Banner MFK Dukla
  • Skvelá atmosféra a kvalitný futbal na 55. ročníku turnaja O pohár SNP
A tím / MFK Dukla / 21.07.2024

Skvelá atmosféra a kvalitný futbal na 55. ročníku turnaja O pohár SNP

V tradičnom futbalovom turnaji dorastencov O pohár SNP skončili Duklisti na treťom mieste.

MFK Dukla Banská Bystrica, v spolupráci so Stredoslovenským futbalovým zväzom, zorganizoval už 55. ročník prestížneho medzinárodného turnaja staršieho dorastu U19 O pohár SNP. Turnaj prebiehal na ihriskách v Badíne, Medzibrode a Priechode v dňoch 19. a 20. júla 2024. Zúčastnili sa ho štyri tímy: MFK Dukla Banská Bystrica, SFC Opava, MFK Karviná a MFK Ružomberok.

Šéftréner mládeže MFK Dukla Banská Bystrica, Richard Rubint, vyjadril spokojnosť s úrovňou turnaja a výkonmi tímov: 'Turnaj mal skvelú úroveň, padlo veľa gólov...celkovo to bola skvelá konfrontácia pre všetkých chlapcov. Po minuloročnom víťazstve sme tentokrát nedokázali obhájiť prvé miesto, čo však nevadí, nakoľko sme iba na začiatku prípravy. Odohrali sme tri slušné zápasy, chlapcom to ukázalo (hlavne tým mladším), že v kategórií U19 sa hrá o level dynamickejší, rýchlejší a tvrdší futbal, na ktorý sa budú musieť prispôsobiť. Všetky kluby vyjadrili veľkú spokojnosť s úrovňou a organizáciou turnaja a už teraz sa tešíme na 56. ročník,' uviedol.

Výsledky zápasov

Turnaj sa hral systémom každý s každým, pričom zápasy trvali 2×40 minút s 10-minútovou polčasovou prestávkou. Výsledky jednotlivých zápasov boli nasledovné:

• MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:1
  • MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Karviná 0:0
  • MFK Dukla Banská Bystrica - SFC Opava 4:5