• Starší i mladší dorastenci pokorili v derby Podbrezovú
Dorast / MFK Dukla (PR) / 05.09.2022

Starší i mladší dorastenci pokorili v derby Podbrezovú

z tréningu U16-ky

Dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica nám urobili radosť. Všetky tri naše tímy zdolali v derby Podbrezovú. Juniorka na ihrisku súpera a sedemnástka so šestnástkou vyhrali svoje zápasy na štadióne v Badíne.

U-19:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:1)

Góly: 45. Miraljemović (z 11m) – 35. Svetlík (z 11m), 79. Berky. Rozhodoval: Očenáš. ŽK: Sekáč, Š. Faško, P. Hanes – Svetlík, Števonka, Murín.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Amrich – Wallner, Sojka, Klimpl, Jaroš, Števonka – A. Varga (62. Berky), Svetlík (46. D. Bača), Murín – D. Rusko, Bálint

Devätnástka Dukly nás potešila výhrou vo Valaskej, kde hrá domáce zápasy Podbrezová. Odohrával sa tam vyrovnaný duel a do vedenia išiel náš tím, keď po akcii z pravej strany a prenesení lopty na ľavú bol faulovaný v tutovke Števonka Sekáčom a nariadenú penaltu premenil v 35. minúte Svetlík strelou do stredu bránky. Súper odpovedal v samom závere polčasu takisto z penalty. Rozhodca Očenáš prísne posúdil sotenie Števonku na kraji šestnástky po prieniku domácich z pravej strany a z penalty sa na opačnej strane nemýlil Miraljemovič, loptu totiž poslal polovysoko presne k žrdi, hoci náš Amrich jej smer vystihol, nemal nárok. V druhom polčase sa oba tímy snažili strhnúť výhru na svoju stranu a napokon sa to podarilo Dukle v 79. minúte. Tá sa dostala do rýchlej brejkovej situácie, striedajúci Berky šikovne prihral do voľného priestoru Bálintovi, ten vošiel do šestnástky, snažil sa tam kombinovať už medzi vrátenými futbalistami Podbrezovej, napokon mierne zblokovaná lopta putovala na šestnástku, kam pribehol práve Berky a nekompromisne ju napálil do odkrytej časti svätyne Haviara – 1:2. ´Železiari´ následne poslali až štyroch nových hráčov na ihrisko, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Výhru v Podbrezovej iba stručne zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Zápas nás potešil výsledkovo, ale ešte viac herne. Počas celého stretnutia sme dokázali hrať vo vysokom tempe a vyrovnaný duel sme strhli na našu stranu.“

Trenčín – Slovan 3:2, Poprad – Košice 1:0, Žilina – Trnava 0:0, Petržalka – Michalovce 0:3, Zlaté Moravce – Dunajská Streda 2:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel doma v Kremničke, a to v sobotu 10. septembra o 11.00 hodine, privítajú Poprad.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (2:0)

Góly: 6. a 60. A. Baláž, 18. Zachar – 80. Zábojník. Rozhodoval: Laššák. ŽK: A. Baláž – Zábojník, Lutka.

Zostava MFK Dukla + striedania: Slovák - Brunner, Murčo, A. Baláž, Kormaňák (od 60' T. Kaliský) – Zachar, S. Greško, N. Dagnoli – Pinďura (od 88' Kaliňák), J. Gonda (od 88' Siman), Kuruc

Sedemnástka Dukly išla rýchlo do vedenia, už v šiestej minúte sa presadil stopér Baláž. O tri minúty na to hosťujúci Lučaník nám zmaril rukou jasnú gólovú príležitosť mimo pokutového územia a videl červenú kartu. Početnú výhodu na ihrisku sme premietli do vedenia 2:0 už o deväť minút Zacharom a týmto výsledkom skončil aj polčas. Po zmene strán sme naďalej v útoku hrozili, ale zahadzovali sme aj vyložené šance. Napokon tretí gól dosiahol opäť Baláž v 60. minúte a stanovil stav na 3:0. Naše malé poľavenie využili ´Železiari´ v osemdesiatej minúte Zábojníkom, ktorý iba znížil na 3:1. Tri body však zaslúžene zostali doma.

Výhru nad Podbrezovou zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„Do tohto zápasu sme vstupovali s rešpektom. Bolo to derby, súper hral iným herným systémom. Do zápasu sme však vstúpili tak ako sme si povedali, bola tam energia, dynamika, presnosť, všetko s čím sme do zápasu išli. Dodržali sme taktický plán, celý zápas sme odohrali vo vysokom tempe a naši chlapci si zápas užili. Mrzí nás zbytočne inkasovaný gól, ktorý si ešte preberieme, takisto priveľa zahodených veľkých gólových príležitostí. Máme týždeň na to, aby sme nejaké nedostatky odstránili a čo najlepšie sa pripravili na ďalšie náročné zápasy. Celkove sme však s prístupom aj disciplínou spokojní, bol to kvalitný výkon, ktorý zniesol prísnejšie kritériá. Veríme, že sa nám chlapcov podarí pripraviť podobne aj na ďalšie zápasy.“

D. Streda – Z. Moravce 6:0, Michalovce – Petržalka 2:1, Slovan – Trenčín 1:2, Košice – Poprad 3:2, Ružomberok – Pohronie 5:1.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas na ihrisku súpera pod Tatrami, kde v sobotu 10. septembra o 11.00 hodine nastúpi proti domácemu Popradu.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:1)

Góly: 2. Zbyňovský, 58. Kupec (vlastný), 64. Korčok – 6. Vaterka. Rozhodoval: Markovič. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Hauer – Stupavský (41. Bartoš), Komora, Rusňák, Mandzák – Chromek (58. Rubint), Sivíček – Zbyňovský (54. Korim), Nevedel (54. Korčok), Králik – Král (41. Kováč)

Aj šestnástka Dukly nás potešila. Išla do vedenia už v druhej minúte Zbyňovským a hoci súper vyrovnal v šiestej Vaterkom, nevyviedlo to našich mladíkov z konceptu. Do prestávky už neinkasovali a snažili sa pridať aj druhý gól. To sa napokon podarilo tesne pred hodinou hry, keď nám k tomu dopomohol i hosťujúci Kupec, viedli sme 2:1. Ubehlo iba šesť minút a bolo 3:1. Tentoraz sa presadil striedajúci futbalista Dukly Peter Korčok po desiatich minútach pobytu na ihrisku. V závere sa už gólovo nik nedokázal presadiť a tak tri body z derby berieme zaslúžene my.

Výhru nad Podbrezovou zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„Znovu sme zo širokého kádra chceli vidieť hráčov, ktorí minutáž do tohto zápasu nemali, alebo ju mali menšiu. Zápas mal priemernú úroveň z oboch strán. Striedali sa lepšie pasáže so slabšími. Z našej strany dochádzalo k častým nevynúteným stratám lôpt. Súper niekoľkokrát pohrozil hlavne zo štandardných herných situácií. My sme využili maximum, dokázali streliť tri góly a zaslúžene zvíťaziť. Chlapcov chcem pochváliť za prístup a ctižiadosť pobiť sa o dobrý výsledok.“

Michalovce – Petržalka 0:1, Slovan – Trenčín 2:2, D. Streda – Z. Moravce 8:1, Košice – Poprad 2:0, Ružomberok – Pohronie 3:0.

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas na ihrisku súpera pod Tatrami, kde v sobotu 10. septembra13.15 hodine si zmeria sily s domácim Popradom.