• Starší dorast neudržal vedenie 2:0, mladší týmto výsledkom v Michalovciach vyhrali
Dorast / MFK Dukla (PR) / 15.08.2022

zo zápasu našej U19-ky s Michalovcami (autor: Ľ. J. Hroboň)

Novú sezónu už začali aj dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica. V prvom kole si merali sily s Michalovcami. Juniorská U19-ka doma v Kremničke, mladšie tímy U17 a U16 na východe republiky. Starší dorastenci neudržali vedenie 2:0 a prehrali 2:3. Inak tomu bolo u mladších dorastencov. Tí zhodne zvíťazili na ihrisku súpera 2:0.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 2:3 (0:0)

Gól: 48. Jaroš, 49. Svetlík (z 11m) – 80. Tancoš, 81. Holp, 86. Matta. Rozhodoval: Libiak. ŽK: bez kariet.

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: Amrich – Wallner, Jaroš, Klimpl, Števonka – Murín, Svetlík, Bálint – A. Vaga (59. D. Bača), D. Rusko, Berky

Devätnástka Dukly nastúpila v Kremničke a v prvom polčase dominovala na ihrisku. Mohla pokojne vyhrávať aj 4:1, ak by dve šance premenil Rusko, jednu Varga a únik zavŕšil Klimpl. Gól sme nedali, takže polčas sa skončil 0:0. Po zmene strán sa naši juniori rýchlo dvakrát presadili. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Jaroš a zvnútra šestnástky otvoril skóre duelu – 1:0. Prešla minúta a kopala sa penalta po faule na Ruska v pokutovom území. Premenil ju Svetlík po ľavej ruke brankára – 2:0. Michalovčania s pribúdajúcimi minútami išli čoraz viac do rizika a vyplatilo sa im to. V 80. minúte vyslal ľahký center z ľavej strany kapitán hostí Holp, Amrich loptu podbehol a následne sa hlavou presadil Tancoš – 2:1. A to nebolo všetko. Prešli necelé dve minúty a bolo vyrovnané. Po peknej kombinačnej akcii súpera z pravej strany zakončoval na ľavej v šestnástke úplne voľný Holp – 2:2. O ďalšie štyri minúty prišiel pred našu bránku tentoraz center z pravej strany a v päťke loptu usmernil do našej bránky nepokrytý Matta. Za šesť minút sa teda udial obrat z 2:0 na 2:3. V samom závere hrala Dukla vabank, ale šanca neprišla.

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Vyhrávať 2:0 a za tohto stavu prehrať zápas 2:3, tak to určite mrzí. Na druhej strane však treba povedať, že sme hrali proti veľmi kvalitnému súperovi. Vedel som, že aj za stavu 2:0 je duel stále otvorený, čo sa nakoniec, bohužiaľ, aj potvrdilo. Súper si minimálne bod zaslúžil. A to, že sme napokon prehrali, je aj tak trošku smola. Nechcem tým však znižovať výkon súpera, stáli sme proti silnému tímu. Mňa mrzí, že za nášho vedenia 2:0 sme hlavne smerom hore nezatvorili zápas, hoci tam boli nejaké príležitosti na to, žiaľ nepodarilo sa nám ich úspešne realizovať, čo je škoda.“

Trenčín – Pohronie 3:3, Trnava – Poprad 0:1, Slovan – Podbrezová 0:1, Žilina – Zlaté Moravce 2:2, D. Streda – Petržalka 0:1, Košice – Ružomberok 3:3.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel na ihrisku súpera, a to v sobotu 20. augusta o 11.00 hodine v Ružomberku.

U-17:

MFK Zemplín Michalovce – Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 38. S. Greško, 60. Dagnoli (z 11m). Rozhodoval: Anguš. ŽK: Sojčák, Kiš – T. Kaliský, Pinďura, Kaščák.

Zostava MFK Dukla + striedania:  Lipták – T. Kaliský, A. Baláž, Murčo – Brunner, Zachar, N. Dagnoli, Pinďura (od 87' Kvasna), Kuruc (od 71' Kaščák) – S. Greško – J. Gonda

Sedemnástka Dukly nám urobila radosť v Michalovciach. Hoci úvod nebol podľa predstáv trénera, postupom času sa hra vyrovnala a výsledkom toho bol aj gól Samuela Greška, ktorý upratal vyrazenú loptu od brankára do siete po predchádzajúcom peknom prieniku Kuruca – 0:1. Po zmene strán bol náš tím futbalovejší, vytváral si šance a napokon zvýšil vedenie na 0:2, keď bol v úniku faulovaný Greško a nariadenú penaltu premenil Nicolas Dagnoli. Dukla si odniesla z Michaloviec zaslúžené tri body.

Výhru v Michalovciach zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„Do sezóny sme vstúpili ľavou nohou a k tomu víťazstvom na ihrisku súpera, takže pevne veríme, že to našim chlapcom pomôže. Začiatok zápasu nás zachytil v bufete, od 5-tej minúty sa však hra v poli vyrovnala. Trpezlivo sme čakali na naše príležitosti, mali sme slušný prechod do útočnej fázy a rovnako v poriadku sme pracovali aj bez lopty, navyše sme boli v osobných súbojoch dominantní, takže sme verili, že naša chvíľa príde a tá prišla v krídelnom priestore po skvelom prieniku Kuruca a prihrávke pred bránku, kde brankárom vyrazenú loptu pohodlne poslal do siete Greško. Od tej chvíle sme mali jasne futbalovo navrch, aj keď ihrisko sťažovalo našu hru. Cez prestávku sme si niečo povedali a hráči dokázali veľmi slušne rozvinúť našu hru, vytvárali sme si prevahu v poli, dokázali sme rýchlo prechádzať do útočnej fázy a vytvorili sme si dostatok veľkých gólových príležitostí. Podarilo sa nám využiť aspoň jednu po skvelej kolmej prihrávke od Dagnoliho a výborne vyriešenom nájazde Greška na brankára, ktorá skončila faulom a pokutovým kopom. V našej hre sa však vyskytlo aj množstvo vecí, ktoré chceme riešiť inak. Máme pár dní na odstránenie chýb. Po víťazstve sa nám však bude pracovať určite ľahšie. Pevne veríme, že sa budeme postupne zlepšovať. Víťazstvo v každom prípade nepreceňujeme, čakajú nás ďaleko náročnejší súperi, už v piatok Ružomberok.“

Zlaté Moravce – Žilina 2:2, Poprad – Trnava 1:5, Petržalka – D. Streda 1:1, Pohronie – Trenčín 0:3, Podbrezová – Slovan 2:3.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v Badíne, a to už v piatok 19. augusta o 15.00 hodine a postaví sa proti Ružomberku.

U-16:

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 17. Knopp, 80. Mandzák. Rozhodoval: Pavlo. ŽK: Rapáč – Rubint, Mandzák.

Zostava MFK Dukla + striedania: P. Slovák – Abrahám (67. Stupavský), Nemec, Rusňák, Mandzák – Sivíček (54. Poláček), Chromek (54. Rubint) – Kobzoš, Korčok (67. Nevedel), Knopp (46. Králik) – Kováč

Aj šestnástka nám spravila radosť v Michalovciach. Do vedenia išla po štvrťhodine hry, keď jednu z našich šancí premenil Knopp. Na ihrisku sa viac bojovalo, no čo je podstatné, snahu súpera o vyrovnanie sme umlčali v závere duelu, keď druhý gól pridal Mandzák.

Výhru v Michalovciach zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„V priemernom zápase sme dokázali niekoľkokrát vážne ohroziť bránku súpera, z čoho sme vyťažili strelenie dvoch gólov. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali a pre začiatok sezóny to bol veľmi potrebný impulz. Chlapci si zaslúžia pochvalu za bojovnosť a snahu preniesť situácie z tréningového procesu do majstrovského zápasu.“

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas v Badíne, a to už v piatok 19. augusta17.15 hodine a postaví sa proti MFK Ružomberok.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU U19 V KREMNIČKE S MICHALOVCAMI (autor: Ľ. J. HROBOŇ):

Duklistky remizovali so silnou Trnavou, inkasovali v poslednej minúte

Deň s Duklou v Europa shopping centre

Bojovník Rymarenko ukázal nezlomný charakter: Gól do siete Žiliny aj vďaka tabletkám či injekciám