Dorast / MFK Dukla (PR) / 10.10.2022

Proti Trenčínu sa radoval z výhry iba najmladší dorast Dukly

Naša U16-ka

Naša U16-ka

V sobotu si merali sily s Trenčínom naši dorastenci a z víťazstva sa tešila najmladšia šestnástka. Vyhrala na pôde súpera 3:0. Sedemnástke a devätnástke sa žiaľ nedarilo.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:4 (0:1)

Góly: 18. Fiala, 55. a 76. J. Murko, 66. Praženka. Rozhodoval: Libiak. ŽK: Berky – Ragan, Praženka.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Amrich – Sojka (73. Longauer), Klimpl, Jaroš –

Wallner, D. Bača, Svetlík, Murín (46. Berky), Števonka (56. A. Varga) – D. Rusko, Bálint (73. Kukučka)

Devätnástka Dukly mala dobrý úvod do zápasu. Vypracovali si gólové príležitosti, ale keďže zostali nevyužité, trestal súper. Po štvrťhodine hry sa presadil Fiala. Na tento zásah Trenčanov sme nedokázali do prestávky odpovedať, hoci snahu našim juniorom uprieť nemožno. Do druhého polčasu išli mladíci Dukly s jednoznačným zámerom čo najskôr vyrovnať a strhnúť zápas na svoju stranu. Lenže hostia pomerne rýchlo udreli aj druhýkrát, konkrétne v 55. minúte Murkom. Stav 0:2 podlomil psychiku bystrického tímu a Trenčania už v pohode duel dotiahli do víťazného konca, pričom pridali ešte dva góly Praženkom v 66. minúte a o desať minút neskôr opäť Murkom.

Prehru s Trenčínom zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Do zápasu sme vstúpili dobre a dostali sme sa do dvoch dobrých šancí. Prvý gól nás v aktivite zabrzdil a záver polčasu sme sa už presadzovali ťažšie. Druhým gólom súper zápas definitívne zlomil a zvyšok stretnutia nám ukázal, kde musíme zapracovať, aby sme aj takéto zápasy dokázali zvládať.“

Michalovce – Z. Moravce 2:0, Košice – Žilina 1:3, Slovan – Pohronie 2:0, Ružomberok – Poprad 0:1, D. Streda – Trnava 1:0, Petržalka – Podbrezová 3:0.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 15. októbra o 11.00 hodine na ihrisku súpera, kde si sily zmerajú s domácim MŠK Žilina.

Naša U 19-ka je na dvanástom mieste so siedmimi bodmi. Trenčín je tretí v tabuľke a má o šesť bodov viac. Žilina je štvrtá s dvanástimi bodmi. Na čele sú Michalovce a majú 15 bodov.

U-17:

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 71. Korba, 81. Kapuš. Rozhodoval: Majcher. ŽK: bez kariet .

Zostava MFK Dukla + striedania: Lakomčík – Kaliňák (od 88´ Levčík), Murčo, Baláž, Brunner – Zachar, Dagnoli, S. Greško (od 27´ Kuruc) – Kvasna (od 77´ Kačur), J. Gonda (od 88´ Adame), Pinďura (od 77´ Kormaňák)

Sedemnástka Dukly odohrala dobrý prvý polčas na pôde favorizovaného súpera a lídra tabuľky. Mohla ísť do vedenia, predviedla niekoľko prečíslení, lenže gól nevsietila. V druhom polčase mal viac z hry domáci celok, my sme už viac bránili a napokon aj inkasovali v 71. minúte Korbom. Po tomto góle sa mladíci Dukly snažili vyrovnať, ale chýbali už patričné sily a pribrzdil ich v snahe druhý gól Trenčanov v podaní Kapuša. Domáci teda vyhrali, i keď zápas bol dlho otvorený a ak by sme skórovali ako prvý my, mohlo sa zrodiť pod hradom Matúša Čáka prekvapenie.

Duel zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„Hrali sme druhý zápas v týždni proti výkonnostne rovnakému súperovi ako Žilina a do zápasu sme išli s tým, že môžeme len získať. V zostave sme urobili nejaké zmeny, trochu sme zmenili herný systém, ostali sme však pri svojej hre. Výsledok je rovnaký ako proti Žiline, hra však bola tentokrát diametrálne odlišná minimálne v hre bez lopty, defenzíve, a nakoniec minimálne 1. polčas aj v prechodovej fáze. Vedeli sme dobre, že súper má výborné mužstvo, nie náhodou doteraz neprehral. Napriek tomu naši chlapci po prvých 10-tich minútach, kde sme sa potrebovali trochu utriasť, hrali celý prvý polčas výborne. Dokázali sme získavať lopty, ktoré sme tento krát brali do rýchlosti smerom dopredu, z čoho vznikali veľké prečíslenia. Zároveň sa ukázalo, čo nám chýba na tých najlepších, pretože sme urobili to najťažšie a nedokázali sme loptu jednoduchým spôsobom posunúť do nájazdov. Vynútené striedanie našu hru do prestávky nepoznačilo, v plnej nahote sa to však prejavilo v 2. polčase, kde sme začali strácať lopty bez tlaku súpera v zóne, kde nás nikto nenapádal. Začali vznikať veľké priestory pre nás, namiesto toho sme sa vracali nepochopiteľne k vlastnej bránke a bolo len otázka či a ako dlho vydržíme brániť, keďže smerom dopredu naša hra stratila kvalitu, nepodržali sme jednoduché lopty. Nakoniec súper zaslúžene otvoril skóre. My sme zmenili rozostavenie na ofenzívnejšie, chýbali nám však už sily, ktoré sa nepodarilo priniesť ani striedajúcim hráčom. Tak ako sme povedali pred zápasom, že len takéto zápasy nás môžu posunúť ďalej, tak teraz to platí dvojnásobne. Ukázali sa všetky naše nedostatky, na ktorých treba pracovať, keďže najbližšie nás čakajú výkonnostne podobní súperi. Sme však na druhej strane radi, že výkon zniesol ďaleko prísnejšie kritériá a dlho bol otvorený.“

Z. Moravce – Michalovce 4:2, Žilina – Košice 3:1, Poprad – Ružomberok 0:3, Trnava – D. Streda 2:2, Pohronie – Slovan 0:2, Podbrezová – Petržalka 4:4.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas až v sobotu 28. októbra o 12.30 hodine na domácej pôde štadióna Radvaň s umelou trávou (mesksá časť Kráľová) a sily si zmeria so Slovanom Bratislava.

V tabuľke je náš tím so 16-timi bodmi na piatej priečke, vedúci Trenčín má 25 bodov, Slovan je tretí a má o tri body viac než my.

U-16:

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 24´ Kráľ, 29 ´ Korčok, 70´ Kováč. Rozhodoval: Tarabus. ŽK: Barta, Kmeť – Bartoš.

Zostava MFK Dukla + striedania: Černák – Bartoľ, Nemec, Rusňák (54´ Komora), Mandzák – Chromek, Sivíček – Kobzoš (62´ M. Kováč), Korčok (62´Abrahám), Knopp (48´ Nevedel) – Kráľ (62´ Korim)

Najmladšia dorastenecká šestnástka odohrala výborný zápas v Trenčíne, a to najmä v prvom polčase, kedy hrozila smerom dopredu a spoľahlivo pôsobila v defenzíve. Do dvojgólového vedenia išla pred polhodinou, najprv útočníkom Kráľom a opäť minút neskôr zvýšil Korčok. Obe situácie pramenili z dravých prienikov dopredu. Domáci mali tiež šance, ale tie brankár Černák i za pomoci obrany zneškodnil. V druhom polčase obrana pracovala taktiež veľmi dobre, hoci smerom dopredu sme neboli až tak nebezpeční ako v prvom dejstve. Napriek tomu sme číhali na príležitosť, najmä po prestriedaní a vyšlo to. Presadil sa práve nový hráč na ihrisku Kováč po rýchlej kontre. Po tomto zásahu bolo už o osude duelu rozhodnuté, mali sme ho pod kontrolou a nebyť tesného ofsajdu, mohli naši futbalisti pridať aj štvrtý gól.

Zápas hodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„Do zápasu sme vstúpili aktívne, čím sme zaskočili domáce družstvo. Vychádzalo nám zakladanie aj vedenie útokov, mali sme dobrý pohyb smerom k súperovej bránke, no nezabúdali sme ani na obrannú činnosť. Po pekných a dravých prienikoch sme sa ujali dvojgólového vedenia. Vychádzalo nám vysoké bránenie a bránenie v stredovej zóne, čím sme súpera v 1. polčase držali na dištanc okrem 2 -3 príležitostí, ktoré vyriešil výborne chytajúci gólman spolu s defenzívnymi hráčmi. Do 2. polčasu sme nastúpili odhodlaní  hrať aktívne a streliť tretí gól, no súper na nás vyvinul tlak a nedovolil nám podržať loptu na súperovej polovici, no aj napriek tomu sme boli v defenzíve pozorní . Po prestriedaní novými hráčmi sme hrozili nebezpečnými kontrami a po jednej sme dosiahli vytúžený tretí gól, po ktorom sme zápas udržali pevne v našich rukách. Dosiahli sme aj štvrtý gól, no po milimetrovom ofsajde nebol uznaný. Máme za sebou ťažký týždeň, kde sme odohrali tri zápasy so Zlatými Moravcami, Žilinou a v Trenčíne. Bolo vidieť únavu, hlavne v dnešnom zápase. Chcem chlapcov pochváliť za predvedenú hru hlavne v prvom polčase, no taktiež za ochotu v druhom polčase, kedy neváhali siahnuť až na dno svojich morálno - vôľových vlastností.“

Z. Moravce – Michalovce 0:3, Žilina – Košice 4:1, Pohronie – Slovan 1:4, Podbrezová – Petržalka 1:4, Poprad – Ružomberok 0:6, Trnava – D. Streda 2:1.

Program:

Naša U16-ka odohrá najbližší ligový zápas až v sobotu 28. októbra o 14.45 hodine na domácej pôde štadióna Radvaň s umelou trávou (mesksá časť Kráľová)  a sily si zmeria so Slovanom Bratislava.

V tabuľke je šestnástka Dukly siedma so 16-timi bodmi, Trenčania okupujú desiatu pozíciu s deviatimi bodmi. Na čele je Ružomberok s 25 bodmi, bratislavský Slovan je o priečku vyššie než my s náskokom jedného bodu.