Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • S Pohroním tri naše žiacke tímy bodovali, dva zvíťazili
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 06.09.2021

S Pohroním tri naše žiacke tímy bodovali, dva zvíťazili

z tréningu našej 14-ky

z tréningu našej 14-ky

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend tretie kolo najvyššej súťaže na Slovensku a potešili nás najmä najmladší žiaci banskobystrickej Dukly U12 a starší žiaci z U14, keď nad Pohroním vyhrali. S týmto súperom U13-ka remizovala a žiaľ U15-ka nečakane prehrala.

U 15:

FK Pohronie - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly za Duklu: žiadne.

Zostava + striedania MFK Dukla: P. Slovák - Stupavský, Chromek, Kolenička (67' Skačan), Králik - Rubint (54' Rusňák), Stacho, Korčok - Kobzoš (67' Zbyňovský), Pažout (54' Jedlička), Vaňovec ( 41' Glemba) 

U 15-ka Dukly prekvapivo prehrala v Žiari nad Hronom s Pohroním. Kľúčové bolo, že nestrelila prvý gól a aj herne zaostala za očakávaním. Domáci išli do vedenia po rohovom kope v 31. minúte a o päť minút na to pridali aj druhý gól taktiež po rohu. To bola studená sprcha pre našich starších žiakov. Po prestávke sa síce snažili o kontaktný gól, avšak v 54. minúte inkasovali aj tretí zásah po štandardke súpera, tentoraz tomu predchádzal priamy kop a výsledok 3:0 bol na svete. Potom už chýbali hlavne psychické sily na prípadný zvrat.  

Nečakanú prehru v Žiari nad Hronom nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Zápas sme absolútne nezvládli, zrejme v hlavách po predchádzajúcich vysokých víťazstvách. Sklamali sme ako herne, tak aj výsledkovo. Súper sa na nás výborne pripravil, pozorne bránil, a aká taká prevaha z úvodu zápasu značila, že to bude o tom kto dá prvý gól. My sme ho inkasovali po rohovom kope, pri individuálnom zlyhaní jednotlivca a nepokrytí hráča. Za päť minút sme dostali presne taký istý rovnaký gól po rohovom kope na zadnú žrď. Toto by sa nám nemalo stávať. Cez polčas sme sa snažili urobiť nejakú zmenu, nabádali sme hráčov k rýchlejšej výmene lopty, pohybovej aktivite, dôraze, no tieto slová ostali len v šatni. Tretí gól sme inkasovali presne rovnako ako predchádzajúce dva, akurát center nasledoval po priamom voľnom kope zo strany. Treba však povedať, že úroveň zápasu bola podpriemerná. My si musíme uvedomiť, že v tomto zápase na nás stačilo nasadenie, dôraz, chcenie vyhrať u súpera. Naopak, keďže sme ani neohrozili bránku Pohronia a urobili hrubé chyby pri bránení štandardných situácií, prehra je zrejme zaslúžená.“

Ostatné výsledky:

L. Mikuláš – Žilina 0:7, Ružomberok – R. Sobota 2:0, Jupie – Martin 4:2, Námestovo – Lučenec 2:2, Podbrezová – Zvolen 5:1.

PROGRAM:

V štvrtom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred privíta v Priechode pätnástka MFK Dukla v sobotu 11. septembra o 10.00 hodine silný MFK Ružomberok.

Poradie:

Chlapci z Dukly U15 sú v tabuľke na štvrtom mieste so šiestimi bodmi, na tretí Ružomberok strácajú bod a na prvú Žilinu tri body.

U 14:

FK Pohronie - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly za Duklu: Šinský 2

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga - Pálenkáš, Valach, Kostúr, Hajdúch (58' Krajčovič) - Vidhold, Chromek – Čupka (58' Illéš), Debnár, Fuchs (52' Bátovsky) – Šinský (64' Page).

Naša štrnástka nás v Žiari nad Hronom potešila. Išla do rýchleho vedenia 2:0, keď oba góly zaznamenal útočník Jerguš Šinský v siedmej a deviatej minúte. Domáci sa zmohli iba na jedinú odpoveď po zmene strán, znížili na 1:2, avšak treba povedať, že celý zápas bol v réžii nášho tímu. Žiaľ chalani nevyužili ďalšie šance, čo ich napokon mrzieť nemuselo. Podali dobrý výkon a je na čom stavať.

Víťazstvo našich chlapcov z U 14-ky nad Pohroním hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, keď už v deviatej a jedenástej minúte rozhodol o našom zaslúženom víťazstve dobre hrajúci Šinský. Teší ma, že zápas sme mali celú dobu pod kontrolou, dobre sme kombinovali a hlavne sme si vypracovali veľké množstvo šancí, ktoré sme žiaľ nepremenili. Bol to kolektívny výkon. Chlapci potvrdili dobrú formu z predchádzajúcich zápasov. “

Ostatné výsledky:

Jupie – Martin 6:0, Podbrezová – Zvolen 0:3, L. Mikuláš – Žilina 0:9, Ružomberok – R. Sobota 9:2, Námestovo – Lučenec 1:3.

PROGRAM:

V štvrtom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly predstaví v Priechode, kde si zmeria sily v sobotu 11. septembra12.00 hodineMFK Ružomberok.

Poradie:

Chlapci Dukly U14 sú v tabuľke na druhom mieste, majú sedem bodov a na vedúcu Žilinu strácajú dva body. Ružomberok je za nimi so stratou bodu na piatom mieste.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 1:1 (1:0)

Góly Dukla: Jančiar.

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt, Jančiar, Kolárik, Bednarčík, Kmeť, Genči, Penksa, J. Lomnický, Čatloš, Debnár, Patráš ( Sokol, Kočvara, Pecník, Krnáč, S. Lomnický)

Banskobystrickí mladší žiaci privítali v Kremničke rovesníkov z Pohronia a v prvom polčase išli do vedenia zásluhou Jančiara, ktorý sa presadil v 33. minúte. Lenže chlapci nezachytili ideálne úvod druhého polčasu, keď inkasovali v 46. minúte vyrovnávajúci gól. Víťazný zásah v zostávajúcich minútach už nezaknihovali, takže sa museli uspokojiť i s bodom.

Remízu U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

'Do zápasu sme vstúpili aktívne a zo začiatku sme boli lepším mužstvom, postupne však súper hru vyrovnal. Vypracovali sme si šance, ktoré sme mali vyriešiť lepšie, hlavne škoda nastrelenej konštrukcie bránky v prvom polčase. V závere zápasu chceli chlapci strhnúť víťazstvo na našu stranu, bojovali do konca, za čo im patrí poďakovanie.'

Ostatné výsledky:

Zvolen – Podbrezová 4:0, Martin – Jupie 2:4, Lučenec – Námestovo 3:3, R. Sobota – Ružomberok 2:16, Žilina – L. Mikuláš neuvedené.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v štvrtom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 11. septembra10.00 hodine na Liptove v areáli v Šiaroch Lúčky, kde ich privíta MFK Ružomberok.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 12:8 (5:5)

Góly Dukla: Lačný 3, Drozd 3, Bodzík 2, Šimko 2, Lepieš, Ďubek.

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Dohnálek, L. Bevíz, Holík, Žambor, Poljovka, Šimko, Bodzík, Kaštiel, Búry, Holubčik, Záhorec, Horváth, S. Bevíz, Lepieš, Ďubek, Lačný, Drozd, Haverla

Naši dvanásťroční mladší žiaci nás potešili. Hoci v Kremničke najprv prehrávali 0:1, za pätnásť minút otočili stav na 4:1. Lenže aj súper to nevzdával a najmä tromi gólmi Gorala bolo razom 4:5. Polčas napokon skončil 5:5 zásluhou vyrovnania Drozdom. Po zmene strán viedlo Pohronie, ale opäť Drozdom a Ďubekom sme priklonili misky váh na našu stranu – 7:6. Súper potom vyrovnal, ale najmladší žiaci Dukly odpovedali tromi gólmi v rade a viedli 10:7. To bolo kľúčové, pretože aj keď mladíci zo Žiaru ešte dokázali znížiť na 10:8, tak na konci sme poistili víťazstvo ďalšími dvoma zásahmi a mohli sa tak tešiť z troch bodov.

Prehru nám zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Odohrali sme kvalitný zápas s dobrým súperom. Celý zápas bol vyrovnaný, hra sa prelínala z jednej strany na druhú, no v závere sme dokázali využiť svoje šance vďaka ktorým sa nám podarilo zvíťaziť. Oproti predchádzajúcim zápasom sme ukázali zlepšenie ako v ofenzíve tak aj v defenzíve. V obrane sme dokázali zvládať osobné súboje, kde sme získavali konštruktívne lopty, vďaka čomu sme mohli okamžite prepnúť do ofenzívy. Smerom dopredu sme dobre kombinovali a predviedli niekoľko pekných akcií, ktoré sme konečne dokázali aj gólovo zužitkovať.“

Ostatné výsledky:

Zvolen – Podbrezová 5:13, Martin – Jupie 9:10, R. Sobota – Ružomberok 1:12, Lučenec – Námestovo 20:8, Žilina – l. Mikuláš neuvedené. 

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v štvrtom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 11. septembra11.30 hodine na Liptove v areáli v Šiaroch Lúčky a súperom im bude MFK Ružomberok.