• Aktuality
  • Sumár mládeže: Dorastenecké tímy zakončili sezónu víťazne .
Dorast / MFK Dukla / 30.05.2023

Sumár mládeže: Dorastenecké tímy zakončili sezónu víťazne .

Sumár mládeže: Dorastenecké tímy zakončili sezónu víťazne .
Počas posledného májového víkendu sa naše dorasty stretli s Pohroním, starší žiaci hrali v Lučenci a mladší privítali RSC Hamsik Academy.

Devätnástka vyhrala v Dolnej Ždani

Naši starší dorastenci v poslednom zápase sezóny ukončili jarné čakanie na víťazstvo, keď v Dolnej Ždani zdolali domáce Pohronie najtesnejším rozdielom. Domáci hrali od 66. minúty o desiatich po červenej karte za hrubé nešportové správanie. O výhre Dukly rozhodol v 85. minúte Samuel Svetlík, keď pred bránou z prvej z voleja upratal do siete center Petra Máleka z pravého krídla. Naša U19 zakončila sezónu na poslednom mieste s 8-bodovou stratou na Pohronie.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Zápas bol viac bojovný ako kvalitný. Oba tímy mali niekoľko gólových príležitostí, ale rozhodla až tá naša z 85. minúty. Víťazstvo po dlhom čase potešilo.“

I. LSD U19 – 26. kolo – sobota 27.05.2023, 11.00 h – Dolná Ždaňa

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 85. Svetlík. ŽK: 44. Kováč, 69. Jakubčo, 73. Lazarets, 74. Laktionov – 69. Bača, 90. Jaroš. ČK: 66. Poničan (Pohronie).

Zostava MFK Dukla U19: Malec - Málek, Sojka, Jaroš (C), Wallner – Svetlík (85. Garaj), Bača (69. Ševčík), Murín, Demian (54. Bálint), Števonka – Rusko.

---

Sedemnástka proti Pohroniu otočila zápas

Naši mladší dorastenci U17 sa taktiež rozlúčili so sezónou víťazne, keď v druhom polčase otočili nepriaznivý stav 1:2, pričom víťazný gól dali v samom závere z pokutového kopu. Po domácej výhre s Pohroním tak našej sedemnástke v tabuľke patrí konečné 8. miesto so zhodným počtom bodov so siedmou Dunajskou Stredou a šiestou Podbrezovou.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Koniec dobrý, všetko dobré. V tomto prípade to platí. Z pohľadu zápasu boli dva polčasy a rovnako z našej strany dva výkony. V prvom polčase, okrem streleného gólu, nie je čo hodnotiť. Bolo to z našej strany jedno veľké nepochopenie toho, čo sme hráčom celý týždeň hovorili. Neostalo nám nič iné, iba sa vrátiť z kratšej cesty a druhý polčas po striedaniach bol o tom, či a kedy zápas preklopíme na našu stranu. V podstate tento zápas kopíroval celú našu sezónu, aj keď takých výkonov ako v prvom polčase sme podali minimum. V tom druhom sme sa v závere doslova prekopali k trom bodom po drvivom tlaku a množstve nepremenených veľkých gólových príležitostí. Silné stránky boli mentalita, herný systém, plnenie taktických pokynov, defenzívna činnosť, a stabilná os mužstva. Popri chorobách v tíme a slabšej konkurencii nás trápilo aj nepremieňanie šancí.“

I. LMD U17 – 26. kolo – sobota 27.05.2023, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 3:2 (1:2)

Góly: 16. Kuruc, 54. Zachar, 90. Dagnoli (pen.) – 20. Tarda, 42. Kapusta. ŽK: 64. Brunner, 90. Dagnoli – 26. Legíň, 45. Kocian, 64. Tarda.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Brunner, Murčo, Baláž, M. Poljovka ml. (46. Tr. Kaliský) – Dagnoli, Kormaňák (46. Zachar) – Pinďura (86. Kaščák), S. Greško (C), Kuruc (86. Kačur) – Gonda (78. Siman).

Tréner našej sedemnástky Vratislav Greško pridal aj hodnotenie celej sezóny: „Napriek tomu, že na jar sme získali viac bodov ako na jeseň, bola jesenná časť z našej strany herne kvalitnejšia. Dokázali sme hrať päťkrát s čistým kontom, na jar len trikrát. Mali sme viac výpadkov, kdežto na jeseň sme nemali žiadne, z toho pohľadu je zisk bodov aj celkové umiestnenie vysoko nadpriemerné. Mali sme tretiu najlepšiu defenzívu v lige, zatiaľ čo ofenzívu sme mali piatu najslabšiu. Chlapci sú však pripravení skvele. Z toho sme ťažili a asi hlavne jasný herný systém, taktika a princípy hry nám priniesli nadpriemerný počet bodov a v množstve zápasov vynikajúce výkony. Chlapcom a zároveň aj rodičom sa chceme touto cestou poďakovať za skvelý prístup počas celého náročného obdobia, prerušeného aj covidom. Napriek tomu odovzdali v drvivej väčšine všetko, čo v nich bolo a výsledky sa dostavili. Z posledného miesta v krajskej regionálnej súťaži sa nám podarilo spoločným úsilím dotiahnuť výkonnostne, bodovo a prístupom na skvelé šieste miesto v dorasteneckej lige a ako sme im už povedali, pôjde to s nimi ďalej. V novej sezóne im prajeme veľa zdravia, motivácie, trpezlivosti a čo najviac víťazných zápasov. Touto cestou ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na výkonnostnom raste chlapcov, v neposlednom rade ŠRM p. R. Rubintovi, asistentovi A. Domikovi a kondičnému trénerovi p. T. Fajčíkovi. Pokiaľ ide o tréningovúdochádzku, tak 90 percent a viac absolvovali Baláž, Brunner, Greško, Kvasna, Murčo, Pinďura, Siman.“

---

Šestnástka porazila Pohronie presvedčivo

Aj mladšia kategória nášho mladšieho dorastu zakončila sezónu výhrou nad Pohroním. Spomedzi našich dorastov zvíťazila U16 najvyšším rozdielom. Obsadila konečné 9. miesto so stratou dvoch bodov na ôsme Košice a siedmu Petržalku.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Chlapci sa pred posledným majstrovským zápasom dostatočne pripravili na súpera a boli odhodlaní podať čo najlepší výkon s úspešným výsledkom. V prvom polčase to bol z našej strany priemerný výkon. Čo ale potešilo, bola snaha všetkých hráčov o plnenie si svojich povinností, tak po hernej, ako aj taktickej stránke. Podarilo sa nám uhrať niekoľko situácií, ktoré sme počas sezóny vštepovali chlapcom v priebehu tréningového procesu. V druhom polčase sme urobili niekoľkonásobné zmeny v zostave, hra sa ešte o niečo zlepšila a bolo už len otázkou skóre, akým rozdielom zápas skončí. Ďakujem hráčom za prístup k tréningovému procesu a disciplinovanosť počas celej sezóny. Nemalé poďakovanie patrí rodičom, ktorí chlapcov maximálne podporovali a bez ktorých jednoducho mládežnícky futbal nemôže fungovať. Taktiež by som sa chcel touto cestou poďakovať mojim najbližším kolegom – trénerom, menovite Csabovi Csányimu, Marcelovi Dohnálekovi a Dominikovi Škubákovi za všetku poctivo odvedenú prácu, ktorá bola často veľmi náročná hlavne po psychickej stránke. Moje veľké poďakovanie patrí celému vedeniu MFK Dukla za kvalitné podmienky vytvorené pre rast a rozvoj mladých a talentovaných hráčov z mladšieho dorastu.“

I. LMD U16 – 26. kolo – sobota 27.05.2023, 13.15 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 3:0 (1:0)

Góly: 36. Zbyňovský, 44. Chromek, 70. Korčok.

Zostava MFK Dukla U16: Černák – Bartoš, Komora (51. Nemec), Abrahám (C), Králik – Rubint (41. Chromek), Stacho ( 41. Sivíček) – Kobzoš, Zbyňovský (41. Korčok), Korim (51. Nevedel) – Král.

---

Pätnástka vyhrala v Lučenci

Naši starší žiaci U15 vyhrali aj dvanásty zápas v nadstavbovej časti o umiestnenie. Na čele tabuľky majú 8-bodový náskok pred druhým Pohroním. Najbližší, posledný domáci zápas odohrajú v sobotu 3. júna od 10.00 h v Priechode proti Martinu.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme jasne dominovali, hru sme mali pod kontrolou, dobre sme kombinovali, často sme ohrozovali domácu bránu, súper bol pod tlakom a zaslúžene sme šli do dvojgólového vedenia. V druhom polčase sme sa zbytočne stiahli na vlastnú polovicu, čo súper využil na strelenie kontaktného gólu.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – NČ o umiestnenie – 12. kolo – nedeľa 28.05.2023, 10.00 h – Lučenec

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly: 64. Drugda – 20. Gömori, 24. Mališ. ŽK: 67. Debnár, 70. Page, 80. Čupka.

Zostava MFK Dukla U15: Noga - Kostúr (65. Hajdúch), Gömori, Bednarčík, Kíni - Debnár, Hollý - Ferenc (41. Maslák), Mališ (65. Chromek), Vidhold (56. Čupka) - Page.

---

Štrnástka v Lučenci taktiež víťazne

Naši starší žiaci U14 sa po výhre v Lučenci nachádzajú na 2. priečke nadstavbovej skupiny Stred o umiestnenie, pričom na prvý Martin strácajú 8 bodov. Najbližšie budú hrať práve proti lídrovi tabuľky, a to v sobotu 3. júna od 12.00 h v Priechode.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U14: „Zápas sme mali po celý čas pod kontrolou, niektoré šance sme nedotiahli do úspešného konca. Konečne sme dokázali byť v defenzíve dôrazní, a odohrať zápas bez zbytočných veľkých chýb. Potešil nás prístup hráčov k zápasu, a v podstate odpoveď na nepodarený minulý zápas.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – NČ o umiestnenie – 12. kolo – nedeľa 28.05.2023, 12.00 h - Lučenec

MŠK Novohrad Lučenec - MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 33. Gondáš, 61. Patráš.

Zostava MFK Dukla U14: Auxt – Jančiar (35. Kočvara), Kmeť, Penksa, Kolárik – Genči (53. Kubiš), Gondáš, Ostrihoň (50. Pizzolato) – Čatloš (35. Gábriš), Patráš, Pecník (53. Krnáč).

---

Trinástka remizovala s RSC Hamsik Academy

Naši mladší žiaci U13 dokázali proti RSC Hamsik Academy trikrát vyrovnať, pričom bod zachránil v závere po viacerých šanciach nášho tímu v krátkom slede a následnej dorážke svojím druhým gólom Richard Kaštiel. Naša trinástka odohrá najbližší, posledný domáci zápas v sobotu 3. júna od 10.00 h v Selciach proti Námestovu.

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 17. kolo – sobota 27.05.2023, 10.00 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC Hamsik Academy 3:3 (2:2)

Góly: 22. a 69. Kaštiel, 35. Pecník – 16. Vanik, 34. (pen.) a 38. L. Hamšík.

Zostava MFK Dukla U13: Mojžiš, Žambor, Bevíz, Žolík, A. Poljovka, Lepieš, Lauko, Šimko, Horváth, Macho, Pecník, Holubčík, Drozd, Záhorec, Ďubek, Kaštiel, Dohnálek. Tréner: M. Dvoran.

---

Dvanástka prehrala s RSC Hamsik Academy

Naši mladší žiaci U12 podľahli rovesníkom z RSC Hamsik Academy v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách 0:4. Išlo o priamy súboj o priebežnú prvú priečku v skupine Stred. Posledný domáci zápas v sezóne odohrá naša dvanástka v sobotu 3. júna o 11.30 h v Selciach proti Námestovu.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 17. kolo – sobota 27.05.2023, 11.30 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC Hamsik Academy 0:4 (0:1)

Góly: 21. Zajac, 33. a 53. Mikloško, 33. Sojak.

Zostava MFK Dukla U12: Kováč, Štubňa, N. Ščasný, Holík, Mikolaj (C), Laššák, Te. Kaliský, R. Valent, M. Valent, L. Blaško, Flasik, R. Radoš ml., Podmanický, Schmidtmayer, Huťka, Môc, Čunderlík. Tréner: M. Markovič.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Sumár mládeže: Starší žiaci hrali prvé jarné majstráky, devätnástka zdolala v príprave Opavu

Čítať viac
A tím

Sviatok futbalu v Pliešovciach s rekordným víťazstvom MFK Dukla

Čítať viac
A tím

Michal Faško: "Ďakujem za pomoc a podporu, ktorú mi dávate"

Čítať viac
A tím

Informácie o predpredaji a cenách vstupeniek

Čítať viac
A tím

V sobotu druholigové vyvrcholenie v Dubnici

Čítať viac
Ženy

Duklistky v posledných zápasoch na silných súperov nestačili

Čítať viac