• Aktuality
  • Strelí Pišoja svoj prvý ligový gól v Podbrezovej? "Rozhodnú detaily, no my sme odhodlaní zvíťaziť"
A tím / MFK Dukla / 21.04.2023

Strelí Pišoja svoj prvý ligový gól v Podbrezovej? "Rozhodnú detaily, no my sme odhodlaní zvíťaziť"

Strelí Pišoja svoj prvý ligový gól v Podbrezovej? "Rozhodnú detaily, no my sme odhodlaní zvíťaziť"
Krajný obranca, ktorý výdatne podporuje útok a akoby mal dvojité pľúca. V jarnej časti Fortuna ligy nevynechal rodák z Púchova ani jeden zápas v zostave a právom patrí medzi kométy jari. Pred zápasom v Podbrezovej sme vyspovedali obrancu Mariána Pišoju (22).
SKVELÁ ZIMNÁ PRÍPRAVA

11 zápasov za sebou radí Pišoju medzi stálice v zostave realizačného tímu Dukly. Avšak počas jesene to bolo sporadické a neraz na svojho šancu čakal z lavičky, či do hry vôbec nezasiahol. Krajný bek Dukly je avšak po zimnej pauze doslova znovuzrodený. „Ďakujem za milé slová, no prišiel som skvele pripravený do prípravy pred štartom jarnej časti ligy a to podľa mňa rozhodlo. Dostal som sa do zostavy a snažím sa podávať stále konštantné výkony,“ povedal nám nesmierne skromný chlapec, ktorého sme zastihli na obede s manželkou, no ochotne bez reptania odpovedal na naše zvedavé otázky. V kolonke strelených gólov svieti u Pišoju na najvyššej slovenskej scéne O, vo veku 22 rokov by rád tento fakt zmenil. „Kiež to to prišlo už teraz proti Podbrezovej, to by boli potom iné oslavy. Určite si dnešný moderný futbal vyžaduje podporu z krídla, chcem byť vpredu nebezpečný a aj skórovať.“ Zápas je už šiestym kolom nadstavby, teda štartom odvetnej časti v skupine o titul. Dukla prvý duel proti Podbrezovej na domácej pôde výsledkovo i herne zvládla, bude sa tento scenár po necelom mesiaci opakovať? „Je to derby, aj keď sme s nimi hrali v druhej lige to malo svoj náboj. Chceme vyhrať, bude sa veľa behať a rozhodnú detaily, no my sme pripravení zvíťaziť,“ dodal odhodlane Pišoja.


UZDRAVENÝ HANES

Asistent trénera Štefan Rusnák prezradil, že tím je zdravotne v poriadku. „Trénuje s nami už aj Adam Hanes, okrem dvojice Richtárek a Rymarenko sme boli na piatkovom tréningu kompletní. Verím, že ukážeme dobrú hru a vyhráme.“ Zápas má výkop sobotu 22. apríla od 18.00 v Zelpo Aréne pod taktovku hlavného rozhodcu Kristiána Michela.

Vzájomné zápasy:

Nadstavba 4.kolo: Banská Bystrica – Podbrezová 3:1 (34. Faško, 38. Polievka, 82. Rymarenko)

Základná časť 17.kolo: Banská Bystrica – Podbrezová 0:2

Základná časť 6.kolo: Podbrezová – Banská Bystrica 3:1 (76. Wilwéber)Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Naša Dukla nad očakávanie zvládla jeseň

Čítať viac
A tím

S Katovicami sme v príprave na Štiavničkách prehrali

Čítať viac
A tím

Lukáš Migaľa: "Chceme čo najviac potešiť fanúšikov"

Čítať viac
Dorast

Dorastenci povinnými víťazstvami potvrdili prvenstvá, ich hra má stále lepšiu fazónu

Čítať viac
A tím

Brankárska legenda s nadhľadom, MFK Dukla v príprave aktívna

Čítať viac
A tím

Šéf obrany Ľubomír Willwéber: Teší nás, že ľudia v meste futbal milujú

Čítať viac