• Aktuality
  • Skrytým snom Fortuna liga v drese MFK Dukla
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 06.08.2019

Skrytým snom Fortuna liga v drese MFK Dukla

Skrytým snom Fortuna liga v drese MFK Dukla
Má za sebou rozporuplný, ale gólovo produktívny zápas. Patrik Prikryl (26) dvakrát skóroval v piatkovom stretnutí na Štiavničkách proti MFK Ružomberok B, pričom gól na 3:2 z priameho kopu stál v jeho podaní za potlesk v stoji – ľavačkou parádne obalil loptu do pravého horného rohu. Podobný gól vsietil aj na jar v domácom stretnutí proti KFC Komárno brankárovi Slávikovi. Azda sa stáva z neho strelecký špecialista MFK Dukla, síce gro jeho práce je gólom zabraňovať. Patrikovi nerobí problém jedno ani druhé, chce pomôcť klubu k návrate medzi slovenskú ligovú smotánku. To je jeho snom. K 11 ligovým štartom v drese Tatrana Prešov z jari 2018 by chcel pridať ďalšie v drese klubu spod Urpína.

Do novej druholigovej sezóny sme vstúpili s vysokými očakávaniami. Jarnú časť sme zvládli fantasticky, s jedinou prehrou a množstvom výborných zápasov v našom podaní. Optimizmus je teda namieste. Nevyšiel nám však samotný vstup – Žiline B sme podľahli 3:4 a v zápase sa dopustili množstva defenzívnych hrúbok. „Ten zápas sa mi nehodnotí dobre. Určite sme si predstavovali začiatok súťaže úplne inak. Hlavne prvý polčas nás mrzí, keďže sme ho prehrali 0:3 a podali veľmi zlý výkon. V druhom polčase, napriek rýchlemu zníženiu, sme už nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Musíme sa poučiť z chýb, ktoré nás stáli lepší výsledok. Vedeli sme pritom, že nás čaká náročný súper, ktorý je vždy doplnený hráčmi A- mužstva. Využili však naše hrubé chyby a tešili sa z víťazstva“, povedal na úvod rozhovoru.

Proti Šamorínu a Ružomberku B to už bola iná výsledková pesnička. Patrik sa navyše na našich víťazstvách podieľal 3 gólmi. „Teší to. Sme radi, že sa nám podarilo získať 6 bodov, síce nám v tých zápasoch nevyšli prvé polčasy. Proti rezerve MFK sme urobili v defenzíve chyby pri bránení rohov, našťastie sme to dokázali otočiť. Musíme v tomto pokračovať, teraz už myslíme na sobotu a zápas v Púchove, kde nás príde podporiť aj Fanclub. Na každého súpera sa pripravujeme rovnako, pretože druhá liga je kvalitná podobne, ako predchádzajúcu sezónu. Pozeráme sa hlavne na seba, aby sme sa zlepšovali v každom zápase a potešili fanúšikov, čiže pripravujeme a pozeráme sa na nás a našu hru, ktorú treba zlepšiť.“

Načrtli sme tému ambícii. Ako obvykle, radi by sme sa posunuli a posúvali tabuľkou nahor. „Tak určite, že sa chceme pohybovať vyššie, ako v minulej sezóne. Do každého zápasu budeme vstupovať s tým, že chceme ísť za výhrou a potešiť banskobystrického fanúšika predvedenou hrou. V minulej sezóne sme pomerne často inkasovali v úvodoch stretnutí a tomu by sme sa chceli vyvarovať. Chceme sa zlepšovať a tomu by mali zodpovedať naše výsledky“, hovoril.

V minulej sezóne sme sa, prioritne na jar, prezentovali kvalitou. V domácich zápasoch sa naučili vyhrávať, zbierať body tak, aby sme sa širokým oblúkom vyhli záchranárskym prácam, ktoré nám po jeseni hrozili. „Do minulej sezóny sme vstupovali ako nováčik. Začiatok súťaže sme nemali zlý, neskôr sme niekoľko zápasov prehrali rozdielom gólu a padla na nás akási deka. Čiže jeseň nebola z nášho pohľadu taká úspešná, ako sme si predstavovali. V zimnej prestávke sme potom doplnili káder, absolvovali kvalitnú prípravu a jar mala odlišný výsledkový odtieň. Darilo sa nám, nakoniec sme obsadili konečné 6. miesto, s čím sme boli spokojní. Chceme na to nadviazať, verím, že fanúšikom Dukly ukážeme, že všetci v kabíne chceme bojovať na Dukle a spoločne ju posunúť nahor“, pokračoval.

Ako sme už spomínali, Patrik Prikryl je bývalým hráčom Pohronia či Tatrana Prešov - práve v ňom si na svoje konto pripisoval prvoligové štarty. Ako avizuje, rád by si Fortuna ligu zahral aj s Duklou, k čomu však vedie ešte predlhá cesta. „Ja som Bystričan, čiže som v klube ako doma. Som rád, že som sa do klubu po čase vrátil. Kontaktoval ma vtedy p. Juračka, či by som sa nechcel vrátiť, neskôr sme sa stretli a dohodli sa, som s týmto krokom spokojný. Chcel by som hrať s Duklou o popredné priečky a časom sa pokúsiť o návrat medzi elitu, čo však nebude ľahké. Každý hráč, podobne ako ja, by chcel hrať najvyššiu súťaž a dúfam, že sa mi to podarí. Ale ani zahraničný angažmán niekedy neskôr by nebol zlý“,povedal.

Na záver sme Patrika poprosili, aby fanúšikom povedal čosi viac o sebe a svojom voľnom čase. „Najradšej oddychujem a nerobím nič, len tak leňoším a pozerám televíziu. Mojim najobľúbenejším jedlom je jednoznačne vyprážaný syr s hranolkami. Čo sa týka filmov, tak najradšej mám komédie a akčné filmy. Mojim top klubom je Chelsea Londýn a hráč? Síce skončil kariéru, ale je ním bývalý španielsky kanonier Fernando Torres“, zakončil rozhovor Patrik Prikryl.