• Rymarenko rozhodol v Trnave, záver ligy bude atraktívny a napínavý
A tím / MFK Dukla / 06.05.2023

Rymarenko rozhodol v Trnave, záver ligy bude atraktívny a napínavý

Dukla porazila trnavský Spartak už po tretíkrát v sezóne, pričom tri kolá v rade neprehrala.

Dukle opäť chýbal zranený 15-gólový strelec a kapitán Róbert Polievka. V úvode zápasu sa lopta nachádzala po väčšinu času medzi šestnástkami a diváci na Štadióne Antona Malatinského v prvom polčase videli len zopár gólových príležitostí. Spartakovci mali prvú v 20. minúte, keď kapitán domácich Roman Procházka našiel centrom pred bránou voľného Abdulrahmana Taiwa, ktorý ale prestrelil. Krátko na to, po dvadsiatich troch minútach hry mal Taiwo šancu opäť, keď sa k nemu dostala lopta pred bránu, ale z otočky trafil len brankára Dukly Matúša Hrušku.

O pár minút neskôr pohrozila aj Dukla. Marian Pišoja posunul loptu Michalovi Faškovi, ktorý z prvej spoza pokutového územia vystrelil prudko, ale len tesne nad brvno. Po trochu rušnejšej pasáži nasledovali minúty, ktoré veľa vzruchu nepriniesli. Spomedzi hostí bol v ofenzíve azda najaktívnejší Martin Rymarenko, ktorý sa v závere prvého polčasu dostal aj k zaujímavej strele. Z otočky skúsil prekvapiť gólmana Martina Vantrubu, ale jeho pohotová  ďalekonosná strela zapadla za brvnom brány Trnavy.

Prvé nebezpečné útoky po zmene strán patrili hráčom Trnavy, no tí ich nedotiahli do nebezpečnej koncovky. V 57. minúte sa mohlo skóre meniť na opačnej strane, keď hostia zachytili rozohrávku Spartaku a Faško vysunul do šestnástky Rymarenka, do ktorého vrazil Lukáš Štetina, ale hlavný arbiter Lukáš Dziviak si netrúfol zapískať jedenástku po jasnom faule. Satisfakcia však prišla po hodine hry. Tečovaný center Timoteja Záhumenského z ľavej strany pred prednou tyčou Štetina neupratal, Rymarenko ostal pri lopte sám a obalil ju k vzdialenejšej tyči – 0:1.

Krátko po úvodnom góle sa ocitol s loptou v pokutovom území aj Faško, ale jeho strela bola málo razantná a smerovala len do stredu brány. Trnavčania boli v 72. minúte len milimetre od vyrovnania, keď po rohovom kope Filipa Twardzika z ľavej strany hlavičkoval striedajúci Milan Ristovski do ľavej tyče Hruškovej brány. Ďalšiu šancu mali domáci v 84. minúte, no ďalší striedajúci hráč Azeez Oseni z blízkosti bieleho bodu prekopol bránu Dukly. Zverenci trénera Michala Ščasného si už ďalšie situácie postrážili, a z Trnavy si tak odnášajú tri body. Záver ligy tak sľubuje poriadnu zápletku, keď je v hre aj tretie miesto, znamenajúce účasť v Konferenčnej lige. Posledný domáci zápas hráme proti Slovanu a na tento divácky atraktívny zápas vás srdečne pozývame. Zaplňme spoločne Štiavničky a pomôžme chalanom dopísať úspešný príbeh tejto futbalovej sezóny.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Víťazstvo si veľmi cením. Spôsob hry, akým sme sa prezentovali v prvom zápase v Trnave a teraz, je diametrálne odlišný. To je to, čo ma teší. Samozrejme, prajem Trnave, aby skončila tretia. Tie špekulácie, či skončíme na treťom, štvrtom alebo piatom mieste, neriešim. Ideme od zápasu k zápasu a uvidíme, kam nás to vynesie. Teší ma samozrejme aj čisté konto. Trnava má výbornú defenzívu aj individuality smerom dopredu ako Daniel, Ristovski, Ofori či Taiwo. Samozrejme, mali aj šance, ale tie sme ustáli a je super, že máme nulu vzadu a tri body.“

Martin Rymarenko: „Sme radi za tri body, aj ked priebeh zápasu bol vyrovnaný, ale dnes to bolo s dobrým koncom pre nás. Matuš Hruška nás podržal a dobre si postavi aj žrď, ale ako som povedal, bol to vyrovnaný zápas. Dnes sme potiahli aj bez Roba Polievku, ale  bolo to ťažšie, takýto hráč nám určite vždy chýba. “

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Góly: 60. Rymarenko. ŽK: 69. Savvidis – 33. Uhrinčať, 52. Migaľa, 55. Gorosito. Rozhodovali: Dzivjak – Straka, Jánošík. Diváci: 2701.

Zostava FC Spartak Trnava: M. Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša (67. Ristovski), Twardzik – Bukata (46. Štefánik), Savvidis, Procházka (C) (67. Oseni) – Daniel (46. Azevedo), Taiwo, Ofori. Tréner: M. Gašparík.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber (C) – Pišoja (66. Slávik), Migaľa (66. Depetris), B. Ľupták, Záhumenský – M. Faško (90.+2 Svetlík), Rymarenko (89. Káčerík), Balić (90.+2 Hanes). Tréner: M. Ščasný.