica má o dva body menej. Košice sú desiate so ziskom 22 bodov. Trnava je ôsma a má 28 bodov. Na vedúcej priečke je Trenčín s 59 bodmi.

Fotky zo zápasu U 19-ky v Košiciach (fb FC Košice)

Sumár mládeže: Devätnástka odštartovala jar víťazne, darilo sa aj starším žiakom

Mário Auxt si praje dostatok bodov, aby aj mladší hráči dostali väčšiu príležitosť