Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Starší žiaci Dukly v príprave nestačili na silný výber SsFZ
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 28.07.2021

Starší žiaci Dukly v príprave nestačili na silný výber SsFZ

Starší žiaci Dukly v príprave nestačili na silný výber SsFZ
V utorok starší žiaci MFK Dukla U 15 odohrali prípravný zápas pred začiatkom sezóny 2021/2022 s výberom Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ). Hralo sa v Kremničke a náš tím žiaľ prehral 0:2, hoci odohral so súperom najmä v prvom polčase vyrovnanú partiu a dobre odolával aj v tom druhom.

U 15 – oba tímy:

V Kremničke sa proti svojmu vlastnému tímu postavili aj dvaja Duklisti Kobzoš a Králik. Favoritom boli hostia, čo aj na ihrisku potvrdili. V prvom polčase išli do vedenia (0:1) a hoci sa mladí Duklisti snažili vyrovnať, v druhom polčase napokon inkasovali aj druhýkrát, keď už boli miestami pod väčším tlakom.

MFK Dukla – Výber SsFZ 0:2 (0:1)

Zostava + striedania: Slovák (35. Černák) - Môťovský (55. Lačný), Chromek (35. Kolenička), Rusňák, Dobrota (35. Skačan) - Stupavský (35. Rubint), Korčok, Glemba- Stacho (60. Šuplata), Pažout (35. Jedlička). Andok

Duel nám zhodnotil tréner našej U 15-ky Peter Rebek:

„V krátkom slede sme odohrali ďalší prípravný zápas, tento krát proti výberu U15 SsFZ, ktorý sa pripravuje na regionálny turnaj, a bol tvorený hráčmi hrajúcimi v iných žiackych prvoligových kluboch. Z nášho tímu tak hrali proti nám Kobzoš a Králik. Do zápasu sme vstupovali s tým, že bude preverená hlavne naša defenzíva a hra pod tlakom. Prvý polčas sme  odohrali viac - menej vyrovnanú partiu, súper okrem gólu mal jednu príležitosť. My sme sa snažili ohrozovať súpera po získaných loptách a rýchlych protiútokoch. Z jedného takého mal dobrú možnosť Glemba. Pozitívne bolo, že po zisku lopty sme ju hneď nestratili, vedeli sme ju podržať a mali sme medzihru. Niektoré situácie však neboli správne vyhodnotené, resp. nezvládnuté technicky. Druhý polčas bol súper oveľa aktívnejší, behavejší, v súbojoch dôraznejší, už sme boli prakticky len zameraný na defenzívu. Jednu našu veľkú chybu súper potrestal gólom na 2:0. V druhom polčase sme mali tiež jednu dobrú príležitosť, no zakončenie bolo slabé. Celkovo je spokojnosť, že proti výberu rovnako starých hráčov sme relatívne obstáli v defenzíve, organizácii hry, a v prvom polčase čiastočne aj medzihrou.“