• So Slovanom je luxus nehrať od prvej minúty s plným nasadením
Žiaci / Jozef Mazár / 20.11.2019

So Slovanom je luxus nehrať od prvej minúty s plným nasadením

Aj touto ilustračnou snímkou chceme upozorniť, že zlé futbalové návyky je potrebné odstraňovať už pri nácviku futbalovej abecedy medzi tými najmenšími adeptami futbalovej hry. Práca s detailom ovládania futbalovej lopty a pohyb s ňou v ohraničenom priestore si vyžadujú tak od mladých chlapcov ako i samotných trénerov veľa trpezlivosti počas zdokonaľovania týchto herných činností. Radosť a zanietenie mladých ratolestí z pohybu na trávnatej ploche s futbalovou loptou je toho častkovou veľkou odmenou. Foto: Marek Čecho

So Slovanom Bratislava je veľkým luxusom nehrať od prvej do poslednej minúty s plným nasadením. Aj oveľa kvalitnejšie družstvá než sú súčasné ligové dorastenecké kolektívy MFK Dukla na hernú nedisciplinovanosť či benevolentný prístup k zápasu, na to doplatili.

Faktorovci, ak si tak dovolíme familiárne nazvať súčasnú futbalovú U17, si zrejme v svojich málo ostrieľaných mladíckych hlavách mysleli na sklonku minulého futbalového víkendu, že stačí sa tešiť z predchádzajúcich bodových ziskov s Trnavou a Podbrezovou. Nestačí! Naopak, vyžaduje to veľmi veľké nasadenie potvrdiť za sebou viac raz kvalitný výkon.

MFK Dukla U17 toto v zápase so Slovanom v bratislavskom Prievoze na umelej tráve tamojšieho Rapidu nedokázal. Prvý polčas hernou nekoncentrovanosťou pomohol, aj tak kvalitnejšiemu kolektívu belasých, ľahko zabezpečiť trojgólové polčasové vedenie.
I keď druhý gól dal Slovan Kušnírom po parádnej futbalovej akcii. Pod zostávajúce sa podpísali najmä málo aktívni hostia. Hrali, akoby chceli čakať, že súper nebude trestať ich chyby. Aj preto bolo v prestávke polčasu v kabíne MFK Dukla horúco a zásluhou trénerskej dvojice Faktor – Oravec viac ako zvučne.

Po zmene strán nastúpila iná Dukla. Bojujúca, snažiaca sa s výsledkom niečo urobiť, ale vyspelý Slovan jej nedovolil skórovať. Gól už, síce, nedal ani Slovan, ale body ostali v Bratislave zaslúžene.

Poznať príčinu prehry je iba časť toho, že herné zlo plodí zlé výsledky. Tie lepšie, víťazné prináša symbióza hernej kvality s loptou s futbalovými myšlienkami, ktoré sa rodia podvedome v hlave a na tréningoch i počas všedných dní prístupom k futbalu cez životné situácie prostredníctvom chcenia dosahovať viac a lepšie. Hlavne, ak mladý futbalista v tejto kategórii je prakticky iba na začiatku náročnej cesty do väčšieho a náročnejšieho futbalového sveta. Tam niekde začína tlieť ohník či začínajú sa predierať na svet chápadlá ľahostajnosti ku kvalite futbalu i vlastného života resp. tam začína obrusovanie každej chvíle, každého momentu kvalitného futbalového dozrievania.

Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (3:0) Góly: Kušnír 2, Hasoň. Rozhodovali: Straka – Srna, Ralbovský. Hralo sa slušne, bez kariet.

Zostava MFK Dukla: Chládek – Lukáč, P. Reptiš, Medveď, Poliak ( od 46. minúty Patrnčiak) – Sihelský ( od 46. minúty Slučka) Maďar( od 73. minúty Richard Reptiš), Kandala, Milrád ( od 53. minúty Leščinský), Tatar – Horváth.
Tréner MFK Dukla Ľubomír Faktor po zápase povedal:

„Keby chlapci v I. polčase hrali tak zodpovedne ako v polčase druhom, výsledok s kvalitným súperom mohol byť pre náš kolektív priaznivejší. Neviem s čím v hlave nastupovali naši, futbal iba začínajúci hrať, futbaloví dorastenci. Futbal sa na keby, ba ani na nechcenie bojovať, hrať s nasadením, úspešne nerozvinie do vyššej kvality...Škoda premrhaného I. polčasu.“

Slovan Bratislava – MFK Dukla U16 3:0 (1:0)
Hostia prišli na umelú trávu s domácou prehrou so Slovanom 0:7! Už v 1. minúte dostali gól, ale potom sa rozohrali do celkom solídne vyzerajúceho futbalového výkonu. V polčasovej prestávke ich tréner Tóth nabádal k počiatočnej ostražitosti a pochválil za výkon počas ostatných minút v I. polčase. Čo z toho, keď v otváracej minúte polčasu druhého urobili tú istú chybu ako v úvodnej minúte polčasu prvého.

Potom znovu hrali so Slovanom vyrovnanú partiu, ba v niektorých fázach si vypracovali aj sľubné pozície na streľbu, ale koncovka bola z ich strany slabá. Prišla 64. minúta a Dedok si dal dokonca dosť nešťastne vlastný gól z akcie, ktorú vlastne ani gólovou nazvať nehodno. Stalo sa. Chlapcom MFK Dukla nemožno v tomto stretnutí uprieť bojovnosť a herné nasadenie.

Ich tréner Dušan Tóth po zápase povedal:

„Až na situácie pri našich góloch celkom solídny výkon oproti predchádzajúcim zápasom. Postupne sa kolektív zohráva a verím, že nebudeme hrať v tejto súťaži podradnú úlohu. Už v najbližšom zápase s Nitrou pri takom výkone môžeme v sobotu uspieť aj bodovo. Bude to však chcieť herné nasadenie a výkon z našej strany zopakovať.“

Dorast

Hetrik Dávida Jackuliaka proti Nitre U19

Jeseň by sme chceli ukončiť výhrou, hovorí Jakub Uhrinčať pred duelom v Z. Moravciach

Pohárová úloha v Podkoniciach splnená. Ščasný: Bol som hotový, keď som videl tie kopce okolo

Vstupenky na zápas MFK Dukla BB - FC DAC D. Streda sú v predaji.